Keystone logo
Universität Hamburg

Universität Hamburg

Universität Hamburg

مقدمه

Universität Hamburg بزرگترین موسسه تحقیقاتی و آموزشی در شمال آلمان است. ما به عنوان یکی از بزرگترین دانشگاه های کشور، طیف متنوعی از برنامه های تحصیلی و فرصت های تحقیقاتی عالی را ارائه می دهیم. این دانشگاه دارای پروژه‌های بین‌رشته‌ای متعددی در طیف وسیعی از زمینه‌ها و یک شبکه شریک گسترده از موسسات آموزش عالی و تحقیقاتی منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی است. Universität Hamburg متعهد به پایداری است.

همه دانشکده‌های ما گام‌های بلندی در جهت پایداری هم در پژوهش و هم در تدریس برداشته‌اند.

تحقیق عالی

به عنوان بخشی از استراتژی تعالی دولت های فدرال و ایالتی، Universität Hamburg خوشه های برتری برای 4 حوزه تحقیقاتی اصلی اعطا شده است: تصویربرداری پیشرفته از ماده (فوتون و علوم نانو)، آب و هوا، تغییرات اقلیمی، و جامعه (CLICCS) (تحقیقات آب و هوا). )، درک مصنوعات مکتوب (تحقیقات خطی) و جهان کوانتومی (ریاضیات، فیزیک ذرات، اخترفیزیک و کیهان‌شناسی).

یک حوزه تحقیقاتی اصلی به همان اندازه مهم، تحقیقات عفونت است، که در آن محققان ساختار، پویایی، و مکانیسم‌های فرآیندهای عفونت را بررسی می‌کنند تا توسعه روش‌ها و روش‌های درمانی جدید را ارتقا دهند.

دانشگاه عالی

علاوه بر این، در کنار 10 دانشگاه و 1 اتحاد دانشگاهی، Universität Hamburg به عنوان دانشگاه عالی نامگذاری شد و به عنوان "دانشگاه شاخص" تلقی شد.

تنوع برجسته: برنامه های 180 درجه

Universität Hamburg بیش از 180 درجه برنامه را در هشت دانشکده خود ارائه می دهد:

Universität Hamburg همچنین دارای چندین موزه و مجموعه است، مانند Herbarium Hamburgense، موزه زمین شناسی- دیرینه شناسی، باغ لوکی اشمیت، و رصدخانه هامبورگ.

تاریخ

Universität Hamburg در سال 1919 توسط شهروندان محلی تأسیس شد. از چهره های مهم مؤسس می توان به سناتور ورنر فون مله و تاجر ادموند زیمرز اشاره کرد. برندگان جایزه نوبل مانند فیزیکدانانی چون اتو استرن، ولفگانگ پائولی و ایسیدور رابی در دانشگاه تدریس و تحقیق کردند. بسیاری از دانشمندان برجسته دیگر، مانند ارنست کاسیرر، اروین پانوفسکی، ابی واربورگ، ویلیام استرن، آگاته لاش، ماگدالن شوخ، امیل آرتین، رالف دهرندورف و کارل فردریش فون وایزکر نیز در اینجا کار کردند.

آمار

تعداد دانش اموزان

 • 42819 دانشجوی ثبت نام شده در ترم زمستانی 2022/2023 (از جمله دانشجویان دکترا و دانشجویان در مرخصی تحصیلی)
  • تقریباً 24365 یا 57 درصد زن هستند
  • تقریباً 5998 یا 14٪ دانشجویان بین المللی هستند
  • شامل دانشجو در مرخصی تحصیلی: 352
  • 5898 داوطلب دکتری در ترم زمستان 2022/2023 ثبت نام کرده اند

  ویژگی های پردیس

  دانشگاه هامبورگ متشکل از بخش های زیادی است که در سراسر شهر گسترده شده اند. پردیس، واقع بین محله های گریندل و روترباوم، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. با توجه به تعداد زیاد ساختمان ها، پیدا کردن مسیر ممکن است دشوار باشد، به خصوص اگر تازه وارد هستید. برای اطمینان از اینکه در راه رفتن به کلاس گم نمی شوید، مجموعه اطلاعات و نکات ما را در مورد پردیس، از جمله ناوبر پردیس، بررسی کنید.

  چه چیزی دانشگاه هامبورگ را تعریف می کند؟

  زندگی دانشگاهی فقط حول محور مطالعه نمی چرخد. زندگی دانشجویی نیز در مورد ملاقات با مردم و تفریح است . پردیس ما مکان مناسبی برای رشد و توسعه است.

  زندگی پردیس به ضرب طبل خود می رود. همیشه بین کلاس ها زمانی برای رفتن به سالن غذاخوری یا کافه مورد علاقه خود پیدا خواهید کرد. شما می توانید علایق موسیقی خود را در گروه کر و ارکستر دانشگاه افراط کنید. گروه های تئاتر دانشجویی و بیش از 100 گروه مختلف ورزشی همیشه مشتاق استقبال از اعضای جدید هستند.

  فعالیت سیاسی و مشارکت اجتماعی نیز بخش مهمی از زندگی دانشجویی را تشکیل می دهد. اگر می‌خواهید در سیاست دانشجویی شرکت کنید یا از یک هدف خوب حمایت کنید، گروه‌های دانشجویی زیادی وجود دارد که باید به آنها بپیوندید.

  پردیس دانشگاه هامبورگ دارای جامعه‌ای پرجنب‌وجوش با عقاید، پیشینه‌های فرهنگی و علایق بسیار متنوع است - ادغام کردن آن به صرفه است!

  از زندگی پردیس در دانشگاه هامبورگ لذت ببرید!

