Keystone logo
Free University of Bozen-Bolzano دکتری در تحقیقات تجربی از طریق طراحی، هنر و فناوری
Free University of Bozen-Bolzano

دکتری در تحقیقات تجربی از طریق طراحی، هنر و فناوری

Bolzano, ایتالیا

3 Years

زبان انگلیسی

تمام وقت

11 Jul 2024

01 Nov 2024

EUR ۱۸۹ / per year

در محوطه دانشگاه

مقدمه

برنامه دکترا با هدف تربیت نسل جدیدی از محققان قادر به پذیرش فرصت‌های ارائه شده توسط همگرایی طراحی، هنر، علوم اجتماعی، علوم انسانی و فناوری، ادغام دانش پیچیده برای رسیدگی به چالش‌های جهانی متعدد از دیدگاه پسا رشته‌ای است.

این برنامه سه ساله اساتید دانشکده های مختلف دانشگاه آزاد Bozen-Bolzano (طراحی و هنر، مهندسی، آموزش و اقتصاد و مدیریت) و اساتید مشهور ملی و بین المللی را گرد هم می آورد تا یک مدل تحقیقاتی مبتنی بر گفتگو و همکاری در بین رشته ها را پیشنهاد دهند. .

این برنامه فضایی برای تأمل نظری، انتقادی و عمل گرایانه در مورد مشکلات، راه حل های بالقوه و دیدگاه های مفهومی جدید با الهام از فرهنگ طراحی و تولید هنری فراهم می کند. طراحی پیچیده، دانش علمی و اجتماعی را با هم ادغام می کند و مستلزم برقراری روابط مشارکتی با بازیگران انسانی، غیر انسانی و فراتر از انسان از طریق روش های بین فرهنگی، یادگیری از دیگران، پذیرش نسبی گرایی فرهنگی و آزمایش ابزارها و شیوه های تحقیقاتی جدید است.

دکترا با دعوت از داوطلبان دکترا برای بررسی مسائل زیست محیطی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی از طریق تحقیقات بین رشته ای و توسعه مدل های جایگزین، تجربی، انتقادی و اکتشافی برای تولید دانش جدید، ترویج تحولات زیست محیطی، اجتماعی و اکتشافی به چالش های متعدد جهانی می پردازد. عدالت زیست‌محیطی، پایداری، تنوع، پتانسیل‌ها و محدودیت‌های پیشرفت‌ها و پیاده‌سازی‌های فناوری را از طریق رویکرد بین‌فرهنگی طراحی و هنر زیر سوال می‌برند.

شیوه‌های طراحی و هنری می‌توانند به پیشرفت‌های سریع در هوش مصنوعی، تولید هوشمند، فناوری‌های مبتنی بر داده، و تعامل انسان و رایانه از طریق بازتاب مشترک در مدل‌های اجتماعی و شیوه‌های فرهنگی در پرتو اصول اخلاقی، فراگیر، حساس فرهنگی و پایدار پاسخ دهند. .

پذیرش ها

برنامه درسی

شهریه برنامه

درباره مدرسه

سوالات