Read the Official Description

فارغ التحصیلان برنامه دکترای ما در روابط بین الملل مجهز هستند تا کار را به عنوان متخصصین با تجربه در زمینه های علمی (به عنوان مثال در تحقیقات)، بخش های تحلیلی و دانشگاه ها پیدا کنند. مدارک تحصیلی آنها آنها را قادر می سازد مهارت های خود را در موقعیت های رهبری در سازمان های دولتی، دستگاه اداری سازمان های بین المللی، سازمان های غیر دولتی بین المللی و طیف وسیعی از نهادهای بخش خصوصی اعمال کنند. دانش و مهارت هایی که فارغ التحصیلان ما در تجزیه و تحلیل سیاست های بین المللی، روابط اقتصادی بین المللی، ادغام اروپا و قوانین بین المللی به دست می آورند، با تفکر با مفاهیم و روش های مربوط به نظری مرتبط است.


شرح معیارهای تأیید و ارزیابی

روش پذیرش به شرح زیر است: قوانین مطالعه و امتحان دانشگاه چارلز و شرایط پذیرش منتشر شده در SIS.

روش پذیرش بر اساس یک پیشنهاد تحقیق برای دکترا آغاز می شود. پایان نامه. متقاضیان برای ارسال پیشنهاد به 17 مه 2019 مجبورند در یک نسخه کپی به مرکز Ph.D. مطالعات مؤسسه مطالعات سیاسی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه شارل، و همچنین در نسخه الکترونیکی به phd.mv@seznam.cz و cds-ips@fsv.cuni.cz.

مرکز Ph.D. مطالعات، موسسه مطالعات سیاسی
دانشگاه چارلز، دانشکده علوم اجتماعی
U Krize 8
158 00 پراگ
جمهوری چک


این پیشنهاد باید شامل موارد زیر باشد:

  • تعریف روشن و محرمانه بودن موضوع؛
  • بررسی ادبیات و وضعیت فعلی هنر در حوزه پروژه؛
  • اهداف پروژه؛
  • روش پیشنهادی؛
  • یک لیست از منابع.

برای اطلاعات بیشتر در مورد الزامات مربوط به استانداردهای تحقیق علوم اجتماعی، اصالت و شرایط اجرای آن، به وب سایت وزارت امور خارجه ایران مراجعه نمایید.

متقاضیان برنامه دکترا در زمینه روابط بین الملل ممکن است موضوع پایان نامه را از فهرست موضوعات اولویتی که توسط وزارت روابط بین الملل (IR) و وزارت مطالعات امنیت برای سال تحصیلی ارائه شده انتخاب کنند (این موضوعات در وب سایت وزارت امور خارجه تا پایان ژانویه 2019).

متقاضیان به شدت توصیه می شود تا قبل از ارسال آن، با سرپرست بالقوه در مورد پیشنهاد تحقیق مشورت کنند.

روش پذیرش در دو مرحله اجرا می شود. در اولین دور، هیئت پذیرش پیشنهاد تحقیق را بر مبنای ارزش علمی آن و سازگاری آن با موضوعات اولویتی ارائه شده توسط ادارات ارزیابی می کند و آستانه مورد نیاز برای پیش بینی به دور دوم را تعیین می کند. آستانه تعیین خواهد شد بر اساس تعداد متقاضیان، کیفیت پروژه های آنها، نمایندگی از موضوعات اولویتی در میان متقاضیان و توزیع میان سرپرستین پیشنهاد شده. متقاضیانی که آستانه را تحویل می دهند، برای دور دوم دعوت شده اند که مصاحبه ای انجام می دهند.


مصاحبه با هدف ارزیابی:

  • اهداف پروژه تحقیق؛
  • چارچوب نظري و روش شناختي پروژه پيشنهادي؛
  • امکان سنجی طرح پژوهش، محدودیت های آن.

مصاحبه نیز در نقاط مورد ارزیابی می شود و متقاضی می تواند تا 40 امتیاز دریافت کند. در دور دوم، 10 امتیاز برای یک جایزه نهایی برای نشریات (مقالات، مقالات) مربوط به موضوع طرح پایان نامه رزرو شده است.

متقاضی می تواند حداکثر تا 80 امتیاز را دریافت کند.


معیارهای ارزیابی نهایی:

  • نامزد باید فارغ التحصیل مدرک کارشناسی ارشد، ترجیحا در زمینه علوم اجتماعی و علوم انسانی باشد.
  • محدودیت نقطه برای پذیرش متقاضیان توسط دبیر دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه چارلز تعیین می شود، با توجه به تعداد متقاضیان و ظرفیت دانشکده.

همچنین به ماده 4، بند 4 شرایط رسیدگی به دعاوی مراجعه کنید.


شرایط پذیرش

پذیرش در تحصیلات تکمیلی مستلزم موفقیت آمیز بودن برنامه تحصیلی است.

روش تأیید:


چشم انداز فرصت های شغلی

فارغ التحصیلان برنامه دکترای روابط بین الملل مجهز هستند تا کار را به عنوان کارشناسان با مهارت فراگیر در دانشگاه ها، یعنی موسسات تحقیقاتی، دانشگاه ها، و همچنین موسسات تحقیقاتی انجام دهند. تخصص آنها به آنها اجازه می دهد تا مهارت های خود را در موقعیت های مدیریتی در سازمان های دولتی، مدیریت سازمان های بین المللی، سازمان های غیر دولتی بین المللی و طیف وسیعی از نهادهای بخش خصوصی اعمال نمایند.

Program taught in:
انگلیسی
Last updated January 9, 2019
این دوره Online & Campus Combined
Start Date
اکتبر 2019
Duration
Full-time
Price
500 EUR
در طول سال تحصیلی هزینه درخواست آنلاین: 540 CZK. هزینه درخواست مقاله: 590 کرون
Deadline
آپریل 30, 2019
By locations
By date
Start Date
اکتبر 2019
End Date
Application deadline
آپریل 30, 2019

اکتبر 2019

Location
Application deadline
آپریل 30, 2019
End Date