   پذیرش ها

   اسناد برنامه

   هنگام درخواست برای یک برنامه امتحانی لیسانس یا دولتی، نیازی به ارائه مدارک کاغذی به دانشگاه هامبورگ نیست. مدارک کاغذی که به مرکز پردیس ارسال می شود دور ریخته می شود. اگر درخواست شما نیاز به بررسی مدارک دارد، از شما خواسته می شود که آنها را در فرم درخواست آنلاین آپلود کنید. اگر بتوانید درخواست خود را بدون آپلود ارسال کنید، درخواست شما به هیچ مدرکی نیاز ندارد!

   شرایط مورد نیاز برای دانش آموزان سال اول

   • شرایط ورود به آموزش عالی
   • تسلط به زبان خارجی
   • شرایط اضافی پذیرش ویژه برنامه

   الزامات ویزا

   برای ورود به جمهوری فدرال آلمان معمولاً به ویزای ورود نیاز دارید. اطمینان حاصل کنید که برای این ویزا به موقع در نمایندگی دیپلماتیک آلمان در کشور خود درخواست داده اید.

   اتباع اتحادیه اروپا و اتباع برخی از کشورها برای ورود به آلمان (به عنوان مثال استرالیا، ایسلند، اسرائیل، ژاپن، کانادا، لیختن اشتاین، کره جنوبی، نیوزلند، نروژ، سوئیس و ایالات متحده) نیازی به ویزا ندارند.

   • در صفحه وب چند زبانه وزارت امور خارجه فدرال ، فهرست کشورهایی را که برای آنها نیاز به ویزا وجود دارد / وجود ندارد، مشاهده کنید. این صفحه همچنین حاوی اطلاعاتی در مورد درخواست ویزا می باشد.
   • برای کسب اطلاعات ویژه، به صفحه وب مأموریت دیپلماتیک مسئول خود مراجعه کنید.
   • توجه داشته باشید که ویزای شینگن 3 ماهه (ویزای توریستی، ویزای بازدید کننده، ویزای تجاری، ویزای شرکت در دوره زبان بدون قصد ادامه تحصیل در دانشگاه) قابل تبدیل به اجازه اقامت با هدف تحصیل در دانشگاه در آلمان نیست. در این صورت، باید آلمان را ترک کرده و با ویزای دانشجویی ویژه صادر شده توسط مأموریت دیپلماتیک مسئول، دوباره وارد شوید.

   اطلاعات ویزا برای متقاضیان بین المللی

   Universität Hamburg توصیه می کند که مستقیماً پس از دریافت تاییدیه وضعیت متقاضی خود، برای ویزای متقاضی دانشگاه اقدام کنید. به این ترتیب می توانید به موقع برای شروع تحصیل وارد آلمان شوید.

   متقاضیان دانشگاه برای ورود به آلمان از چه ویزایی می توانند استفاده کنند؟

   به عنوان یک متقاضی می توانید برای ویزای متقاضی دانشگاه یا ویزای دانشجویی برای ورود به آلمان اقدام کنید. برای درخواست ویزای دانشجویی، باید مدرکی ارائه دهید که نشان دهد یک محل دانشگاه به شما پیشنهاد شده است (یعنی نامه پذیرش شما). اگر به دانشگاه هامبورگ درخواست داده باشید و تاییدیه درخواست خود را دریافت کرده باشید، می توانید برای ویزای متقاضی دانشگاه اقدام کنید.

   اطلاعات ویزا برای تبادل بین المللی و بازدید از دانشجویان

   به عنوان یک قاعده، شما باید به محض دریافت تاییدیه کتبی تحصیل خود از دانشگاه هامبورگ (دعوتنامه، نامه تاییدیه) برای ورود به آلمان اقدام کنید.

   نکته مهم: در صورت امکان، برای کل مدت اقامت خود در آلمان برای ویزا اقدام کنید. اگر بخواهید حداکثر 12 ماه در آلمان بمانید این امکان وجود دارد. سپس ویزای شما برای کل اقامت شما معتبر خواهد بود و می توانید از پرداخت هزینه برای اجازه اقامت در هامبورگ اجتناب کنید.

   بورسیه و بودجه

   دانشگاه هامبورگ بورسیه هایی را برای تقویت آموزش و توسعه حرفه ای، به ویژه برای دانشجویان، محققین دکترا و پژوهشگران فوق دکترا اعطا می کند. دفتر مرکزی بورس تحصیلی به ارائه دهندگان بورسیه در مورد روش های اعطای طبق دستورالعمل دانشگاه مشاوره می دهد و پشتیبانی اداری را ارائه می دهد.

   رتبه بندی

   Universität Hamburg در میان 10 دانشگاه برتر آلمان

   • در بیستمین شماره از رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2024، دانشگاه هامبورگ رتبه 10 را در سطح ملی و 205 را در سطح بین المللی کسب کرد. این ارزیابی 1500 مؤسسه علمی را در سراسر جهان شامل 50 مؤسسه در آلمان تحت پوشش قرار داد.
   • Universität Hamburg رتبه 101 بین المللی را برای شبکه تحقیقاتی خود و 7th در آلمان را کسب کرد.
   • دانشگاه هامبورگ در رده "شهرت کارفرما" از رتبه 465 به 340 ارتقا یافت. برای این کار، شهرت فارغ التحصیلان دانشگاه هامبورگ در بخش شرکتی مورد ارزیابی قرار گرفت.
   • رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS سالانه منتشر می‌شود و در کنار رتبه‌بندی و رتبه‌بندی شانگهای، یکی از ۳ ارزیابی بزرگ بین‌المللی رتبه‌بندی آموزش عالی است.

   توصیفات دانشجویی

   مکان ها

   • Hamburg

    Mittelweg, 177, 20148, Hamburg

    سوالات