Keystone logo
Graduate School of Life Science Munich

Graduate School of Life Science Munich

Graduate School of Life Science Munich

مقدمه

مدرسه تحصیلات تکمیلی ما

تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم زیستی مونیخ بخشی از دانشکده زیست شناسی و دانشکده شیمی، بیوشیمی و داروسازی دانشگاه لودویگ-ماکسیمیلانس-دانشگاه مونیخ (LMU) است. این دانشکده های عالی در بین موسسات آموزشی برتر زیست شناسی و بیوشیمی در آلمان رتبه بندی می شوند. همراه با مرکز ژن LMU و Klinikum der Universtität München (KUM)، آنها به HighTechCampusLMU در گروشادرن-مارتینسرید تعلق دارند که برای تحقیقات بین المللی پیشرفته در علوم زیستی مشهور است. گروه‌های تحقیقاتی شرکت‌کننده اغلب با مؤسسه‌های مجاور ماکس پلانک برای بیوشیمی و زیست‌شناسی عصبی و با مرکز تحقیقات آلمان برای بهداشت محیط (هلمهولتز زنتروم مونیخ) همکاری می‌کنند.

درباره دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان

ساختمانهای معتبر ایتالیایی Ludwig-Maximilians-Universität München با الهام از ایتالیایی در مرکز مونیخ و نزدیک باغ انگلیسی ، اولین پارک بزرگ اروپا واقع شده اند. این دانشگاه یکی از قدیمی ترین و بزرگترین آلمان است. این شهر در سال 1472 در شهر باواریا اینگولستاد تحت رهبری دوک لودویگ ریچ تاسیس شد و پس از توقف در لاندشوت ، سرانجام در سال 1826 در مونیخ مستقر شد. در میان آنها مخترع اشعه ایکس ویلهلم رونتگن ، شیمیدان و پدر کشاورزی مدرن جاستوس فون لیبیگ و جامعه شناس ماکس وبر بودند. از زمان تأسیس ، این دانشگاه 13 برنده جایزه نوبل را به خود اختصاص داده است. امروز ، با 48000 دانشجو ، 15٪ از آنها دانشجویان بین المللی هستند ، Ludwig-Maximilians-Universität زندگی دانشجویی پر جنب و جوش را ارائه می دهد. بیش از 700 استاد و 3000 استاد استادی ، منظره ای بی نظیر از تحقیق و تدریس را شکل می دهند.

رتبه بندی دانشگاه لودویگ-ماکسیمیلیان

بار دیگر در سال 2021، دانشگاه Ludwig-Maximilians-Universität München در رتبه بندی اعتبار جهانی مجله آموزش عالی تایمز، جایگاه برتر را به خود اختصاص داد، جایی که LMU در جایگاه 32 قرار دارد. بر این اساس، LMU یکی از مشهورترین دانشگاه های اروپا است. رتبه بندی شهرت جهانی اعتبار یک دانشگاه را در زمینه تدریس و تحقیق با مشورت دانشمندان مشهور از سراسر جهان ارزیابی می کند.

مدرسه تحصیلات تکمیلی ما

دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم زیستی مونیخ (LSM) که در سال 2009 تأسیس شد، یک برنامه دکتری بین‌المللی در علوم زیستی ارائه می‌کند که شامل حوزه‌های انسان‌شناسی، بیوشیمی و زیست‌شناسی سلولی، بوم‌شناسی، تکامل، ژنتیک، میکروبیولوژی، علوم گیاهی، سیستماتیک و جانورشناسی می‌شود. و محققین واجد شرایط این برنامه به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می شود و آموزش های علمی جامعی را در یکی از دانشگاه های برتر اروپا ارائه می دهد. اعضای دانشکده تحصیلات تکمیلی بخشی از دانشکده زیست شناسی و دانشکده شیمی، بیوشیمی و داروسازی دانشگاه لودویگ ماکسیمیلانس مونیخ (LMU) هستند. این دانشکده ها در بین موسسات آموزشی برتر زیست شناسی و بیوشیمی در آلمان رتبه بندی می شوند.

180907_180904_CampusFeatures_CopyrightLMUBleeseCarolin2021.jpg

برنامه و اعضای ما

آموزش تحقیقاتی در مورد یک پروژه خاص با سمینارها، دوره‌های آموزشی، دوره‌های روش‌ها، آموزش مهارت‌های قابل انتقال و شرکت حداقل در یک کنفرانس بین‌المللی تکمیل خواهد شد. برنامه دکترا برای دانشجویانی که دارای مدرک کارشناسی ارشد یا دیپلم یا در موارد استثنایی دارای مدرک لیسانس 4 ساله هستند، آزاد است. به دانش‌آموزان موفق مقطع تحصیلات تکمیلی، پس از 3 تا 4 سال مدرک دکترا (Dr. Rer. nat.) توسط LMU اعطا می‌شود. نامزدها باید پیشینه کیفی قوی و همچنین علاقه و توانایی انجام تحقیقات مستقل را اثبات کنند.

