Keystone logo
Faculty of Architecture and Design, Slovak University of Technology in Bratislava

Faculty of Architecture and Design, Slovak University of Technology in Bratislava

Faculty of Architecture and Design, Slovak University of Technology in Bratislava

مقدمه

دانشکده
مطالعه
پژوهش
فعالیت های بین المللی
آموزش معماری در STU در سال 1946 به عنوان گروه معماری و مهندسی سازه آغاز شد. در سال 1976 دانشکده معماری مستقل شروع به فعالیت کرد.

در تحصیلات دانشگاهی ما در تمام مراحل و اشکال تحصیلی ، حدود 17000 دانشجوی داخلی و خارجی در کالج ها و موسسات مستقر در براتیسلاوا و ترنوا.


STU یک دانشگاه تحقیق محور است. در طول وجود آن به طور قابل توجهی به توسعه ، انتشار و استفاده از دانش علمی کمک کرده است.


همکاری های بین المللی منطقه ای قابل توجه و مبتنی بر تماس تعاملی با مؤسسات آموزشی و همچنین تحقیقاتی کشورها در سراسر جهان است. این برنامه در پروژه های مشترک در چارچوب اتحادیه اروپا متمرکز شده است.

آموزش معماری در STU از سال 1946 آغاز شد و دانشکده معماری (FA) را به جدیدترین دانشکده دانشگاه صنعتی اسلواکی (STU) تبدیل کرد. در آن زمان گروه معماری و مهندسی سازه به عنوان بخشی از شاخه مهندسی سازه در پلی تکنیک اسلواکی (SVŠT) تاسیس شد ، امروزه دانشکده مهندسی عمران نامیده می شود. در هفتاد سال بعد دانشکده به یک موسسه حیاتی و رقابتی تبدیل شده است و هر ساله به بیش از 1000 دانشجو خدمت می کند. اگرچه بیش از 25 سال است که برنامه های طراحی Design زیر سقف خود است ، اما در سال 2020 طراحی به عنوان رسمی موسسه نیز تبدیل شده است. دانشکده معماری تغییر نام داده و از سپتامبر 2020 دانشکده معماری و طراحی شروع به نوشتن تاریخ مشترک جدید خود می کند.

امروزه ، دانشکده معماری و طراحی STU بزرگترین موسسه آموزشی برای معماران و طراحان در جمهوری اسلواکی است. مشخصات هیئت علمی اصول دانشگاه را منعکس می کند و شرایطی را برای عملکرد حرفه ای در کشور اصلی و چارچوب اتحادیه اروپا ایجاد می کند. از این لحاظ جهت گیری مشخصی برای آماده سازی معماران ، برنامه ریزان شهری و طراحان در چارچوبی خلاق وجود دارد. سیستم ردیف دو ساله مطالعه حاضر بر آمادگی فارغ التحصیل متمرکز است. آگاهی در موضوعات هنر و تئوری و همچنین در موضوعات مختلف فنی و طراحی از برنامه ریزی شهری تا طراحی داخلی مورد تأکید است.

133912_19243099_1079581128853671_5558553825703417584_o.jpg

133907_19221677_1079540255524425_8550423801749395434_o.jpg

133910_21.jpg

ویژگی های پردیس

دانشکده معماری و طراحی در ساختمانی قرار دارد که توسط امیل بلوش، مهم‌ترین معمار اسلواکی در قرن بیستم و بنیانگذار مدرسه که سالن "Aula of Professor Belluš" (مسکونی در داخل کالج) نامگذاری شده است، قرار دارد. علاوه بر چنین کلاس های سخنرانی، استودیوها، امکانات کامپیوتری و کتابخانه دانشکده که دارای کتاب ها و مجلات حرفه ای قابل توجهی است (که بسیاری از آنها در سطح بین المللی تحسین شده اند) ممکن است برای توسعه توانایی های خلاقانه و مهارت های حرفه ای مورد استفاده قرار گیرند.

مراکز پشتیبانی

مراکز خدماتی و امکانات پشتیبانی از فعالیت های دانشکده معماری و طراحی در دانشگاه فناوری اسلواکی.

