Keystone logo
University of Sopron

University of Sopron

University of Sopron

مقدمه

رشته های اصلی University of Sopron اقتصاد، آموزش، جنگلداری و مهندسی چوب است.

این شهر در یک شهر زیبا در منطقه شمال غربی مجارستان واقع شده است. Sopron موقعیت عالی دارد - تنها 220 کیلومتر از بوداپست، 60 کیلومتر از وین و 90 کیلومتر از براتیسلاوا فاصله دارد.

پردیس University of Sopron در یک منطقه سرسبز واقع شده است که توسط باغ گیاه شناسی خود احاطه شده است - تنها چند دقیقه پیاده روی از مرکز شهر فاصله دارد. برنده جوایز بین المللی لباس سبز University of Sopron در چندین زمینه مرتبط با بهره برداری و توسعه پایدار در خط مقدم کشور و حتی جهان قرار دارد.

این دانشگاه 3 برنامه تحصیلی لیسانس، 5 دوره کارشناسی ارشد و 3 برنامه تحصیلی دکترا را برای دانشجویان بین المللی در رشته های فوق الذکر ارائه می دهد. اهداف استراتژیک آن آموزش متخصصان باهوش و خلاق با تمرکز بر اصول پایداری و در عین حال احترام به پیشینیان و مقابله با چالش های قرن بیست و یکم است.

مزایای زیادی برای تحصیل در یک مؤسسه کوچکتر و محلی مانند University of Sopron وجود دارد - آموزش در گروه های کوچکتر انجام می شود، جایی که شرکت کنندگان و اساتید یکدیگر را به خوبی می شناسند و کارایی بالا است، ارتباط مستقیم است. مدیریت نرم است، شما واقعاً می توانید روی مطالعات خود تمرکز کنید. در Sopron همه چیز در فاصله چند قدمی قرار دارد، بنابراین لازم نیست وقت خود را برای سفر روزانه تلف کنید.

اتاق خوابگاه در صورت درخواست برای همه دانشجویان ما تضمین شده است و در فاصله چند قدمی تمام ساختمان های دانشگاه، به علاوه بسیاری از مغازه ها و امکانات رفاهی قرار دارد.

تاریخچه University of Sopron کنونی به چندین قرن پیش برمی گردد:

سال تاسیس (1748-1808-1846)

آموزش عالی جنگلداری، رشته تحصیلی قدیمی، هسته اصلی آموزش دانشگاه در مؤسسه ای که برای آموزش معدن و متالورژی تأسیس شده بود، آغاز شد. مدرسه برای آموزش افسران معدن با فرمان چارلز سوم، که در 22 ژوئن 1735 در سلمکبانیا امضا شد، تأسیس شد.

ماریا ترزا اساس تحصیلات آکادمیک را با فرمان خود که در 22 اکتبر 1762 امضا شد تعیین کرد.

جلسه مشترک خزانه داری و اتاق ضرابخانه سلطنتی و معدن در ژوئن 1807، ایجاد یک مدرسه جنگلداری در کنار آکادمی معدن را مورد بحث قرار داد.

آکادمی معدنکاری و جنگلداری مجارستان، کالج معدنکاری و جنگلداری مجارستان در Selmecbánya (1818-1967)

پس از سازش 1867، آکادمی به یک نهاد دولتی مجارستان تبدیل شد، بنابراین از اهمیت بین المللی آن کاسته شد. در سال 1904، این موسسه نام "کالج سلطنتی معدن و جنگلداری مجارستان" را برگزید.

با شروع جنگ جهانی اول، گسست بزرگی در زندگی دانشکده ایجاد شد. آخرین سخنرانی های ترم پاییز در 6 اکتبر 1918 آغاز شد، اما سال تحصیلی نتوانست به پایان برسد. در نتیجه پیمان صلح پس از جنگ، سلمکبانیا دیگر یک شهر مجارستانی نبود. متعلق به چکسلواکی جدید بود. نقل مکان از محل سکونت اجدادی در پاییز 1918 به دنبال مصوبه شورای کالج و حکم وزارت دارایی آغاز شد.

