برنامه های PhD و DBA پاره وقت

PhD یا دکترا یک درجه تحصیلی پس از کارشناسی ارشد است که از سوی دانشگاهها اعطا می شود. این درجه بالاترین درجه تحصیلی در یک رشته تحصیلی است. دکترای مدیریت بازرگانی(DBA) یک درجه تحصیلی دکتراست که از سوی مدارس عالی بازرگانی یا دانشکده های بازرگانی دانشگاهها ارائه می شود.

تکمیل PhD پاره وقت یا DBA پاره وقت می تواند چشم اندازهای شغلی بسیار بهتری را موجب گردد. دانشجویان و یا افراد شاغلی که علاقمند به رهبری، تدریس دانشگاهی، مشاوره، تحقیق و پژوهش و کارآفرینی هستند می توانند با شرکت در دوره های پاره وقت PhD یا DBA از مزایای آن بهره مند گردند و صلاحیت لازم را کسب نمایند.

بسیاری از دانشگاهها در سرتاسر جهان برنامه های PhD پاره وقت و DBA پاره وقت ارائه می نمایند.

تنوع برنامه های پاره وقت PhD و DBA بسیار گسترده است - پس به همین بسنده نکنید! جستجوی خود را بانگاهی بر پرطرفدارترین برنامه های PhD پاره وقت و DBA پاره وقت که در فهرست زیر آمده است، آغاز کنید.

دوره های دکترای پاره وقت که به تازگی اضافه شده

دانشگاه Northampton DBA - دکترا در مدیریت کسب و کار

دانشگاه Northampton DBA - دکترا در مدیریت کسب و کار

مارس 12, 2018
دکترا در مدیریت کسب و کار (DBA) مسیر جدیدی را برای یک مدرک دکترا ارائه می دهد که به طور خاص برای رهبران با تجربه در بخش خصوصی، عمومی و سوم طراحی شده است.

UNITAR

دکتر فلسفه (PhD) در آموزش و پرورش

مارس 7, 2018
دکترای فلسفه در آموزش و پرورش، کاندیداهای لازم برای کسب دانش و مهارت لازم برای عملکرد در بالاترین سطح آکادمیک و حرفه ای را آماده می کند. اهداف این برنامه عبارتند از: تولید فارغ التحصیلانی که پیشینه قوی در تحصیلات دانشگاهی دارند یا محققان، قادر به استفاده از روش های علمی در شناسایی مشکلات و ارائه راه حل های مناسب هستند. برای تجهیز فارغ التحصیلان به مهارت … [+]های مرتبط با کار، از جمله مهارت های رهبری و ساخت تیم، تصمیم گیری، مهارت های تفکر انتقادی و تحلیلی و مهارت های مدیریت پروژه. به طور کلی تاکید بر رهبری، آموزش کیفی، مهارت های مدیریتی و کارآفرینی و همچنین حرفه ای بودن در نتایج برنامه 9 (9) خوب است: درک سیستماتیک و درک عمیق دانش و مهارت ها در زمینه آموزش، حل مشکل دنیای واقعی در زمینه آموزش و پرورش، ابراز ایده ها و نظرات به طور انتقادی و موثر در نوشتن و ارائه دهی، شناسایی و فرموله کردن روش یا روش جدید در ارائه یافته های تحقیق مبتنی بر تحقیق، ارائه و تولید ایده ها و راه حل ها با مهارت های کارآفرینی و مدیریت، شرکت در یک پروژه - بر اساس تخصیص در سطح فردی یا تیمی، پروژه تحقیقاتی کامل در حالی که حفظ اخلاق حرفه ای خوب و ارزش اجتماعی، اختراع دانش جدید از طریق منابع غیر رسمی و آموزش، پیشرفت پیشرفت های تکنولوژیک، اجتماعی و فرهنگی در جامعه مبتنی بر دانش در زمینه های علمی و حرفه ای است. [-]

Instituto Universitario de Investigación Ortega y Gasset

PHD - اقتصاد و دولت (UIMP)

فوریه 27, 2018
برنامه دکتری در اقتصاد و دولت با هدف آموزش محققان قادر به دانش علمی مستقل، خلاق و قابل توجهی در زمینه اقتصاد و دولت سهم.

PhD پاره وقت

PhD پاره وقت

عنوان PhD یا دکترا از واژه ای لاتین به معنای دکترای فلسفه می آید و یک درجه پس از کارشناسی ارشد است که از سوی دانشگاهها ارائه می شود. با اخذ درجه PhD، فرد با عنوان دکتر مورد خطاب قرار می گیرد. درجه PhD معمولاً آخرین درجه تحصیلی است، به این معنا که این درجه بالاترین درجه دانشگاهی موجود در یک رشته تحصیلی به شمار می رود. اصطلاح "پاره وقت" به نحوه تحصیل اشاره دارد، یعنی دانشجو می تواند مقطع تحصیلی مورد نظر را به صورت پاره وقت و طی ساعات کمتر در طول هفته بگذراند، لیکن بر تعداد هفته های تحصیلی افزوده خواهد شد. PhD پاره وقت نیز به اخذ همان درجه دکترایی که در دوره تمام وقت ارائه می شود، منتهی می گردد.

