Keystone logo
© TESS
Paris School of Economics

Paris School of Economics

Paris School of Economics

مقدمه

ascole des Hautes Études en Sciences Sociales (EHESS) ، École normale supérieure (ENS-PSL) ، École des Ponts ParisTech ، INRAE و Université به عنوان بنیادی برای همکاری علمی (Fondation de Coopération Sciency) توسط CNRS تأسیس شد. پاریس 1 پانتئون-سوربن ، Paris School of Economics جامعه ای متشکل از نزدیک به 140 محقق و 150 داوطلب دکترا را تشکیل می دهد.

PSE تحقیقاتی را انجام می دهد و دوره های اقتصاد را در بالاترین سطح بین المللی تدریس می کند ، به طور فعال مبادلات بین تحلیلگران اقتصادی و سایر دانشمندان علوم اجتماعی را تشویق می کند ، به بحث های سیاست اقتصادی کمک می کند و تحقیقات علمی آن را برای عموم مردم قابل دسترسی می کند.

Paris School of Economics ، بر اساس رتبه بندی RePEc ، گروه اقتصاد پیشرو در اروپا و در میان پنج برتر جهان است.

این برنامه توسط برنامه سرمایه گذاری در آینده (PIA) ، یک دانشکده تحقیقاتی دانشگاه (EUR) ، با نام دانشکده اقتصاد فارغ التحصیل پاریس (PgSE) تعیین شده است و در نتیجه طی 10 سال 23 میلیون یورو اهدا شده است.

هیئت مدیره PSE ، به ریاست ژان پیر دانتین ، شامل نهادهای عضو بنیانگذار و شرکای علمی PSE و سایر افراد واجد شرایط است. مدیر PSE ژان الیویه هیرو است که با توصیه CLEOR (شورای نمایندگان کادر علمی و اداری PSE) توسط هیئت مدیره معرفی شده است. شورای علمی شامل شخصیت های برجسته علمی بین المللی است و توسط پیر آندره چیاپوری هدایت می شود. کمیته اخلاق PSE با استفاده از منشور اخلاقی خود ، تحت مدیریت Mireille Chiroleu-Assouline ، نظارت می کند.

155157_pexels-photo-6141084.jpeg

اخلاق

منشور اخلاق PSE

آموزش و تحقیقات PSE بر اساس بالاترین استانداردهای اخلاقی است. ارزش های ما در سلامت ، اخلاق ، برتری و استقلال تحقیقات ما ، احترام به همه اعضای جامعه PSE و مسئولیت های اجتماعی ، مدنی و زیست محیطی ما منعکس می شود.

PSE به عنوان یک م institutionسسه متعهد است که رویکردی مسئولانه نسبت به کلیه فعالیتهای خود اتخاذ کرده و از تعهد همه شرکت کنندگان (دانش آموزان ، معلمان ، محققان و کارکنان پشتیبانی) به همان کار اطمینان یابد. PSE برای اطمینان از اینکه مقادیر آن رفتار همه را راهنمایی می کند ، تمام اقدامات مناسب را به روشی شریک انجام می دهد.

برای این منظور ، PSE در حال تاسیس یک کمیته اخلاق است که اهداف آن تعیین فرم و محتوای تعهدات ناشی از احترام به مقادیر ذکر شده در زیر و تعریف روشهایی است که برای تضمین پایبندی نهاد و همه اعضای آن به این اصول طراحی شده است. .

جامعه PSE متشکل از دانشجویان دوره های معتبر PSE ، Ph.D. داوطلبان متصل به PSE ، کارمندان PSE ، اعضای PJSE و کلیه محققان و معلمان محققان وابسته یا مرتبط با PSE ، صرف نظر از م institutionسسه دانشگاهی که به آن پیوسته اند.

ارزش های ما

 1. یکپارچگی علمی
 2. آزادی و استقلال تحقیق
 3. احترام به همه
 4. مسئولیت های اجتماعی ، مدنی و زیست محیطی

کمیته اخلاق

کمیته اخلاق شاخه ای از CLEOR است. به رهبری یک نماینده مدیریت PSE-PJSE ، شامل هفت عضو دائمی دیگر ، به نمایندگی از Ph.D. نامزدها ، محققان و کارمندان اداری و فنی.