بیش از 50 گروه تحقیقاتی که در سطح بین المللی به دلیل رویکردهای تحقیقاتی و فناوری های نوآورانه خود شناخته شده اند، هیئت علمی اصلی دانشکده تحصیلات تکمیلی را تشکیل می دهند. هدف این گروه‌ها با استفاده از رویکردهای پیشرفته، پاسخگویی به سؤالات اساسی مرتبط با تحقیقات بیولوژیکی و بیوشیمیایی پایه و کاربردی است. در گروه تحقیقاتی خود یا با همکاری یک گروه تحقیقاتی تخصصی در محوطه دانشگاه، دکترای LSM فرصت یادگیری و فرمان دادن به انواع تکنیک ها را دارند. بنابراین، به دانشجویان دکترا در LSM آموزش کامل در روش های پیشرفته در علوم زیستی ارائه می شود.

هدف از این برنامه آموزش نه تنها تخصص فنی لازم برای موفقیت در تحقیق، بلکه انتقال مهارت هایی است که برای هر دانشمند متفکر و مسئولیت پذیر ضروری است. مورد دوم شامل توانایی برقراری ارتباط به زبان ساده و تمایل به درگیر شدن با مسائل اخلاقی زیستی و مشارکت در گفتمان‌های عمومی است که ممکن است برانگیخته شوند. علاوه بر این، دوره های داخلی زبان آلمانی، از جمله جنبه های بین فرهنگی، برای دانشجویان خارجی برای تسهیل ادغام ارائه می شود. دانشجویان موفق تحصیلات تکمیلی خود را پس از تقریباً سه تا چهار سال به پایان می‌رسانند و دکترای خود را (Dr. rer. nat.) توسط LMU اعطا می‌کنند.

در یک نگاه

 • مدت دوره دکتری: 3 تا 4 سال
 • اعطا مدرک دکترا (Dr. Rr. nat.)
 • دوره ها به زبان انگلیسی برگزار می شود
 • بورسیه های موجود: 2 بورسیه DAAD و 2 CSC LMU
 • پردیس: HighTechCampus در مونیخ

آمار

برنامه ما بسیار بین رشته ای و بین المللی است، همانطور که در آمار زیر مشاهده می کنید.

دانشجویان ما عضو یکی از 4 دانشکده زیر هستند:

 • دانشکده زیست شناسی
 • دانشکده پزشکی،
 • دانشکده دامپزشکی
 • دانشکده شیمی و داروسازی

دانش آموزان ما از 20 کشور مختلف می آیند.

  ویژگی های پردیس

  با بیش از 50 گروه تحقیقاتی از دانشکده زیست شناسی، دانشکده پزشکی، دانشکده دامپزشکی، و دانشکده شیمی و داروسازی دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان (LMU) مونیخ، LSM در مکان برجسته خود در پردیس HighTech در مارتینسرید در جنوب مونیخ به امکانات عظیم برای پشتیبانی، بین رشته ای و ورودی علمی ثابت از آزمایشگاه های اطراف کمک می کند.

  از قلب مونیخ (Marienplatz)، تنها 20 دقیقه با مترو تا پردیس HighTech در Martinsried فاصله دارد.

   پذیرش ها

   برنامه دکترا برای دانشجویانی که دارای مدرک کارشناسی ارشد یا دیپلم هستند و همچنین برای داوطلبان استثنایی با مدرک لیسانس چهار ساله (با پایان نامه کتبی) آزاد است.

   مدارک مورد نیاز عبارتند از:

   • برنامه زنده (CV)؛
   • ریز نمرات سوابق (سوابق تحصیلی) و گواهی مدرک لیسانس (حداقل 240 امتیاز ECTS)، Vordiplom یا مدرک معادل.
   • ریز نمرات سوابق (سوابق تحصیلی) و گواهی مدرک کارشناسی ارشد، دیپلم یا مدرک معادل (در صورت وجود). اگر برنامه مدرک شما هنوز تکمیل نشده است، لطفا ریز نمرات موقت ارائه دهید.
   • دو توصیه نامه (جزئیات بیشتر به بالا مراجعه کنید).
   • ریز نمرات مدرک دبیرستان یا معادل آن.
   • نامه انگیزه (حداکثر 1 صفحه DinA4) به طور خاص به دلیل انتخاب پروژه های انتخاب شده.

   کاربرد

   LSM درخواست های دکترا را به صورت سالیانه فراخوان می دهد که از اول سپتامبر تا 31 اکتبر 2023 باز است.

   متقاضیان در یک فرآیند چند مرحله ای از طریق پورتال آنلاین ما انتخاب می شوند ، بنابراین اطمینان از باز بودن و انصاف در تمام مراحل درخواست. هر ارسال کامل توسط هماهنگ کننده LSM ارزیابی می شود. برنامه ها به طور مستقل توسط چندین عضو هیئت علمی مدرسه تحصیلات تکمیلی LSM بررسی می شوند. بر اساس مدارک تحصیلی ، تجربه تحقیق ، انگیزه ، سوابق علمی و توصیه نامه ها ، داوطلبان برای شرکت در هفته مصاحبه LSM انتخاب می شوند. پس از ارزیابی دقیق از طریق اعضای هیئت کمیته LSM ، از نامزدهای موفق دعوت می شود تا به دانشکده تحصیلات تکمیلی LSM بپیوندند.

   توصیفات دانشجویی

   مکان ها

   • Munich

    Grosshadernerstr. 2-4, 82152, Munich

    سوالات