مزایای فراوانی در برنامه پاره وقت PhD وجود دارد که برخی کمی و ملموس می باشند در حالی که برخی دیگر ذهنی هستند. با انتخاب برنامه پاره وقت PhD، دانشجو این آزادی را خواهد داشت که در طول تحصیل به کار خود ادامه دهد. تحصیل در دوره پاره وقت PhD به متقاضیان این امکان را می دهد که برنامه ای انعطاف پذیر داشته باشند تا به سایر تعهدات خود نیز بپردازند. تعداد ساعات درسی مورد نیاز در دوره PhD پاره وقت در مجموع همان تعداد ساعات مرسوم است لیکن در دوره زمانی طولانی تری تکمیل می گردد. بدین ترتیب متقاضیان دوره PhD پاره وقت می توانند عمیق تر به تحقیق و پژوهش بپردازند و به برنامه های شغلی خود جامه عمل بپوشانند.

مواد درسی و عناوین پژوهشی بر اساس رشته تحصیلی در اختیار دانشجویان دوره PhD پاره وقت قرار می گیرد. برنامه های PhD پاره وقت در رشته های تخصصی و در حوزه های علوم بهداشت، آموزش، مهندسی، مدیریت، علوم فیزیک، علوم اجتماعی، علوم انسانی و غیره وجود دارد.

دارندگان مدرک PhD متخصص ترین و باصلاحیت ترین افراد در رشته مورد نظر به شمار می روند. تحصیل در دوره PhD پاره وقت به فارغ التحصیلان موفق این دوره تجربه ارزشمند مطالعه و تحصیل در دوره دکترا را می دهد و این به معنای آنست که چشم انداز شغلی مطلوبتری پیش روی آنان قرار دارد. فارغ التحصیلان برنامه های PhD پاره وقت در حوزه تحصیل خود در مناصب رهبری، تحقیق و پژوهش، تدریس دانشگاهی، کارآفرینی یا مشاوره مشغول به کار می گردند.

شهریه برنامه PhD پاره وقت بستگی به عواملی چند دارد. دانشگاه، رشته تحصیلی، کشور محل تحصیل و برنامه ویژه تحصیلی همگی می توانند عوامل موثر در هزینه کل برنامه PhD پاره وقت باشند. برخی دانشکده ها در دانشگاهها ممکن است کمک های مالی برای دانشجویان مقطع PhD آنلاین در نظر گیرند. بورسیه تحصیلی و کمک های مالی نیز ممکن است به برخی از متقاضیان دوره PhD اعطا شود. مهم آنست که اطلاعات مورد نظر را از دانشگاههای مورد نظر درخواست کنید و اطلاعات دقیق تری نیز درخصوص هزینه PhD پاره وقت به دست آورید.

پیش نیازهای لازم در دوره PhD پاره وقت بستگی به الزامات تعیین شده توسط بخش پذیرش دانشگاه دارد. این پیش نیازها بنا بر رشته تحصیلی و سوابق تحصیلات دانشگاهی متقاضی متفاوت می باشند. متقاضیان دوره PhD می بایست حداقل مدرک کارشناسی داشته باشند، و بیشتر مدارس عالی و دانشگاهها اولویت را به متقاضیانی می دهند که مدرک کارشناسی ارشد دارند.

در طول مدت تحصیل در دوره PhD پاره وقت، دانشجویان می بایست مواد و مطالب درسی لازم را بگذرانند و تحقیق و پژوهش مستقل را نیز انجام دهند. مقدار و نوع مواد و مطالب درسی متفاوت است و بستگی به رشته تحصیلی دارد. همچنین به منظور یادگیری فنون و تکنیک های تحقیق و پژوهش، آموزش های معینی ارائه می شود. نتیجه تحقیق و پژوهش مستقل در دوره تحصیل PhD پاره وقت به صورت یک رساله منتشر می گردد و این رساله دربر گیرنده اطلاعات نو، ایده ها و دانش جدید مرتبط با رشته مورد نظر است.

برنامه های PhD پاره وقت در دانشگاههای سرتاسر جهان ارائه می شود: در استرالیا، کانادا، چین، فرانسه، هنگ کنگ، هند، مالزی، بریتانیا، ایالات متحده امریکا و غیره. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص فرصت های تحصیل در دوره PhD پاره وقت این بخش را مطالعه کنید. می توانید اطلاعات مورد نیاز راتنها با چند کلیک از مدارس عالی و دانشگاههای مورد نظر خود درخواست نمائید!