EUR - دانشکده تحصیلات تکمیلی اقتصاد پاریس

پروژه PSE "دانشکده اقتصاد فارغ التحصیل پاریس (PgSE)" در اولین دور فراخوان پیشنهادات پروژه برای "Écoles Universitaires de Recherche، EUR" (مدارس تحقیقات دانشگاه) ، PIA3 (سرمایه گذاری در آینده) انتخاب شد. این برنامه فعالیت های Labex OSE (اقتصاد باز) را گسترش می دهد و هدف آن ادغام تحقیقات در بالاترین سطح با تعالی در آموزش است.

این پروژه EUR با هدایت Agence Nationale de la Recherche و به ابتکار وزارت تحصیلات عالی ، تحقیقات و نوآوری و کمیسیون عمومی سرمایه گذاری (CGI) با هدف ترویج مدل مدارس تحصیلات تکمیلی در فرانسه ، مطابق با برنامه دولت تا "با گرد هم آوردن کارشناسی ارشد و دکترا ، تأثیر و شهرت بین المللی [...] خود را در یک یا چند زمینه علمی تقویت کنیم. دوره های آموزشی در یک یا چند زمینه با پشتیبانی یک یا چند موسسه تحقیقاتی سطح بالا ".

اهداف ما

دانشکده اقتصاد فارغ التحصیل پاریس با استفاده از تجربه به دست آمده از طریق Labex OSE فعالیت ها و پتانسیل خود را با توسعه تحصیلات تکمیلی - کارشناسی ارشد و دکترا - گسترش می دهد - برنامه مطالعاتی در سطح اقتصاد جهانی ، گسترش و متنوع سازی اهداف علمی - روش ها ، اشیا، ، داده ها - و تعمیق مبادلات با سایر رشته ها ، همه در حالی که ادامه همکاری با موسسات بنیان گذار ، آزمایشگاه ها و شرکای PSE و OSE است.

155158_pexels-photo-5965713.jpeg
Charlotte May / pexels

پردیس Jourdan (PSE / ENS)

تجدید پردیس (2013 - 2017)

در 23 فوریه 2017 ، ساختمان جدید ENS-PSE با بیش از 12000 متر مربع ، واقع در پردیس Jourdan در منطقه 14 پاریس ، توسط رئیس جمهور فرانسوا اولاند رسماً افتتاح شد. همچنین وزیر مدارس و آموزش عالی و تحقیقات Najat Vallaud-Belkacem ، شهردار پاریس ، آن هیدالگو ، و رئیس شورای منطقه ای ایل فرانسه ، والری پکرس نیز حضور داشتند.

تاریخ های کلیدی

2007 - در قسمت عمده ای منطقه ایل دوفرانس و در بقیه شهرهای پاریس و ایالت فرانسه تصمیم به تأمین اعتبار ساخت یک ساختمان جدید در پردیس جوردان برای PSE و ENS گرفتند.

2011 - آژانس TVAA (Thierry Van de Wyngaert، Véronique Feigel Associated Architects) یک پروژه بلند پروازانه و زیبا را در سنت معماری محیط آن ارائه داد. مدل ها و پروژه سه بعدی را مشاهده کنید.

2017 - ساخت و ساز ، که در پاییز 2013 آغاز شد ، در اوایل سال 2017 هنگامی که انجمن PSE در یک دانشگاه واحد جمع شده است ، به پایان می رسد: درباره نوسازی دانشگاه بیشتر بدانید. مراسم تحلیف 23 فوریه 2017 بود (این خبر را بخوانید). در سال 2017 ، PSE 10 ساله شدن خود را نیز جشن می گیرد!

ارقام کلیدی

49 میلیون یورو (مخارج مخلوط): 31.5 میلیون یورو منطقه ایل دوفرانس ، 14.5 میلیون یورو ایالت ، 3 میلیون یورو تالار شهر پاریس

یک ساختمان جدید با مساحت 12،500 متر مربع (در محوطه یک دانشگاه 1 هکتاری): 6300 متر مربع PSE ، 3900 متر مربع ENS ، 2300 متر مربع مشترک - شامل سالن آمفی تئاتر 300 مکان ، کتابخانه SHS با مساحت 870 متر مربع با بیش از 50،000 کتاب ، خانه دانشجویی. ..

تقریباً 2000 کاربر: دانشجویان ، معلمان ، محققان و مدیران ENS و PSE.

این ساختمان دارای مجوز "Bâtiments Tertiaires Démarche HQE / Label BBC Effinergie" است.

مکان ها

 • Paris

  48 Boulevard Jourdan, 75014 Paris, 75014, Paris

  برنامه ها

   موسسه همچنین ارائه می دهد:

   سوالات