Keystone logo
University of Chemistry and Technology, Prague

University of Chemistry and Technology, Prague

University of Chemistry and Technology, Prague

مقدمه

University of Chemistry and Technology, Prague ( UCT Prague ) بزرگترین موسسه آموزشی در نوع خود در اروپای مرکزی با سنت تقریبا دو قرن است. UCT Prague با زمینه های پیشرفته تحصیلی و شهرت جهانی معتبر، هر دانش آموز را با آموزش در فن آوری های پیشرفته و آمادگی عالی برای حرفه ای های سودآور در سراسر جهان، فراهم می کند.

University of Chemistry and Technology, Prague : گذشته و حال

66765_66637_Praha021.jpg

UCT Prague یک دانشگاه عالی آموزش عالی است که فعالیت های علمی، تحقیقاتی، توسعه و اجرای آن را دنبال می کند. این عضو خانواده ای از 28 دانشگاه دولتی و دولتی در جمهوری چک است و عضو اتحادیه اروپا (اتحادیه دانشگاه های اروپایی)، FEANI (فدراسیون اتحادیه های مهندسی ملی) و IGIP (انجمن بین المللی مهندسی صنایع) است. UCT Prague برای عمق و گستردگی فعالیت های آموزشی و تحقیقاتی خود در تقریبا تمام شاخه های شیمی، مهندسی شیمی، شیمی و فناوری مواد غذایی، بیوشیمی، پالایش، تصفیه آب، علوم و فنون انرژی و زیست شناسی و همچنین حفاظت از محیط زیست شناخته شده است. علوم مواد و دیگر زمینه های شیمی مبتنی بر مطالعه است. UCT Prague در سال 1952 تأسیس شد، اما ریشه های آن تا سال 1807 آغاز شد، زمانی که دوره اول شیمی در Polytechnic پراگ تحویل داده شد. سازماندهی مجدد Polytechnic در سال 1920 منجر به تبدیل بخش شیمی به دانشکده شیمی تکنولوژی، یکی از هفت بخش دانشگاه فنی چک شد. UCT Prague ، تعدادی از فارغ التحصیلان برجسته، از جمله پروفسور اتو ویچترل، مخترع لنزهای نرم افزاری در دهه 1950، و ولادیمیر پرلاگ، استاد ETH Zürich که جایزه نوبل شیمی در سال 1975 را به دست آورد، از دانشکده شیمی تکنولوژی فارغ التحصیل شد در سال 1928. Prelog چند سال بعد دکترای خود را دریافت کرد.

تحقیق قابل توجه

66766_66631_201604131505011.jpg

محققان UCT Prague در برنامه چارچوب جامعه اروپا، HORIZON 2020 بسیار موفقیت آمیز بوده و به طور جدی در توسعه بسیاری از پروژه ها و همکاری های جدید تحقیقاتی شرکت کرده اند. تلاش های پیشین قابل توجه عبارتند از:

 • RECOBA، Assoc. پروفسور جورج کوش، سنسور زمان واقعی در حوزه های مختلف، کنترل پیشرفته و بهینه سازی فرایندهای دسته ای، صرفه جویی در انرژی و مواد خام.

 • پالیسی های ذهنی، دانشکده پروفسور پتر کچی، توسعه رام، ترکیبی با عملکرد بالا TWV / GPF خودرو پس از سیستم های تصفیه با طراحی raTIonAL: جایگزینی PGMs و مواد نادر زمین.

 • SElySOs، پروفسور Karel Bouzek، توسعه مواد الکترود جدید و درک مکانیزم های تخریب در سلول های الکترولیز با دمای بالا اکسید جامد.

 • SuPER-W، پروفسور Pavel Jeníček، Assoc. پروفسور Jan Bartáček، محصول پایدار، بازیابی انرژی و منابع از فاضلاب.

 • پروژه های کیفیت غذا: FoodSmartphone، تجزیه و تحلیل گوشی هوشمند برای آزمایش در محل کیفیت و ایمنی مواد غذایی؛ MultiCoop، رویکرد چند رشته ای برای تقویت همکاری و ایجاد یک پلت فرم جدید برای ارزیابی جامع ایمنی غذا و غذا؛ AUTHENT-NET - شبکه تحقیقات تأیید اعتبار غذایی، پروفسور جانا هاجلووا، مونیکا تومانیووا، PhD.

 • آموزش علوم: SCICHALLENGE، پتر Holzhauser، کارشناسی ارشد، علوم نسل بعدی چالش با استفاده از تکنیک های مشارکتی و رسانه های دیجیتال.

