Keystone logo
Institut Polytechnique de Paris

Institut Polytechnique de Paris

مقدمه

نمای کلی Institut Polytechnique de Paris

Institut Polytechnique de Paris یک م Instituteسسه علوم و فنون کلاس جهانی است که شامل 5 مدرسه معتبر مهندسی فرانسه است: olecole Polytechnique ، ENSTA Paris ، ENSAE Paris ، Télécom Paris ، Télécom SudParis.

یک پردیس درست در خارج از پاریس

Institut Polytechnique de Paris واقع در فلات دو ساکلی، پنج مدرسه موسس خود را گرد هم می آورد. این به دانشجویان، اعضای هیئت علمی و کارکنان امکانات درجه یک را ارائه می دهد تا فعالیت های خود را در یک محیط پر جنب و جوش و محرک دنبال کنند. این پردیس که در قلب یکی از هشت مرکز نوآوری برتر جهان قرار دارد، از پویایی ایجاد شده توسط بازیگران خصوصی و دولتی مستقر در این خوشه بهره می برد. این پردیس که در خارج از پاریس واقع شده است، به راحتی با حمل و نقل عمومی قابل دسترسی است و به دانشجویان و اعضای هیئت علمی امکان می دهد از پویایی اقتصادی و زندگی فرهنگی غنی پایتخت فرانسه استفاده کنند.

تحقیقات پیشرفته و انتظامی و بین رشته ای

تحقیقات در Institut Polytechnique de Paris بر اساس تخصص شناخته شده مدارس آن در ده رشته اصلی ساخته شده است: زیست شناسی. شیمی و فرآیندها؛ اقتصاد؛ اطلاعات، ارتباطات و الکترونیک؛ علوم کامپیوتر، داده ها و هوش مصنوعی؛ ریاضیات; مکانیک و انرژی؛ فیزیک؛ علوم انسانی، هنر، ادبیات و زبان؛ علوم اجتماعی و مدیریت. برنامه های تحقیقاتی ایجاد شده توسط بخش های انضباطی زمینه های کلیدی را شناسایی کرده و پروژه های تحقیقاتی بین رشته ای را با مشارکت صنعت توسعه می دهند. تحقیقات بر 12 حوزه تحقیقاتی متمرکز است: محیط زیست و آب و هوا. انتقال انرژی؛ هوش مصنوعی و علم داده ; شبکه ها و اینترنت اشیا ; ریاضیات و شبیه سازی دیجیتال ; امنیت سایبری ؛ دفاع؛ ژئوپلیتیک و استراتژی مواد نوآورانه و فناوری‌های کوانتومی؛ لیزر و علوم پلاسما ; رباتیک؛ مهندسی زیستی. برای این منظور، Institut Polytechnique de Paris ، مراکز بین رشته ای بزرگی را برای مقابله با بزرگترین چالش های اقتصادی و اجتماعی زمان ما راه اندازی کرده است.

