توضیحات رسمی را مطالعه کنید

QBM قصد دارد تا گروهی از دانشمندان جوان را آموزش دهد که در حالی که به طور محکم در رشته خانه خود قرار دارند، در رویکردهای مختلف و سبک های تفکر به خوبی شناخته شده اند. هدف این است که دانش آموزان در برقراری ارتباط بین مرزهای سنتی، به ویژه در تقسیم بین آزمایش و تئوری کمی، راحت باشند، تا بتوانند به طور علمی دو یا چند زبانه باشند. برای این منظور، مدرسه یک رشته بین رشته ای Ph.D. برنامه ای که شامل سه جزء اصلی است:

 1. یک پروژه تحقیق بین رشته ای که مفاهیم و روش های مختلف را از زمینه های مختلف ترکیب می کند.
 2. برنامه قابل توجهی از دوره ی رسمی با یک مولفه ی عمومی و انسانی متمرکز شده است که در اطراف یک دوره ی اصلی بین رشته ای قرار دارد که مسائل کلیدی در علوم زیستی از دیدگاه های مختلف را پوشش می دهد.
 3. فعالیت های دیگر برای افزایش مهارت های قابل انتقال دیگر دانش آموزان برای موفقیت در علم به عنوان یک حرفه رقابتی.

برنامه دکترای QBM کاملا سازگار با بولونیا است و منجر به دکتر rer می شود. طبیعت یا Ph.D. درجه. دانش آموزان پایان نامه کارشناسی خود را به دانشکده PI خود ارسال و دفاع از مطابق مقررات همان دانشکده.

تحقیق بین رشته ای

پروژه های تحقیق دانشجویی در رابط بین دو رشته قرار دارد و به طور معمول بخشی از همکاری مداوم بین دو PI از QBM است، که به عنوان مشاور و مشاور مشغول به کار می شود. این پروژه در حوزه آموزش ابتدایی دانشجویان متمرکز است، که معمولا نیز زمینه تخصص اصلی مشاور است، اما نیاز به همکاری نزدیک با رشته دوم دارد که معمولا توسط مشاور همکاری نمایندگی می شود. در حالی که دانش آموزان به طور محکم در آزمایشگاه مشاور خود مستقر هستند، آنها همچنین با همکاران و گروه خود در صورت لزوم روابط قوی و حرفه ای و شخصی برقرار می کنند.

دانش آموز یک کمیته مشاوره پایان نامه (TAC) دارد و سالانه به او گزارش می دهد. TAC ایده آل شامل حداقل سه عضو (مشاور، مشاور همکار / عضو دوم QBM، عضو سوم QBM) و زمانی که مورد نیاز و یا خواستار اعضای خارجی اضافی بود.

دوره کار

هدف كارشناسي QBM با هدف ارائه دانش آموزان به آموزش هاي متقابل و ميان رشته اي براي پر كردن شکاف بين رويكردهاي كمي و كيفي در علوم انساني است.

 • دوره های ابتدایی: برای ایجاد پایه قوی تر در رشته های خارج از رشته های اصلی آموزش دانش آموزان، ما دوره های فیدر هدفمند را که مخصوصا برای آموزش مبانی مرتبط با غیر متخصصان طراحی شده اند، ارائه می دهیم. بسته به پس زمینه و نیازهای آنها، دانشجویان علوم زندگی آغازگر بیوفیزیک و بازدید کنندگان tatistics / بیوانفورماتیک و برنامه نویسی (نرم افزار Matlab و R) است. دانش آموزان ریاضی / فیزیک ابتدایی را در علوم زندگی و به صورت اختیاری بیوانفورماتیک می گیرند . دانش آموزان از زمینه بیوانفورماتیک ابتدایی در بیوفیزیک و آمار اختیاری را انتخاب می کنند.
 • سخنرانی سری: دانشجویان QBM در این رویداد ماهانه پیشنهاد، دعوت و میزبان سخنرانان خارجی می کنند. سخنرانی های مربوط به موضوعات مرتبط با QBM با یک باشگاه مجله با سخنران مهمان تکمیل می شود. هر دانشجوی QBM حداقل یک بار در طول دکترای خود باید یک سخنران را برگزار کند. و باید حداقل ده جلسه مجموعه سخنرانی را بازدید کرد.
 • سخنرانان مهمان: دو PI QBM پروژه های میان رشته ای خود را به عنوان یک سخنرانی همراه با یک Club Journal مجله معرفی می کنند. این به دانشآموزان فرصت میدهد تا یک تصور و یک مرور کلی از تحقیقات مربوط به QBM ایجاد کند. هر دانش آموز QBM باید حداقل 10 سخنرانی مهمان را در نظر بگیرد.
 • دوره های مهارت های نرم افزاری: حتی بهترین نتایج تحقیق در جامعه به خوبی شناخته نمی شود اگر در روش روشن و یکپارچه ارائه نشده باشد. برای یادگیری آن، ما دوره های مهارت های نرم افزاری مانند نوشتن علمی، مهارت های ارائه، و تمرین خوب علمی ارائه می دهیم.
 • عقب نشینی QBM: این رویداد سالانه همه دانشجویان QBM را در یک محیط علمی غیر رسمی قرار می دهد که در آنها تحقیقات خود را در گفتگوهای کوتاه و پوستر ارائه می دهند و در سخنرانی سخنرانان دعوت شده شرکت می کنند.

