Keystone logo
© (c) IST Austria Magic Lemur Productions
Institute of Science and Technology Austria

Institute of Science and Technology Austria

Institute of Science and Technology Austria

مقدمه

Institute of Science and Technology Austria - ISTA به دنبال داوطلبان واجد شرایط با مدارک لیسانس یا فوق لیسانس برای درخواست دکتری می باشد. برنامه ما موقعیت های دکترا با بودجه کامل در نجوم، زیست شناسی، علوم کامپیوتر، شیمی و مواد، علوم داده و محاسبات علمی، علوم زمین، ریاضیات، علوم اعصاب، و فیزیک را در یک محیط تحقیقاتی در سطح جهانی در حومه وین ارائه می دهیم.

در سال 2019، ISTA در رتبه بندی جهانی Nature Index در رتبه 3 قرار گرفت (نرمال شده). در سال 2018، ISTA در فهرست 30 مؤسسه برتر دانشگاهی زیر 30 سال در فهرست ستارگان نوظهور شاخص طبیعت قرار گرفت. به همه دانشجویان قراردادهای 5 ساله پیشنهاد می شود، آنها حقوق رقابتی بین المللی و پوشش کامل تامین اجتماعی دریافت می کنند. همچنین برای شرکت در کنفرانس ها و کارگاه های علمی از دانشجویان حمایت مالی می شود. آخرین مهلت درخواست 8 ژانویه 2024 برای تاریخ شروع دکترا در سپتامبر 2024 است.

یکی از ویژگی های برنامه دکترا ISTA ، تجربه مشترک تحصیلات تکمیلی است.

هدف ما تربیت دانشمندانی با تفکر گسترده است که تحقیقات پیشرفته و کنجکاوی محور انجام می دهند. مرحله اولیه کاوش، مواجهه گسترده با رویکردها و مشکلات علمی مهم را تشویق می کند. این به دانشجویان اجازه می دهد تا پایه محکمی برای تحقیقات فشرده در مرحله دوم برنامه دکترا ایجاد کنند.

بین رشته ای

برنامه تحصیلات تکمیلی ما با آموزش جامع مدرن با تمرکز ویژه بر بین رشته ای مشخص می شود.

هفت مسیر تحصیل دکترا وجود دارد:

 • زیست شناسی
 • شیمی و مواد
 • علوم کامپیوتر
 • علوم داده و محاسبات علمی
 • ریاضیات
 • علوم اعصاب
 • فیزیک

نکته ویژه در مورد برنامه درسی ISTA PhD انعطاف پذیری آن است - دانشجویان با اهداف مختلفی وارد می شوند و می توانند مسیرهای آموزشی و تحقیقاتی خود را شکل دهند. برخی از دانش آموزان به دنبال اکتشاف به ISTA می آیند، برخی دیگر ایده روشنی از جایی که می خواهند بروند دارند. برنامه ما هر دو را در بر می گیرد.

تحقیقات پیشرفته

دانشجویان از نزدیک با اساتید برجسته در گروه های تحقیقاتی کوچک کار می کنند و به امکانات درجه یک دسترسی دارند.

در سال 2019، ISTA در رتبه بندی جهانی Nature Index در رتبه 3 قرار گرفت (نرمال شده). در سال 2018، ISTA در بین ده ستارگان در حال ظهور شاخص طبیعت "لیست 30 موسسه آکادمیک برتر زیر 30 سال" قرار گرفت و در این مقاله در Nature Index نشان داده شد. برای جزئیات بیشتر، نمایه تحقیقاتی شاخص طبیعت ما را مرور کنید. در سال 2018، بالاتر از مؤسسه ویزمن، ETH زوریخ، کمبریج و آکسفورد و انجمن ماکس پلانک، بالاترین میزان موفقیت ERC Grant (با 48٪) را داشتیم. هیئت علمی ما همچنین دریافت کنندگان افتخارات برجسته بسیاری از جمله جایزه اروین شرو دینگر، جایزه لودویگ بولتزمن، و مدال کاروس هستند.

می توانید لیست کامل نشریات دانشجویی را در پایگاه ISTA Research Explorer مشاهده کنید.

