Keystone logo
University for Peace

University for Peace

University for Peace

مقدمه

University for Peace ( UPEACE ) یک موسسه آموزش عالی است که به تحصیل صلح اختصاص دارد.

University for Peace که توسط قطعنامه 35/55 مجمع عمومی سازمان ملل متحد ایجاد شده است ، از سال 1980 به رهبران صلح آموزش می دهد. این یک موسسه دانشگاهی بی نظیر جهانی است که بیش از 2،000 فارغ التحصیل از بیش از 120 کشور جهان را سلام می کند. UPEACE از طریق برنامه های کارشناسی ارشد و دکتری خود ، رهبران آینده را برای کشف و تدوین استراتژی ها و شیوه های مختلف در زمینه های مختلف برای کشف علل مشکلات متعدد تأثیرگذار بر رفاه انسان و جهانی ، آموزش می دهد و از این طریق در فرآیندهای صلح و آرامش کمک می کند. تجربه UPEACE تجربی و منحصر به فرد ، قدرتمند ، تحول بخش است و تفکر انتقادی را در دانش آموزان خود پرورش می دهد.

چشم انداز University for Peace باید یک مؤسسه آموزشی پیشرو، مدرن و الهام بخش برای اهداف آموزش، تحقیق و خدمات با کیفیت برای خدمت به بشریت در ایجاد یک جهان مسالمت آمیز باشد.

University for Peace به عنوان یک سازمان معاهده با منشور خود در یک توافق نامه بین المللی مصوب مجمع عمومی در قطعنامه 35/55 5 دسامبر 1980 University for Peace ، University for Peace مأموریت زیر را دارد:

"برای ارائه بشریت به یک موسسه بین المللی آموزش عالی برای صلح و با هدف ارتقاء روحیه درک، تحمل و همزیستی صلح آمیز میان همه انسان ها، برای تحریک همکاری میان مردم و کمک به کاهش موانع و تهدیدات صلح جهانی و پیشرفت، مطابق با آرمان های نجیبانه اعلام شده در منشور سازمان ملل متحد ".

اساسنامه دانشگاه در پیوست خود اصول کلی زیر را بیان می کند:

  1. پایداری جنگ در تاریخ بشر و تهدیدات رو به رشد در برابر صلح در دهه های اخیر، وجود نژاد بشر را به خطر می اندازد و ضروری است که صلح دیگر نباید بعنوان یک مفهوم منفی به عنوان پایان جنگ یا به عنوان یک مصالحه ساده دیپلماتیک، بلکه این است که باید از طریق منابع ارزشمند و مؤثرتر که انسان دارای آن است، به دست آورد و اطمینان حاصل شود: آموزش و پرورش.

  2. صلح تعهد اولیه و غیرقابل برگشت ملت و هدف اصلی سازمان ملل است؛ این دلیلی برای وجود آن است. با این حال، بهترین ابزار برای دستیابی به این عالی عالی برای بشر، یعنی آموزش و پرورش، استفاده نشده است.

  3. بسیاری از ملت ها و سازمان های بین المللی تلاش کرده اند تا از طریق خلع سلاح به صلح دست پیدا کنند. این تلاش باید ادامه یابد، اما واقعیت ها نشان می دهد که انسان نباید بیش از حد خوش بین باشد تا زمانی که ذهن انسان از عصر سنی از مفهوم صلح نفوذ نکرده باشد. ضروری است که دایرهی بدی برای مبارزه برای صلح بدون یک مبحث آموزشی شکستن شود.

  4. این چالشی است که اکنون به عنوان رویکرد قرن بیست و یکم به همه ملل و همه مردان است. باید تصمیم گیری شود تا از طریق آموزش برای صلح، نژاد بشر، که توسط جنگ تهدید می شود، نجات یابد. اگر آموزش و پرورش به عنوان ابزار علم و فن آوری بوده است، دلیل بیشتری برای استفاده از آن برای دستیابی به این حق اولیه حقوق بشر وجود دارد.

تاریخچه UPEACE

کاستاریکا مجازات اعدام در سال 1882 و ارتش آن را در سال 1948 لغو کرد. از سال 1865، کاستاریکا برای کسانی که به دلایل سیاسی مورد آزار و اذیت قرار گرفته پناهندگی ارائه داده است. از سال 1907 تا 1918، کاستاریکا دادگاه عدالت مرکزی آمریکا را به عهده داشت، که اولین دادگاه بین المللی دائمی بود که به افراد اجازه داد تا علیه ایالتی در مورد حقوق بین الملل و حقوق بشر اقدام کنند. در این سنت تلاش برای ایجاد University for Peace در سازمان ملل متحد تحت رهبری رئیس جمهور کاستاریکا، رودریگو کارائو آغاز شد. در 5 دسامبر 1980، مجمع عمومی سازمان ملل متحد قطعنامه 35/55 را تصویب کرد که در آن ضمیمه توافق نامه بین المللی برای ایجاد University for Peace . منشور دانشگاه بخشی از این توافق است.

به عنوان بخشی از روند مداوم اصلاحات سازمان ملل، دبیر کل سازمان ملل متحد آنن از اوایل سال 1999 اقدامات متعددی را برای سازماندهی مجدد، تقویت و بینالمللی شدن University for Peace داده است تا بتواند به طور موثر به صلح کمک کند و اهداف امنیتی سازمان ملل متحد.

شورا یک برنامه نوآورانه آموزش، آموزش و پژوهش برای صلح را تعریف کرده است که بر موضوعات اصلی، از جمله پیشگیری از وقوع، امنیت انسانی، حقوق بشر، امنیت محیط زیست و توانبخشی پس از جنگ، متمرکز شده است.

مکان ها

geopoint
  • University for Peace Apdo.

سوالات