حوادث خارجی:

ما همچنین دانشجویان را برای شرکت در کنفرانس های بین المللی، کارگاه های آموزشی، مدارس تابستانی در LMU یا موسسات دیگر، و نیز دوره های پیشرفته مرتبط با کار تحقیقاتی آنها تشویق می کنیم. علاوه بر این، دانش آموزان فرصت های مختلفی برای شرکت در حوادث در جامعه علمی مونیخ، به دنبال منافع تحقیقاتی خود هستند. این رویدادها شامل سری های سخنرانی، سمپوزیوم ها و کارگاه های ارائه شده توسط پنج مرکز تحقیق مشترک (SFBs) که در QBM، مرکز نانو علم (CeNS) و گروه های پیشرفته Nanosystems Initiative مونیخ (NIM) و مرکز پروتئین مجتمع مونیخ ( CIPSM)، موسسه ماکس پلانک بیوشیمی و مرکز هلمولتز مونیخ.

الزامات

ما از فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد از هر رشته مرتبط (بیوشیمی، بیوفیزیک، شیمی (فیزیکی)، فیزیک نظری، ریاضیات، آمار، (بیو) اطلاعاتی) و هر کشوری که علاقمند به تحقیق میان رشته ای هستند دعوت می کنیم. ما به خصوص از زنان استفاده می کنیم.

لطفا توجه داشته باشید که باید زمانی که برنامه QBM را شروع می کنید، باید مدرک کارشناسی خود را تکمیل کنید، اما لزوما در زمان درخواست.

برای واجد شرایط بودن برنامه، شما باید مدرک کارشناسی خود را با حداقل نمره درجه / نمره کامل تکمیل کنید: در سیستم درجه بندی آلمان این نمره 2.5 است؛ به طور کلی، حداقل رتبه نقطه نیمه بین بهترین نمره ممکن است که می تواند در دانشگاه شما به دست آورد و پایین ترین درجه گذراندن.

متقاضیان باید ارسال کنند:

 • رکورد تحصیلی (دبیرستان، گواهینامه ها و رونوشت های کارشناسی و کارشناسی ارشد)
 • 2 نامه توصیه
 • 2 مقاله کوتاه - یکی از توصیف تجربه قبلی پژوهش دانشجویی، یکی دیگر از دلایل علاقه آنها به برنامه QBM و اهداف تحقیق است
 • نشانه ای از منافع تحقیقاتی خاص خود هستند

روش انتخاب

بر اساس درخواست کتبی، نامزد انتخابی برای مصاحبه با مونیخ برای بررسی منافع متقابل با آزمایشگاه میزبان و مدرسه فارغ التحصیلی دعوت شده است. نامزدانی که معیارهای ما را برآورده کرده و با یک آزمایشگاه میزبان و میزبان مطابقت دارند، برای پیوستن به این برنامه دعوت خواهند شد.

هزینه های سفر و محل اقامت برای هفته مصاحبه توسط QBM تحت پوشش قرار می گیرد.

برنامه آموزش در:
انگلیسی
Graduate School of Biosciences Munich
آخرین به روز رسانی March 23, 2019
این دوره Campus based
Start Date
مارس 2020
Duration
تمام وقت
Deadline
آگوست 1, 2019
Exact date TBA
بر اساس مکان
بر اساس تاریخ
Start Date
مارس 2020
آخرین مهلت تقاضا
آگوست 1, 2019
Exact date TBA

مارس 2020

Location
آخرین مهلت تقاضا
آگوست 1, 2019
Exact date TBA
End Date