گروه های تحقیقاتی

 • 69 گروه تحقیقاتی در سال 2022
 • 90 گروه تحقیقاتی تا سال 2026

امکانات دولت از هنر

صرف نظر از رشته تحصیلی شما، شما به تجهیزات پیشرفته برای انجام تحقیقات در سطح رقابتی بین المللی دسترسی خواهید داشت. از تصویربرداری زیستی و میکروسکوپ الکترونی تا نانوساخت و محاسبات با عملکرد بالا: خدمات علمی متمرکز از تحقیقات پیشرفته پشتیبانی می‌کنند.

Ph.D. درجه

ISTA یک موسسه تحقیقاتی با حق اعطای عناوین کارشناسی ارشد علوم و دکترای فلسفه است. ISTA یک نهاد حقوقی مستقل تحت قوانین عمومی است و دارای ساختارهای مدیریتی و مدیریتی تحت قانون فدرال Institute of Science and Technology Austria (BGBl. I شماره 69/2006) است.

از آنجایی که مرجع اعطای مدرک ما مستقیماً از قانون پارلمان اتریش ناشی می شود، ISTA از قانون دانشگاه های اتریش مستثنی است.

خدمات پشتیبانی و توسعه شغلی

هیئت علمی و مدیریت ISTA &rsquo می توانند اطلاعات، مشاوره و پشتیبانی را در طول تحصیل شما ارائه دهند. خدمات پشتیبانی آکادمیک شامل راهنمایی از نمایندگان مسیر تحصیلی، مربیان و دفتر مدرسه تحصیلات تکمیلی است. با گفتگوهای شغلی منظم، جلسات آموزشی مهارت ها، و همچنین بازدید از رهبران صنعت، آموزش فارغ التحصیلان و برنامه های توسعه شغلی، دانشمندان را برای گام های بعدی آماده می کند. در دانشگاه، صنعت و فراتر از آن.

ISTA کجاست؟

این مؤسسه تنها 25 دقیقه با اتوبوس از وین فاصله دارد که به طور مداوم به عنوان یکی از بهترین شهرهای جهان برای زندگی انتخاب می شود. دانشجویان ما می توانند در کلوسترنوبورگ زندگی کنند، منطقه ای آرام که توسط جنگل های زیبا احاطه شده است، یا درست در شلوغی وین. ما همچنین چندین گزینه مسکن در محوطه دانشگاه داریم.

ISTA &rsquo's Single Interdisciplinary Ph.D. این برنامه دانشجویان و اساتید را قادر می سازد تا آزادانه در بین گروه ها و رشته های تحقیقاتی همکاری کنند. این باعث ایجاد ایده های جدید و رویکردهای تحقیقاتی می شود.

دانشجویان دکترا در ISTA می توانند از میان هفت رشته مختلف تحصیلی به عنوان مسیر اصلی خود انتخاب کنند: زیست شناسی، شیمی و مواد، علوم کامپیوتر، علوم داده و محاسبات علمی، ریاضیات، علوم اعصاب، و فیزیک. بسیاری از اعضای هیئت علمی با چندین مسیر مرتبط هستند، که منعکس کننده ماهیت بین رشته ای گروه های تحقیقاتی در محوطه دانشگاه هستند و به دانشجویان اجازه می دهند تا به موضوعات مورد علاقه از زوایای مختلف نزدیک شوند.

چرخش در سه گروه تحقیقاتی مختلف

هر دکتری ورودی دانشجو سه چرخش تقریباً دو ماهه را در گروه های مختلف تحقیقاتی انجام می دهد. فرآیند تطبیق یک تناسب خوب بین دانش‌آموزان و سرپرستان را تضمین می‌کند و دانش‌آموزان را در معرض حوزه‌ها و روش‌های جدید قرار می‌دهد.

ترکیبی منحصر به فرد از عرض و عمق

ترکیبی از دروس اصلی بین رشته ای و دروس انتخابی پیشرفته به دانش آموزان این فرصت را می دهد که با دانشمندان در سراسر رشته ها تعامل داشته باشند و همچنین موضوع انتخابی خود را با عمق بیشتری دنبال کنند.

