Keystone logo
Jan Dlugosz University

Jan Dlugosz University

Jan Dlugosz University

مقدمه

Jan Dlugosz University در چستوخووا یک دانشگاه دولتی است و سابقه آن به سال 1971 باز می گردد. در حال حاضر این دانشگاه دارای 4 دانشکده با بیش از 40 رشته تحصیلی ، دارای مدرک لیسانس ، کارشناسی ارشد و دکترا است. تحصیلات تکمیلی را ارائه می دهد


آلما مت ...

JDU دانشکده سابق آموزش عالی معلمان است که به یک دانشگاه تبدیل شده است. این رویداد ، که برای کل جامعه علمی Częstochowa بسیار مهم است ، در اول اکتبر 2004 برگزار شد.

تاریخچه آلما ماتر ما به سال 1971 بر می گردد. پس از تصمیم شورای وزیران وقت ، دانشکده تربیت معلم تأسیس شد. در سال 1974 به یک مدرسه عالی آموزش معلمان تبدیل شد. کارکنان این دانشگاه که آن رویداد تاریخی را برای Czstochowa و منطقه به یاد می آورند ، تأکید می کنند که تأسیس یک دانشکده فارغ التحصیل علوم انسانی از اهمیت بالایی برای شهر در حال توسعه برخوردار بود. بسیاری از مردم تصدیق می کنند که این یک تصمیم بی سابقه بوده است ، زیرا آن روزها مقامات نسبت به دانشگاه های فنی نگرش بسیار مطلوب تری نشان می دادند. فارغ التحصیلان علوم مهندسی با توسعه پویا کارخانه های صنعتی منطقه مورد تقاضا بودند. اولین مدرکهای تحصیلات تکمیلی و آموزش فنی و حرفه ای در سال 1973 اعطا شد. اولین دیپلم های کارشناسی ارشد هنر و کارشناسی ارشد علوم در سال 1977 توسط مقامات مدرسه اعطا شد.

آغاز آلما ماتر ما کاملاً معتدل بود. دانشکده و اوایل HTES فقط 2 دانشکده داشتند: دانشکده ریاضیات و علوم طبیعی و دانشکده معلم.

طی 50 سال گذشته ، Jan Dlugosz University به سرعت در حال پیشرفت و رشد قدرت است. اکنون این دانشگاه 4 دانشکده را تشکیل می دهد: دانشکده فلسفه و تاریخ ، دانشکده ریاضی و علوم طبیعی ، دانشکده معارف آموزشی ، دانشکده هنر و دو واحد تدریس بین دانشکده: مرکز مطالعات زبان خارجی و مرکز تربیت بدنی و مرکز ورزشی. در حال حاضر ، Jan Dlugosz University بیش از 40 رشته تحصیلی را ارائه می دهد:

  • برنامه های دوره اول (مطالعات کارشناسی) با مدرک لیسانس.
  • برنامه های دوره دوم (تحصیلات تکمیلی) با مدرک کارشناسی ارشد و همچنین مدرک مهندس.
  • برنامه های دوره سوم (دکتری): در شیمی ، فیزیک ، تاریخ ، مطالعات ادبی و زبانشناسی.

علاوه بر این ، در JDU بیش از 60 شکل برنامه تحصیلات تکمیلی وجود دارد.

دانشگاه حق دارد مدرک فوق لیسانس تاریخ را بگذارد. اقدامات در حال به دست آوردن حق اعطای گواهینامه های اضافی در سایر زمینه های تحصیلی است.

نقطه قوت Alma Mater کارکنان آن است که برای گسترش و تحکیم دستاوردهای دانشگاه بسیار تلاش می کنند. در حال حاضر ، JDU 648 معلم استخدام می کند. در میان آنها ، 440 دانشگاهی و 148 مستقل وجود دارند که 30 نفر از آنها اساتید تیتراژ (کامل) هستند.

JDU در محبوبیت آموزش و پرورش به اشکال مختلف آن در بین سالمندان درگیر است. حدود 650 دانشجو - اعضای بازنشسته جامعه ما در دوره های مختلف تحصیلی که توسط دانشگاه عصر سوم ارائه می شود شرکت می کنند.Anastasiya Gepp / Pexels

120549_pexels-photo-1462630.jpeg

همکاری با مراکز دانشگاهی خارجی عنصر مهم شناخت و طبقه بندی هر مکتب است. آلما متاتر ما در این زمینه یک سنت طولانی و گسترده دارد. تا کنون ، مقامات JDU توافق های مختلفی را در مورد همکاری با مراکز مختلف علمی و پژوهشی در سراسر جهان منعقد کرده اند. این همکاری منجر به برنامه های مبادله برای دانشجویان و کارمندان دانشگاهی شده است. نتایج اجرای بسیاری از توافق های دو جانبه و پروژه های تحقیقاتی مشترک مالی ، بطور عملی توسط مهندسی عمران و صنایع نظامی استفاده می شود.

کتابخانه اصلی یک گنج واقعی دانشگاه است. مجموعه آن تقریباً 300 هزار قطعه شامل کتاب ، مجلات علمی ، اسناد و مجموعه ای از عناوین ویژه را شامل می شود. كتابداران در انتشار مطالب بسيار فعال هستند. آنها نمایشگاه های متعددی را به موضوعات مهم منطقه ، تاریخ و هنر اختصاص می دهند.

دانشگاهیان می توانند تمام نتایج تحقیق خود را در انتشارات Jan Dlugosz University منتشر کنند ، که نه تنها به صورت منطقه ای و ملی بلکه در مقیاس بین المللی نیز به رسمیت شناخته می شود. نمایندگان آن در مهمترین نمایشگاه های کتاب در لهستان و اروپا شرکت می کنند. مجلس نشریاتی را برای زمینه های مختلف تحصیلی اختصاص داده است.

JDU دارای یک سیاره زمین ، جذابیت جدیدی برای دانشجویان و کلیه ساکنان منطقه Częstochowa است که مجهز به یکی از پیشرفته ترین ابزارهای طرح ریزی در جهان است.

ورزش های دانشگاهی به سرعت توسعه می یابد. دانش آموزان و دانشجویان JDU در مسابقات ورزشی که توسط مراکز دانشگاهی در سراسر کشور و خارج از کشور برگزار می شود ، رقابت می کنند. آنها در بین بهترین ورزشکاران و بانوان ورزش تمام دانشگاه های لهستان طبقه بندی می شوند.

مسئولان دانشگاهی آلما متری ما از نزدیک تحولات سیاسی و اجتماعی را که در لهستان و اروپا اتفاق می افتد ، به ویژه مطالبات سریع در حال کار در بازار کار ، که عامل بسیار مهمی در تطبیق پیشنهادهای آموزشی دانشگاه است ، مشاهده می کنند. بنابراین ، دانشگاهیان JDU سیستمهای جدید آموزشی و همکاری با مراکز آموزشی خارجی را نه تنها با کشورهای عضو اتحادیه اروپا بلکه با کشورهای خارج از اتحادیه ، به عنوان مثال در اروپای شرقی ، معرفی می کنند.

مکان ها

  • Częstochowa

    Jerzego Waszyngtona,4/8, 42-217, Częstochowa

    سوالات