Keystone logo
Vytautas Magnus University - PhD Programmes

Vytautas Magnus University - PhD Programmes

Vytautas Magnus University - PhD Programmes

مقدمه

آنچه دانشگاه ویتاوتاس مگنوس (VMU) را متمایز می کند، رویکرد رویایی ما نسبت به سازماندهی مطالعات، تحقیقات علمی و زندگی جامعه دانشگاهی است. محققان از لیتوانی و خارج از کشور که در راه اندازی مجدد VMU در سال 1989 شرکت کردند، اصول ما را نیز تعریف کرده اند که از آن زمان تاکنون دنبال می کنیم: تعهد به ایجاد یک محیط یادگیری لیبرال و دموکراتیک، با تاکید بر اهمیت زیبایی شناسی، صداقت، مدارا و مستقل بودن. فکر. ما ضمن پرورش خلاقیت، پیشرفت تحصیلی و هویت فرهنگی در جامعه خود، این آرمان ها را ترویج می کنیم.

VMU یک دانشگاه جامع است که به تعالی در آموزش، یادگیری، تحقیق، هنر و نوآوری و پرورش تفکر انتقادی، پاسخ تخیلی و همچنین تمایل و ظرفیت برای یادگیری مادام‌العمر دانشجویان ما که تأثیری بر جهان، محلی و محلی خواهد داشت اختصاص داده شده است. در سطح جهانی.

آموزش 360 درجه

VMU به عنوان دانشگاهی با ذهنیت جهانی گرا، آزاد و لیبرال شهرت دارد. زمانی که در VMU سپری می شود گامی سازنده در زندگی دانش آموزان ما است که نه تنها فرصت های شغلی بلکه رشد شخصی، قدرت شخصیت و احساس خودشکوفایی را تسهیل می کند. تحصیل در VMU به معنای به دست آوردن یک آموزش همه جانبه است که شایستگی ها و توانایی های اصلی مانند درک گسترده تر از مسائل جهانی و جامعه، ظرفیت تجزیه و تحلیل مسئله و تفکر انتقادی، روحیه کنجکاوی را برای سازگاری با دانش جدید و ارتقای نگرش فراهم می کند. یادگیری مادام‌العمر، که همگی به فرد امکان قضاوت آگاهانه را می‌دهند و به عنوان یک رهبر با اطمینان عمل می‌کنند.

پژوهش

بسیاری از نوآوری های تحقیقاتی در VMU در محل تلاقی رشته ها متولد می شوند. نقطه قوت اصلی تحقیق در VMU توانایی ما برای پاسخگویی به یک چشم‌انداز جهانی‌شده و رقابتی است که باعث شکل‌گیری پویا اولویت‌های تحقیقاتی جدید و تسهیل پیشرفت‌های مداوم در عملکرد تحقیقاتی در سطح ملی و بین‌المللی می‌شود. VMU در حال حاضر حدود 100 پروژه را در زمینه های بیوتکنولوژی، بیوفیزیک، حقوق فناوری، آموزش، جامعه شناسی، فلسفه، زبان شناسی محاسباتی، فراگیری زبان و دوزبانگی، صنایع خلاق و غیره انجام می دهد.

یک دانشگاه جهانی گرا

VMU با بسیاری از دانشگاه ها و دانشمندان در سراسر جهان کار می کند، پروژه ها، تبادل دانشجو و کارمند را اجرا می کند، و سیستم مطالعه و تحقیق ما را بهبود می بخشد. این یک موسسه بین المللی و چند زبانه است که به طور مداوم شبکه های بین المللی و گفتگوهای بین فرهنگی را توسعه می دهد، در پروژه های علمی، دانشگاهی و اجتماعی بین المللی شرکت می کند، تحرک اساتید و دانشجویان را تشویق می کند و گفتگو و مدارا را ترویج می کند. VMU از محدودیت‌های ناشی از منافع سیاسی، ایدئولوژیک و اقتصادی اجتناب می‌کند، با احترام و قدردانی با همه رفتار می‌کند و فرصت حضور در دوره‌های 30 زبان مدرن و کلاسیک را فراهم می‌کند.

حفظ سنت ها

تاریخچه دانشگاه ویتاوتاس مگنوس به سال 1922 باز می گردد، زمانی که برنامه مطالعات عالی سازماندهی شد و مدرسه جدیدی به نام دانشگاه لیتوانی تأسیس شد.

هنگامی که در سال 1919 لیتوانی پایتخت تاریخی خود ویلنیوس را از دست داد، به دومین شهر بزرگ کاوناس افتاد تا به عنوان پایتخت موقت و مرکز سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کشور برای بیست سال آینده خدمت کند. به همین ترتیب، این دانشگاه تنها مدرسه آموزش عالی در لیتوانی در آن زمان بود و به یک بستر حیاتی برای پرورش ایده‌های فرهنگی، علمی و ملی مدرن تبدیل شد. در بزرگداشت پانصدمین سالگرد مرگ محبوب ترین رهبر لیتوانی باستان، دوک بزرگ ویتاوتاس کبیر، دانشگاه لیتوانی در سال 1930 به دانشگاه ویتاوتاس مگنوس تغییر نام داد. در سال 1950، این دانشگاه توسط دولت شوروی تعطیل شد، اما سنت آکادمیک آن. سالیان دراز توسط مهاجران تا زمان اعاده استقلال زنده نگه داشته شد. در سال 1989، دانشگاه به لطف تلاش های جمعی دانشمندان لیتوانیایی و مهاجر دوباره تأسیس شد.

VMU به طور فعال اهداف تعیین شده توسط روشنفکران داخلی و خارجی که دانشگاه را تأسیس کردند، اجرا می کند.

تجلیل از علما

از زمان تأسیس دانشگاه در سال 1922، تقریباً 80 نفر از افراد ممتاز مدرک دکترای افتخاری یا استاد افتخاری دریافت کرده اند. عناوین افتخاری به روسای جمهور، امضا کنندگان قانون استقلال، روشنفکران عمومی، دانشمندان علوم سیاسی، شاعران تحسین شده بین المللی، باستان شناسان، اعضای جامعه VMU، روشنفکران لیتوانیایی و مشهور جهانی اعطا شده است.

ترویج هنر و خلاقیت

فضاهای هنری VMU نقاط داغ فرهنگی شهر هستند. رویدادهای فرهنگی و جشنواره های مهم سالانه کاوناس در اینجا برگزار می شود، مانند جشنواره بین المللی جاز کاوناس که 20 سال قدمت دارد و جشنواره بین المللی رقص مدرن. علاوه بر این، فعالیت‌های مختلف فرهنگی، آموزشی و اجتماعی در کاوناس همراه با پروژه‌های آموزشی و نمایشگاه‌هایی که زمینه فرهنگی و تاریخی هنر را ارائه می‌دهند، خانه خود را در اینجا پیدا می‌کنند. طرفداران سینمای غیرتجاری نیز در VMU جمع می شوند. دانشکده‌ها و بخش‌های دانشگاه صدها دانشجوی داوطلب دارند که با اشتیاق در رویدادهایی که توسط شرکای VMU برگزار می‌شود، کمک می‌کنند: جشنواره بین‌المللی فیلم کاوناس، تئاتر رقص کاوناس AURA و غیره.

بیشتر رویدادهایی که توسط VMU یا در VMU برگزار می شود برای عموم آزاد است - همه ساکنان فرهنگ و مهمانان کاوناس توسط جامعه VMU استقبال می کنند.

مکان ها

  • Kaunas

    Vytautas Magnus University V. Putvinskio g. 23, LT-44212, Kaunas

Chat with students

سوالات