دانشکده ها

UCT Prague (علاوه بر بخش هایی که نیازهای کل دانشگاه را برآورده می کند) دارای چهار دانشکده است:

 • دانشکده فنی شیمی

 • دانشکده فنی محیط زیست

 • دانشکده غذا و فناوری بیوشیمی

 • دانشکده مهندسی شیمی

UCT Prague در اعداد

UCT Prague دارای 871 کارمند (گزارش سالانه 2014)، از جمله 510 کارکنان دانشگاهی و 361 کارمند پژوهشی. UCT Prague معتبر به ارائه برنامه های سه ساله لیسانس (BSc)، دو ساله استاد (MSc / Ing.) برنامه ها، و Ph.D. برنامه ها. تعداد کل ثبت نام در UCT Prague در سال 2014: 3،606 دانشجوی کارشناسی و استاد و 843 دکترا دانش آموزان (گزارش سالانه 2014).

همکاری و همکاری در سراسر جهان

UCT Prague با بیش از 100 دانشگاه و موسسات در سراسر جهان همکاری می کند. این دانشگاه فعال ترین دانشجوی دانشگاه چک در برنامه تبادل دانشجویان اراسموس است و همچنین در برنامه های دیگر مانند برنامه های پنجم و ششم، COST، EUREKA و لئوناردو داوینچی شرکت کرده است.

66764_66630_201604131503201.jpg

امکانات کامپیوتری

UCT Prague دارای امکانات محاسباتی بالا با یک شبکه گیگابیت است. کامپیوترها برای دانش آموزان، محققین و اساتید تقریبا در تمام چند صد آزمایشگاه و کارگاه ها در دسترس هستند.

کتابخانه: ChemTK

UCT Prague با استفاده از کتابخانه مجهز به ممتاز، ChemTK واقع در ساختمان کتابخانه ملی مدرن (NTK) است. مجموعه ChemTK شامل بیش از 100،000 کتاب، کتابچه راهنمای، دایره المعارف، نشریات و نشریات دیگر است. ChemTK به 300 دوره تخصصی تخصصی مجوز می دهد و دسترسی الکترونیکی به مجلات علمی را فراهم می کند. بیش از 2500 مجله از نشریات علمی معتبر در حال حاضر در قالب الکترونیکی در دسترس هستند. ChemTK همچنین دسترسی به SciFinder، خدمات خلاصه شیمی و سایر منابع تخصصی (لیست کامل eResources را مشاهده می کند) که امکان تحقیق در زمینه های مختلف علمی را فراهم می کند. مجموعه های کامل Handbuch der organischen Chemie Beiltein و Handbuch der anorganischen Chemie نیز در هر دو نسخه چاپی و الکترونیکی موجود می باشد. نسخه های چاپی در کتاب های نادر و مجموعه های ویژه NTK در اتاق مطالعه موجود است.

آزمایشگاههای مرکزی

UCT Prague آزمایشگاه های مرکزی UCT Prague شامل هشت آزمایشگاه می شود:

 • آزمایشگاه اسپکتروسکوپ رزونانس مغناطیسی هسته ای (NMR)

 • آزمایشگاه های مادون قرمز (IR) و اسپکتروسکوپ رامان

 • آزمایشگاه اسپکترومتری جرمی (MS)

 • آزمایشگاه تجزیه و تحلیل عناصر ارگانیک

 • آزمایشگاه دیزلی اشعه ایکس

 • آزمایشگاه تجزیه و تحلیل گرماسنجی (TGA)

 • آزمایشگاه طیف سنجی جذب اتمی (AAS) و آزمایشگاه تحلیل سطح

آزمایشگاه ها تجهیزات با کیفیت بالا را برای استفاده دانشجویان، استادان، و کارکنان پژوهشی فراهم می کنند و با تجهیزات مدرن مجهز شده اند. پرسنل آزمایشگاهی در یک آزمایش معمول و معمولی تجربه می کنند. این آزمایشگاه ها برای پروژه های دانشجویی، تحقیق در مورد بودجه و برنامه های کاربردی صنعتی استفاده می شود. مشتریان خارجی (دانشگاه ها، شرکت های خصوصی و دیگران) نیز می توانند از این امکانات استفاده کنند. کارکنان آزمایشگاه همچنین برای دوره های مختلف، کارگاه ها و سمینارهای دیگر برای اعضای جامعه UCT Prague تدریس می کنند. دوره ها شامل تکنیک های عملی و همچنین روش های تفسیر طیفی می باشند.

مکان ها

مکان ها
 • UCT Prague Technická 5 166 28 Prague 6 – Dejvice, 166 28, Prague

سوالات