ویژگی های پردیس

مدارس ما

اکول پلی تکنیک

École polytechnique، همچنین به عنوان L'X شناخته می شود، مؤسسه پیشرو فرانسوی است که تحقیقات سطح بالا، دانشگاهیان و نوآوری را در لبه های علم و فناوری ترکیب می کند. برنامه های مختلف در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد - لیسانس علوم، Ingénieur Polytechnicien (برنامه سطح کارشناسی ارشد)، کارشناسی ارشد، و دکترا - بسیار انتخابی هستند و فرهنگ برتری را با تأکید شدید بر علم، که در سنت های اومانیستی تثبیت شده است، ترویج می کنند. École polytechnique به‌عنوان یک دانشگاه بین‌المللی گسترده، برنامه‌های بین‌المللی متنوعی را ارائه می‌دهد و تعداد فزاینده‌ای از دانشجویان و محققان خارجی را از سراسر جهان (در حال حاضر 40٪ از دانشجویان و اعضای هیئت علمی) جذب می‌کند. École polytechnique یک آموزش استثنایی برای آماده کردن مردان و زنان باهوش برای برتری در موقعیت‌های کلیدی سطح بالا و هدایت پروژه‌های پیچیده و نوآورانه‌ای که چالش‌های جامعه قرن بیست و یکم را برآورده می‌کند، ارائه می‌دهد، همگی در عین حال که احساس عمیقی از مسئولیت‌های مدنی و اجتماعی خود دارند. مرکز تحقیقاتی École polytechnique با 23 آزمایشگاه، که 22 تای آنها واحدهای تحقیقاتی مشترک با مرکز ملی تحقیقات علمی فرانسه (CNRS) هستند، مرزهای دانش بین رشته‌ای را برای ارائه کمک‌های عمده به علم، فناوری و جامعه بررسی می‌کند. École polytechnique یکی از اعضای مؤسس Institut Polytechnique de Paris است. تحقیقات در Institut Polytechnique de Paris بر اساس تخصص شناخته شده مدارس آن در ده رشته اصلی ساخته شده است: زیست شناسی. شیمی و فرآیندها؛ اقتصاد؛ اطلاعات، ارتباطات و الکترونیک؛ علوم کامپیوتر، داده ها و هوش مصنوعی؛ ریاضیات; مکانیک و انرژی؛ فیزیک؛ علوم انسانی، هنر، ادبیات و زبان؛ علوم اجتماعی و مدیریت. برنامه های تحقیقاتی ایجاد شده توسط بخش های انضباطی زمینه های کلیدی را شناسایی کرده و پروژه های تحقیقاتی بین رشته ای را با مشارکت صنعت توسعه می دهند. تحقیقات بر 12 حوزه تحقیقاتی متمرکز است: محیط زیست و آب و هوا. انتقال انرژی؛ هوش مصنوعی و علم داده ; شبکه ها و اینترنت اشیا؛ ریاضیات و شبیه سازی دیجیتال ; امنیت سایبری ؛ دفاع؛ ژئوپلیتیک و استراتژی مواد نوآورانه و فن آوری های کوانتومی ; علوم لیزر و پلاسما ; رباتیک؛ مهندسی زیستی. برای این منظور، Institut Polytechnique de Paris ، مراکز بین رشته ای بزرگی را برای مقابله با بزرگترین چالش های اقتصادی و اجتماعی زمان ما راه اندازی کرده است.

ENSTA پاریس

ENSTA پاریس که در سال 1741 با نام دانشکده مهندسی کشتی سازی سلطنتی تأسیس شد، قدیمی ترین دانشکده مهندسی فرانسوی است. برنامه های آموزشی آن با رویکردی چند رشته ای به منظور توسعه مهندسین همه کاره، یک قرار گرفتن در معرض بین المللی قوی، شروع به تحقیق، نوآوری و کارآفرینی مشخص می شود. کیفیت برنامه های آموزشی ENSTA پاریس بر اعضای هیئت علمی دائمی آن (استادان و محققان) نیز بستگی دارد. همانطور که در مورد دخالت بسیاری از سخنرانان از دنیای اقتصادی و صنعتی. IP Paris از ENSTA Paris که در فرانسه رتبه خوبی دارد و تخصص مشهور در زمینه سیستم های حمل و نقل، انرژی، هوش مصنوعی، مهندسی ریاضی و مهندسی سیستم های پیچیده بهره می برد.

ENSAE پاریس

ENSAE پاریس که بیش از 75 سال پیش تأسیس شد، دارای یک پروژه آموزشی منحصر به فرد است که سطح بالایی از تسلط را در ریاضیات کاربردی، آمار و تجزیه و تحلیل اقتصادی ترکیب می کند. پروژه آموزشی آن در طول دهه ها در پاسخ به نیازهای اقتصاد و تغییرات در تحقیقات تکامل یافته است. IP Paris از تخصص منحصر به فرد ENSAE Paris در اقتصاد و جامعه شناسی کمی، علم داده، مالی و بیمه بهره می برد. ENSAE پاریس نیز بخشی از گروه مدارس ملی اقتصاد و آمار (ژن) است.
درباره برنامه های آموزشی و تحقیقات در ENSAE پاریس بیشتر بیاموزید

تلکام پاریس

Télécom Paris مدرسه مهندسی پیشرو در فناوری های دیجیتال فرانسه است. این مدرسه به شما مهارت‌هایی را می‌دهد که برای نوآوری و تقویت کارآفرینی در دنیای دیجیتال با تمرکز پایدار نیاز دارید.

Télécom Paris که در سال 1878 تأسیس شد، آموزش عالی، تحقیقات بین رشته ای سطح بالا و امکانات نوآورانه را ارائه می دهد: آزمایشگاه فاب، آزمایشگاه الکترونیک، استودیو طراحی و انکوباتور.