پیش بردن مرزهای دانش

نوآورانه‌ترین پژوهش‌ها در واسط رشته‌ها به وجود می‌آیند. در مدرسه تحصیلات تکمیلی، دانش آموزان نقش اصلی را در گرد هم آوردن رویکردهای مختلف برای شکل دادن به آینده علم ایفا می کنند.

نمودار زیر همکاری های بین گروهی در ISTA را بر اساس نشریات مشترک از سال 2016 تا ژوئن 2019 نشان می دهد.

ویژگی های پردیس

پردیس ISTA در Klosterneuburg، یک شهر تاریخی در شمال غربی وین واقع شده است.

این سایت بین جنگل‌های وین قرار دارد و تنها 18 کیلومتر با مرکز شهر وین فاصله دارد.

بخش بزرگی از پردیس از ساختمان‌های آزمایشگاهی، همراه با مسکن دانشجویان، اساتید و کارکنان، و سایر امکانات از جمله کافه تریا، مهدکودک، زمین فوتبال، زمین تنیس، و موزه مرکز هنر/بروت تشکیل شده است.

  پذیرش ها

  ورود با مدرک لیسانس یا فوق لیسانس

  ISTA از دانش آموزانی با پیشینه های علمی متفاوت استقبال می کند که می توانند مهارت ها و تجربیات خود را به محیط علمی بیاورند.

  ما از متقاضیانی استقبال می کنیم که مدرک لیسانس یا فوق لیسانس در زیست شناسی، علوم اعصاب، ریاضیات، علوم کامپیوتر، فیزیک، شیمی و حوزه های مرتبط دارند (یا انتظار دارند قبل از ثبت نام داشته باشند).

  محیط بین المللی انگلیسی زبان

  ISTA دارای جمعیت دانشجویی متنوع و بین المللی است که از بیش از 50 کشور جهان می آیند. این موسسه دانشمندان و کارکنان 72 کشور مختلف را گرد هم می آورد.

  زبان کار ISTA انگلیسی است.

  هزینه های پذیرش و شهریه

  ISTA هیچ شهریه ای دریافت نمی کند. برای درخواست در دوره های دکتری و کارآموزی ما نیازی به هیچ هزینه ای نیست.

  دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد واجد شرایط درخواست

  ISTA از دانش آموزانی با پیشینه های علمی متفاوت استقبال می کند که می توانند مهارت ها و تجربیات خود را به محیط علمی بیاورند.

  دانشجویانی که دارای مدرک لیسانس و یا کارشناسی ارشد در زیست شناسی، شیمی، علوم اعصاب، ریاضیات، علوم کامپیوتر، فیزیک، علوم داده و محاسبات علمی، نجوم، علوم زمین و حوزه های مرتبط هستند، تشویق می شوند که درخواست دهند.

  چگونه می توانم درخواست کنم؟

  ISTA درخواست های برنامه دکتری خود را سالی یک بار پردازش می کند. برای درخواست، باید یک حساب کاربری آنلاین ایجاد کنید که به شما امکان می دهد برنامه خود را در مراحل مختلف آن ردیابی کنید. ما درخواست ها و اسناد دریافتی خارج از این سیستم را نمی پذیریم.

  لطفاً فرم را با استفاده از یک مرورگر وب در رایانه رومیزی پر کنید. مرورگرهای وب در دستگاه های تلفن همراه (مانند Android، iPhone، iPad و غیره) پشتیبانی نمی شوند.

  چه مواد کاربردی مورد نیاز است؟

  ما از شما می خواهیم اسناد زیر را در پورتال برنامه بارگذاری کنید:

  • رزومه
  • بیانیه هدف (SoP) بیانیه هدف بخش مهمی از درخواست شما است. در آن، لطفاً هر چیزی که شما را برای تحقیقات در سطح فارغ التحصیل آماده می کند با ما به اشتراک بگذارید. به عنوان مثال، می‌توانید پروژه‌های تحقیقاتی گذشته، انگیزه، مهارت‌ها و پیشینه مرتبط با حوزه‌های تحقیقاتی و گروه‌هایی را که انتخاب کرده‌اید در فرم درخواست توضیح دهید. سعی کنید تا حد امکان در مورد تجربیات خود و با تاکید بر مهارت های فنی که در آن مهارت دارید، دقیق باشید. لطفاً بیانیه هدف خود را ابتدا با پرداختن به نکات کلی بالا ساختار دهید و با پرداختن به سؤالات خاص زیر به پایان برسانید:
   • یکی از اهداف مهم سال اول در دانشکده تحصیلات تکمیلی، یافتن یک خانه دانشگاهی با عضویت در یک گروه تحقیقاتی است. با در نظر گرفتن اینکه یک وابستگی موفق فقط به ترجیحات شما بستگی ندارد، ممکن است چندین گزینه را در نظر بگیرید. بر اساس علایق و سوابق تحقیقاتی شما، کدام گروه(های) برای شما مرتبط هستند، به چه ترتیب و چرا؟ لطفا حداکثر سه گروه تحقیقاتی را در ISTA مشخص کنید.
   • در طول سال اول تحصیلات تکمیلی شما باید سه دوره را در سه گروه تحقیقاتی انجام دهید. توضیح دهید که کدام گروه ها را انتخاب می کنید و چرا. دانشکده تحصیلات تکمیلی دانش آموزان را تشویق می کند که یک چرخش را خارج از حوزه تخصصی خود در نظر بگیرند. آیا باید تصمیم بگیرید که این گزینه را بررسی کنید، کدام گروه تحقیقاتی را در نظر می گیرید و چرا؟
   • ریز نمرات دانشگاه و مدارک تحصیلی تمام برنامه های تحصیلی و تمام سال هایی که در آن شرکت کرده اید و/یا در حال حاضر در آنها ثبت نام کرده اید (به زبان انگلیسی و به زبان اصلی)
   • اطلاعات تماس 3 داور که می توانند عملکرد علمی و پژوهشی شما را ارزیابی کنند. تمامی مدارک باید به زبان انگلیسی ارائه شوند و کپی ریز نمرات دانشگاه نیز به زبان اصلی باشد.

  معیارهای انتخاب چیست؟

  کمیته انتخاب از مجموعه ای از شاخص ها برای ارزیابی آمادگی، انگیزه و پتانسیل متقاضی استفاده می کند. موارد زیر در نظر گرفته خواهد شد:

  1. عملکرد دوره کارشناسی: به طور کلی، با تمرکز ویژه بر دروس مربوط به رشته خاص
  2. ارجاع نامه های ارائه شده توسط اساتید و دانشمندان ارشد: یک نامه از صنعت قابل قبول است، اما نامه های دارای سابقه دانشگاهی در اولویت هستند. از داوران خواسته می شود که به توانایی های تحلیلی، مهارت فنی، توانایی کار مستقل و انگیزه/تعهد بپردازند.
  3. بیانیه هدف: تجربه تحقیقاتی قبلی و انگیزه متقاضی برای درخواست در این برنامه دکتری خاص: آیا مناسب تحصیلی خوبی است؟ چگونه این برنامه به برنامه های شغلی آینده نامزد کمک می کند؟ و غیره.
  4. مهارت های مرتبط اضافی (مخصوص رشته): نشان داده شده در، به عنوان مثال، کارآموزی و/یا مشارکت در پروژه های تحقیقاتی، شرکت در المپیادهای علمی، زبان های برنامه نویسی، تکنیک های آزمایشگاهی و غیره.
  5. مهارت های قابل انتقال: به عنوان مثال مهارت های ارتباطی، تجربه کار در تیم ها، تحرک قبلی و تجربیات بین المللی، تجربه رهبری که در سازمان های دانشجویی نشان داده شده است، و غیره.
  6. تنوع: به عنوان مثال یک زن در علوم کامپیوتر/ریاضی/فیزیک. متقاضی که رشته ها و غیره را تغییر داده است.

  بورسیه و بودجه

  آمار فارغ التحصیلان

  مکان ها

  • Klosterneuburg

   Am Campus, 1 Klosterneuburg ISTA - Graduate School Office, 3400, Klosterneuburg

  سوالات