کتابخانه

کتابخانه دانشکده معماری و طراحی دانشگاه صنعتی اسلواکی در براتیسلاوا ( FAD STU ) یک کتابخانه آکادمیک با سهام بسیار تخصصی حاوی ادبیات داخلی و خارجی (کتاب ها ، متن ها ، مجلات ، فرهنگ لغت ها ، پایان نامه ها و غیره) است. این کتابخانه مزایای بسیاری را برای کاربرانش فراهم می کند - دسترسی آزاد به کلیه سهام کتابخانه (از جمله دسترسی به پایگاه داده های بین المللی متن کامل یا نسخه های الکترونیکی مجلات حرفه ای) ، دسترسی به جدیدترین ادبیات پس از موضوعات برنامه های آموزشی تدریس شده در دانشکده ، کتابخانه مدرن و خدمات اطلاعاتی (کاتالوگ آنلاین کتابخانه ، کپی و اسکن سلف سرویس ، دسترسی رایگان به Wi-Fi) ، محل کار راحت و کار.

CEDA (طراحی برای همه)

مرکز طراحی برای همه در دانشکده معماری و طراحی ، دانشگاه صنعتی اسلواکی در براتیسلاوا در ژوئن 2007 تأسیس شد. مأموریت آن ایجاد یک فضای یکپارچه است که می تواند توسط همه افراد صرف نظر از سن آنها استفاده شود ، اندازه یا توانایی

CEDA به اصل طراحی جهانی اختصاص یافته است و این امکان را برای مردم اسلواکی فراهم می کند تا در جامعه ای که تفاوت های انسانی را در نظر می گیرد ادغام شوند و به بهترین وجهی با محیط خود در تعامل باشند.

آزمایشگاه بدن

آزمایشگاه BCD یک مرکز تحقیقاتی و آموزشی تخصصی در طراحی هوشیار بدن است که در دانشکده معماری و طراحی STU در براتیسلاوا مستقر است. آموزش و تحقیقات تخصصی در زمینه طراحی و معماری ارائه می دهد. این مرکز تحقیقاتی معماران، طراحان، معلمان، دانشجویان، محققان و دست اندرکاران رشته های مختلف – طراحی داخلی، معماری، ارگونومی، نورو ارگونومی، علوم اجتماعی و پزشکی را گرد هم می آورد.

آزمایشگاه BCD یک تیم تحقیقاتی چند رشته‌ای است که بر طراحی آگاهانه بدن - رابطه بین انسان و محیط اطرافش متمرکز است. اعضای ما در زمینه طراحی، معماری، ارگونومی، نورو ارگونومی، علوم اجتماعی و پزشکی متخصص هستند.

مرکز معماری پایدار و کارآمد – «معماری 2020»

مرکز معماری پایدار و کارآمد - "معماری 2020" (از این پس A2k20) یک تحقیق و آموزش در دانشکده معماری و طراحی STU است. این یک گروه تخصصی دانشکده است که فعالیتهای تحقیقاتی و آموزشی را در زمینه طراحی معماری مطابق با معیارهای دستورالعمل عملکرد انرژی ساختمانها 2010/31 / EU برای ساخت و سازهای جدید پس از سال 2020 ، با تأکید بر پایداری و احترام به محیط.

A2k20 با همکاری IEPD (موسسه خانه های منفعل) ، SKGBC (شورای ساختمان سبز اسلواکی) ، ArTUR (معماری برای توسعه پایدار) و سایر سازمان های حرفه ای ، پژوهشگران مؤسسات مختلف (و درنهایت از دانشکده ها و موسسات دیگر) را به هم متصل می کند.

مرکز آموزشی و تحقیقاتی در Banská Štiavnica

دانشکده معماری و طراحی همچنین امکان کار متمرکز را در مرکز آموزشی و تحقیقاتی تخصصی خود در قلب شهر میراث فرهنگی یونسکو در Banská Štiavnica ارائه می دهد. در خانه تاریخی معتبر (که در واقع توسط دانشجویان بازسازی شده است) دانشکده می تواند حداکثر 30 دانشجو و 10 کارمند را در طول کارگاه ها یا دوره های تخصصی در طول سال در خود جای دهد.

  پذیرش ها

  مکان ها

  • Bratislava

   Námestie slobody 19, 81245, Bratislava

  سوالات