حوزه‌های اصلی ما شامل: علم داده و هوش مصنوعی، امنیت سایبری، مدل‌سازی ریاضی، پردازش تصویر و سیگنال، نوآوری دیجیتال، یادگیری ماشینی، اینترنت اشیا (IoT)، شبکه‌ها و سیستم‌های بسیار بزرگ، محاسبات ابری و کوانتومی، 5G و 6G موبایل شبکه ها، بلاک چین، سیستم های تعبیه شده و ارتباطات راه دور.

فارغ التحصیلان Télécom Paris از اشتغال استثنایی در تمام بخش های تجاری، در فرانسه و خارج از کشور برخوردار هستند. پیوندهای قوی مدرسه با شرکت‌ها، نسبت بالای دانشجویان و اساتید بین‌المللی و زندگی دانشجویی غنی آن در پردیس جدید ما به شما کمک می‌کند تا به پتانسیل کامل خود برسید.

یکی از اعضای موسس IP پاریس، Télécom Paris همچنین یکی از اعضای موسسه معادن مخابرات (IMT) است.Télécom SudParis

Télécom SudParis که در سال 1979 تأسیس شد، مهندسانی را در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات آموزش می دهد. برنامه آموزشی آن مبتنی بر رویکردی نوآورانه است که برنامه‌های آکادمیک متناسب با ارائه دوره‌های نظری، یادگیری مبتنی بر پروژه و همچنین دوره‌های کارآموزی تجاری را ارائه می‌دهد. Télécom SudParis همچنین فعالیت های تحقیقاتی مهمی را رهبری می کند. آی پی پاریس از دانش عمیق خود در مورد تمام موضوعات مرتبط با ICT مانند شبکه ها، سیستم های اطلاعاتی، چند رسانه ای، مدل سازی و ریاضیات کاربردی بهره می برد. Telecom SudParis در فلات Saclay با چهار مدرسه IP پاریس دیگر است. همچنین دومین پردیس خود را در Evry دارد که بخشی جدایی ناپذیر از پردیس IP پاریس است. Télécom SudParis همچنین یک مدرسه از Institut Mines-Télécom است.

  الزامات ویزا

  ویزای تحصیلی طولانی مدت

  اگر تبعه یکی از کشورهای منطقه اقتصادی اروپا (کشورهای اتحادیه اروپا (EU)، ایسلند، نروژ و لیختن اشتاین) یا سوئیس هستید، برای تحصیل در فرانسه نیازی به ویزا ندارید.

  اگر تبعه یک کشور منطقه اقتصادی اروپا (کشورهای اتحادیه اروپا، ایسلند، نروژ و لیختن اشتاین) یا سوئیس نیستید، باید از شریک ما Campus France درخواست کنید که به عنوان اجازه اقامت فرانسه معتبر است (VLS-TS = Visa). étudiant Long Séjour valant Titre de Séjour).

  این ویزا به شما اجازه می دهد تا یک سال در فرانسه بمانید. در این مدت نیازی به درخواست اجازه اقامت ندارید. ویزای شما باید در 3 ماه اول پس از ورود شما به فرانسه توسط OFII (اداره مهاجرت و ادغام فرانسه) تایید شود.

  درخواست ویزا

  فضای Campus France خود را در وب سایت Campus France پیدا کنید

  • مورد 1: اگر کشور محل اقامت شما یکی از 46 کشور مشمول روش "Études en France" ("تحصیل در فرانسه") است، در پلت فرم "Etudes en France" ثبت نام کنید و مدارک مورد نیاز را بارگذاری کنید. پردیس فرانسه فایل درخواست ویزای شما را قبل از ارسال آن به کنسولگری فرانسه بررسی می کند.

  • مورد دوم: در غیر این صورت، باید مستقیماً برای درخواست ویزای خود از سفارت یا کنسولگری فرانسه در کشور محل اقامت خود درخواست دهید. تمام اطلاعات مربوط به درخواست های ویزا را در france-visas.gouv.fr بیابید و اطلاعات تماس کنسولگری شما در سفارتخانه ها و کنسولگری های فرانسه

  آمار فارغ التحصیلان

  مکان ها

  • Palaiseau

   Route de Saclay Palaiseau CEDEX, 91128, Palaiseau

  سوالات