کالج در سوپرون. تغییرات سازمانی (1919-1950)

به لطف قاطعیت معاون وزیر امور خارجه هوگو لاهنه و شهردار میهالی ترنر، شهر سوپرون خانه جدیدی برای کالج ایجاد کرد. اولین گروه از دانشجویان در مارس 1919 به رهبری رکتور، گزا رز، وارد شدند.

این کالج در سال 1922 به کالج سلطنتی مجارستان برای معدن و جنگلداری تغییر نام داد که نشان دهنده برنامه آموزشی گسترده آن است. در سال 1934 دانشگاه صنعت و اقتصاد سلطنتی جوزف نادور مجارستان تأسیس شد و این کالج به عنوان دانشکده معدن، متالورژی و جنگلداری در این دانشگاه مستقر در بوداپست ادغام شد.

در سال 1949 آموزش مستقل مهندسی زمین شناسی آغاز شد. بعداً در دانشگاه فنی بوداپست ادغام شد. با تأسیس یک دانشگاه فنی جدید در میسکولک، دانشکده معدن و متالورژی به آنجا منتقل شد. جابجایی دو دانشکده اخیر بیش از 10 سال به طول انجامید.

کالج جنگلداری، دانشگاه جنگلداری و علوم چوب، University of Sopron (1952-2000)

از سال 1952 دانشکده جنگلداری به عنوان یک کالج مستقل جنگلداری با رتبه دانشگاهی فعالیت می کرد. در سال 1956 طوفان تاریخ ضربه سختی به دانشکده وارد کرد. پس از شکست انقلاب، تعداد زیادی از معلمان و دانش آموزان کشور را ترک کردند. بیشتر آنها به کانادا رفتند و در آنجا بخش Sopron از دانشکده جنگل‌داری دانشگاه بریتیش کلمبیا را تشکیل دادند و تحصیلات خود را در آنجا به پایان رساندند. دیگران به آلمان، سوئیس و اتریش رفتند.

در سال 1957 آموزش مهندسان صنایع چوب آغاز شد. در اول سپتامبر 1962، دانشگاه جنگلداری و علوم چوب با دو دانشکده تأسیس شد. در سال 1972 دانشگاه یک دانشکده جدید به نام دانشکده نقشه برداری زمین و مدیریت زمین Székesfehérvár افتتاح کرد. دوره تحصیلات تکمیلی برای مهندسی صنعت کاغذ در سال 1985 آغاز شد.

University of Sopron (1992- )

در سال 1992 موسسه اقتصاد و توسعه مدیریت بازرگانی به منظور ارائه آموزش به دانشجویان رشته اقتصاد تاسیس شد.

پس از مدتی کار مقدماتی، در سال 1373 مؤسسه هنرهای کاربردی تأسیس شد و آموزش هنرمندان در دانشکده علوم چوب آغاز شد.

در 1 سپتامبر 1996، دانشگاه نام خود را به University of Sopron .

دانشگاه غرب مجارستان (2002-2007)، (2008-2017)

آموزش دانشجویان در اقتصاد در سال 1995 در سوپرون آغاز شد. دانشکده اقتصاد در سال 2000 تأسیس شد، زمانی که به دلیل سیاست منطقی‌سازی آموزش عالی مجارستان، دانشگاه با گنجاندن دانشکده Apáczay Csere János در گیور، دانشکده علوم پزشکی، گسترش یافت. علوم کشاورزی و غذایی Mosonmagyarovár و Benedek Elek دانشکده علوم تربیتی Sopron. این دانشگاه به دانشگاه مجارستان غربی تغییر نام داد و دفتر مرکزی آن در سوپرون بود. پس از ادغام کالج Berzsenyi Dániel در Szombathely در 1 ژانویه 2008، این دانشگاه ده دانشکده را در پنج شهر راه اندازی کرد.

