Keystone logo
UBC PRISM Lab

UBC PRISM Lab

UBC PRISM Lab

مقدمه

درک و مدیریت هزینه‌ها و منافع زیست‌محیطی و اجتماعی فعالیت‌های اقتصادی چالش تعیین‌کننده عصر مدرن است. این چالش هسته ای را برای زمینه به سرعت در حال تحول اندازه گیری و مدیریت پایداری فراهم می کند.

سیستم های غذایی مدرن ما را از لحاظ بیوفیزیکی و اجتماعی به هم متصل می کنند. آنها همچنین در بسیاری از مبرم ترین مسائل پایداری ما، از مقیاس محلی تا جهانی، مشارکت دارند.

آزمایشگاه اولویت‌بندی سیستم‌های غذایی برای مدیریت یکپارچه پایداری (PRISM)، واقع در پردیس Okanagan دانشگاه بریتیش کلمبیا، مرکزی برای تحقیقات مقطعی در تقاطع اندازه‌گیری و مدیریت پایداری سیستم غذایی است.

اندازه گیری و مدیریت پایداری سیستم غذایی

تفکر چرخه زندگی
تفکر چرخه زندگی به رویکردهای اندازه گیری و مدیریت پایداری اشاره دارد که تمام تعاملات زنجیره تامین مرتبط با یک محصول، خدمات، فعالیت یا موجودیت را در نظر می گیرد. به گفته کلوپفر (2003) "تفکر چرخه زندگی پیش نیاز هر ارزیابی پایداری صحیح است. اگر این «بهبود» پیامدهای منفی برای سایر بخش‌های سیستم داشته باشد که ممکن است بیشتر از مزایای به‌دست‌آمده باشد، بهبود بخشی از سیستم در یک کشور یا در یک مرحله از چرخه حیات، اصلاً منطقی نیست.» به عبارت دیگر، تفکر چرخه زندگی برای درک و جلوگیری از جابجایی ناخواسته بار ضروری است، چه بین انواع مختلف اثرات پایداری یا بین مراحل مختلف زنجیره تامین یا ذینفعان که ممکن است در نتیجه تصمیمات مدیریتی ما رخ دهد. تفکر چرخه زندگی و ابزارها به مرکز علم پایداری تبدیل شده اند.

سیستم های غذایی در زمینه
سیستم‌های غذایی مدرن نقشی اساسی در تعیین نتایج پایداری در مقیاس‌های چندگانه ایفا می‌کنند. این شامل نیازهای جمعی ما به منابع، فشارهای زیست محیطی مرتبط با تنوع زیستی، انتشار زباله در هوا، خاک و آب، و منافع و هزینه های اجتماعی-اقتصادی است. رشد پیش‌بینی‌شده در تولید مواد غذایی، تغییر الگوهای تولید و مصرف، افزایش رقابت برای منابع زمین، آب و انرژی، پیشرفت‌های فناوری، و بی‌ثباتی‌های اجتماعی و زیست‌محیطی با یکدیگر تلاقی می‌کنند تا چالش‌ها و فرصت‌های عمیقی را ایجاد کنند. درک و مدیریت سیستم‌های تولید غذا، که اغلب توسط زنجیره‌های تامینی که مرزها، اکوسیستم‌ها و جوامع متعددی را در بر می‌گیرند، پشتیبانی می‌شوند تا به این چالش‌ها پاسخ دهند و از فرصت‌های نوظهور سرمایه‌گذاری کنند، به دیدگاه‌ها و ابزارهایی با وسعت متناسب نیاز دارد.

تحقیق جاری
تحقیقات در آزمایشگاه سیستم‌های غذایی PRISM از تفکر چرخه زندگی و ابزارهایی برای کاوش و کمک به حل سؤالات فوری در رابط غذا، محیط زیست و جامعه استفاده می‌کند. کار کنونی، به‌ویژه، بر مسائل پایداری مرتبط با صنعت تخم‌مرغ کانادا و به‌طور گسترده‌تر به بخش غذای کانادا متمرکز است.

علاقه مند به کار در آزمایشگاه سیستم های غذایی PRISM هستید؟

آیا با انگیزه، ذاتا کنجکاو و بسیار منظم هستید؟ آیا شما مشتاق به تقویت مهارت ها و دانش تحقیقاتی خود هستید؟ آیا علاقه شدیدی به مسائل پایداری سیستم غذایی دارید؟ آیا مایل و قادر به بررسی انتقادی مفروضات خود هستید و در محیطی سرشار از احترام، همکاری و اکتشاف به چالش کشیده و به چالش کشیده می شوید؟ آیا چشم انداز زندگی، کار و بازی در دره زیبای اوکاناگان در غرب کانادا با آرزوهای سبک زندگی شما مطابقت دارد؟ اگر چنین است، آزمایشگاه سیستم های غذایی PRISM در دانشگاه بریتیش کلمبیا می تواند برای شما مناسب باشد.

تصمیم برای درخواست فرصت های تحصیلات تکمیلی نباید به سادگی گرفته شود. تحصیلات تکمیلی کار زیادی است. همچنین می تواند بسیار مفید باشد، مشروط بر اینکه واقعاً به تحقیقاتی که انجام می دهید علاقه مند باشید و متعهد به موفقیت باشید. در تجربه من، ویژگی‌های زیر پیش‌بینی‌کننده‌های قابل اعتمادی برای موفقیت به عنوان یک دانشجوی تحصیلات تکمیلی هستند.

 • زیرکی - همانطور که سابقه تحصیلی قوی نشان می دهد
 • کنجکاوی - علاقه واقعی به تحقیق و اکتشاف
 • خلاقیت - توانایی شناسایی پرسش‌های پژوهشی جالب/مهم، فرمول‌بندی روش‌های پژوهشی بدیع و دقیق، و ترکیب و ایجاد نظریه، روش‌ها، مفاهیم، و اطلاعات از سراسر حوزه‌های رشته‌ای و میان رشته‌ای مرتبط.
 • انتقاد - ظرفیت اعمال منطق و سختگیری در تمایز بین منابع اطلاعات، استدلال ها، روش ها و غیره.
 • مهارت های ارتباطی - توانایی برقراری ارتباط واضح و مختصر (به ویژه به صورت نوشتاری)
 • تعهد - ترکیبی از ویژگی های شخصی و مهارت های نرم از جمله جاه طلبی، خودانگیختگی، نظم و انضباط و حرفه ای گری

ویژگی های پردیس

  مکان ها

  • Kelowna

   EME Building Room 2121-1137 Alumni Avenue, V1V 1V7, Kelowna

   سوالات