University of Sopron (2017–)

بر اساس تصمیم دولت در سال‌های 2015-2017، دانشگاه سازماندهی مجدد شد و دانشکده‌های خارج از سوپرون با دانشگاه‌های دیگر ادغام شدند.

چهار دانشکده در سوپرون باقی ماندند: دانشکده آموزشی Benedek Elek، دانشکده جنگل‌داری، دانشکده اقتصاد الکساندر لامفالوسی، و دانشکده مهندسی، علوم چوب و هنرهای کاربردی سیمونی کارولی، که همگی بخشی از University of Sopron تغییر نام یافته‌اند.

University of Sopron به تمرکز بر آموزش و تحقیق ادامه می‌دهد و نقاط قوت خود را با هدایت چشم‌انداز و سنت‌های مشخصه دانشگاه غرب مجارستان و سلف آن، آکادمی سلمکبانیا، توسعه می‌دهد.

اهداف اصلی University of Sopron افزایش بیشتر قابلیت های تحقیقاتی و ترویج بین المللی شدن است. دانشگاه در نظر دارد برنامه های تحصیلی بیشتری را از طریق آموزش زبان انگلیسی ارائه دهد.

آنچه در اینجا می توانید انتظار داشته باشید آموزش با کیفیت بالا با تاکید بر تجربه حرفه ای و زیرساخت های درجه یک در یک شهر و محوطه دانشگاهی قابل سکونت است، جایی که زندگی دانشجویی پر جنب و جوش است، با بسیاری از سنت های فرهنگی، ورزش و موارد دیگر.

ویژگی های پردیس

سوپرون شهری زیبا در شمال غربی مجارستان است. این شهر در 220 کیلومتری بوداپست، 60 کیلومتری وین و 90 کیلومتری براتیسلاوا - پایتخت مجارستان، اتریش و اسلواکی قرار دارد. سوپرون در نزدیکی مرز واقع شده است و زندگی فرهنگی متنوعی دارد. این تنوع در مرکز شهر ظاهر می شود زیرا معماری آن ترکیبی از ویژگی های اروپای غربی و مجارستان است.

سوپرون توسط کوهپایه‌های آلپ احاطه شده است، بنابراین منظره تپه‌ای زیبایی دارد که برای فعالیت‌های خارج از منزل مانند دویدن، دوچرخه‌سواری در کوهستان و پیاده‌روی ایده‌آل است. دریاچه Fertő، بزرگترین دریاچه اندورهیک اروپای مرکزی، نیز بسیار نزدیک به شهر است.

  پذیرش ها

  ویزا

  اگر دانشجوی یک کشور غیر اتحادیه اروپا هستید، باید حداقل 2 ماه قبل از شروع تحصیل خود برای ویزای دانشجویی در سفارت مجارستان در کشور خود اقدام کنید.

  با ویزای دانشجویی معتبر می توانید برای اجازه اقامت یا در سفارت یا پس از ورود خود اقدام کنید. لطفا توجه داشته باشید که اخذ ویزای دانشجویی ممکن است تا 60 روز طول بکشد.

  در صورت نیاز به ویزا به موارد زیر برای درخواست ویزای خود نیاز دارید.

  • فرم درخواست ویزا
  • پاسپورت (باید حداقل 18 ماه اعتبار داشته باشد، اما ترجیحاً تا پایان تحصیلات شما معتبر باشد.)
  • سه قطعه عکس در اندازه پاسپورت
  • نامه پذیرش از دانشگاه
  • (ویزای ترانزیت در صورت نیاز)
  • یا رسید حواله بانکی پرداخت شهریه یا گواهی پرداخت از دانشگاه یا نامه پذیرش از موسسه پذیرنده (اگر بورسیه تحصیلی هستید)
  • سفارت ممکن است رزرو هواپیما یا بلیط کرایه و مدرک اقامت را از شما بخواهد

  مکان ها

  • Sopron

   4 Bajcsy-Zsilinszky St., 9400, Sopron

   سوالات