دسته بندی های پرطرفدار

برنامه های DBA

دکترای مدیریت بازرگانی(DBA) یک درجه تحصیلی دکتراست که از سوی مدارس عالی بازرگانی یا دانشکده های بازرگانی دانشگاهها ارائه می شود. برنامه های تحصیلی دکترای مدیریت بازرگانی پژوهش مدار می باشد و متقاضیان را برای کسب مهارت های لازم برای موفقیت شغلی در حوزه تدریس دانشگاهی و یا به عنوان مشاورین فوق ارشد بازرگانی آماده می سازد.

بسیاری از دانشگاههای سرتاسر جهان برنامه های تحصیلی DBA را ارائه می نمایند. عناوین درسی مورد مطالعه در این برنامه های تحصیلی در حوزه رهبری و هدایت سازمانی، طراحی تحقیقات، تئوری در عمل، نشر و انتشارات و غیره قرار می گیرد.

تنوع برنامه های متعدد دکترای مدیریت بازرگانی بسیار وسیع است - پس به همین بسنده نکنید! جستجوی خود را با نگاهی بر برخی از پرطرفدارترین DBAهای موجود در فهرست ذیل آغاز کنید.

DBAs تازه اضافه شده

Kennesaw State University

دکتر مدیریت بازرگانی (DBA)

نوامبر 20, 2017
برنامه دکترای بازرگانی KSU یک برنامه دکترا نوآورانه است که برای آماده سازی حرفه ای با تجربه و حرفه ای برای تدریس و تحقیق در مکاتب تجاری آکادمیک AACSB و یا موقعیت های پیشرفته تحقیق در مشاوره، دولت و صنعت طراحی شده است.… [+] [-]

Namibia Business School (NBS)

دکترا در مدیریت کسب و کار (DBA)

نوامبر 7, 2017
هدف از این دوره، ارائه کاندیداها با بالاترین توانایی های تحقیق در ایجاد دانش جدید در زمینه مدیریت کسب و کار است.

Lakshveer Overseas Solution

آگوست 23, 2017

دوره دکترا: DBA - دکترای مدیریت بازرگانی

دکترای مدیریت بازرگانی(DBA) یک درجه تحصیلی دکتراست که از سوی مدارس عالی بازرگانی یا دانشکده های بازرگانی دانشگاهها ارائه می شود. برنامه های تحصیلی دکترای مدیریت بازرگانی پژوهش مدار می باشد و متقاضیان را برای کسب مهارت های لازم برای موفقیت شغلی در حوزه تدریس دانشگاهی و یا به عنوان مشاورین فوق ارشد بازرگانی آماده می سازد.

برنامه های دکترای مدیریت بازرگانی مجموعه ای از مطالب و موارد درسی و پژوهش های مستقل را شامل می شود. مواد و مطالب درسی با حضور در کلاس درس و یا به صورت آنلاین ارائه می شود که بستگی به نوع برنامه تحضیلی دارد. دوره های دکترای مدیریت بازرگانی موضوعاتی از قبیل زیر را مورد بررسی و پژوهش قرار می دهند:

  • رهبری در سازمان ها
  • تغییر در سازمان
  • توسعه مستمر حرفه ای
  • تکنیک های تحقیق پیشرفته
  • طرح پژوهش
  • تئوری در عمل
  • انتشار و اطلاع رسانی

الزامات درسی برنامه دکترای مدیریت بازرگانی مشابه PhD مدیریت بازرگانی است، اما این دو از نظر الزامات پژوهش و تحقیق مستقل با یکدیگر متفاوت می باشند. هدف متقاضیان درجه دکترای مدیریت بازرگانی مشارکت مستقیم در شیوه های تجارت مدرن است. با بکارگیری نظریات تئوری در برنامه های تجاری واقعی، دانشجویان دکترای مدیریت بازرگانی در پایان نامه های خود نقطه نظرات نوینی را در حوزه مدیریت بازرگانی معرفی و ارائه می نمایند.

هزینه شهریه برنامه های دکترای مدیریت بازرگانی از یک مدرسه عالی به مدرسه عالی دیگر بسیار متفاوت است. هزینه تکمیل مقطع دکترای مدیریت بازرگانی بستگی به محل دانشگاه و نوع برنامه تحصیلی دارد ( تمام وقت، پاره وقت یا آنلاین). مهم آنست که با مدرسه عالی مورد نظر خود تماس بگیرید و در خصوص هزینه برنامه تحصیلی و کمک های مالی و نیز امکان بورسیه تحصیلی سوال نمائید. با استفاده از فرم موجود در صفحه برنامه که در لینک زیر دستیابی به آن امکان پذیر است، می توانید به طور مستقیم اطلاعات بیشتری از مدرسه عالی درخواست نمائید.

بیشتر متقاضیان برنامه های دکترای مدیریت بازرگانی قبلاً مقاطع کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی، کارشناسی ارشد علوم و یا کارشناسی ارشد در رشته های مرتبط را گذرانده اند. برخی دوایر پذیرش دانشگاهها همچنین از متقاضیان سوابق و تجارب مدیریتی یا پست های نظارتی مطالبه می نمایند. آشنایی با رهبری استراتژی نیز یک مزیت برای ورود موفق متقاضیان به برنامه دکترای مدیریت بازرگانی محسوب می شود. همچنین یسیاری از مدارس عالی بازرگانی از متقاضیان مقطع دکترای مدیریت بازرگانی که زبان انگلیسی زبان دوم آنهاست می خواهند تا نمره GRE یا GMAT و IELTS یا TOFEL ارائه نمایند.

بسیاری ازمدارس بازرگانی برنامه های دکترای مدیریت بازرگانی آنلاین ارائه می نمایند که در اینصورت نیازی به آمد و شد به محل دانشگاه نیست. همچنین برخی از این مدارس عالی برنامه های تحصیلی پاره وقت ارائه می نمایند که به آنها امکان می دهد ضمن ادامه کار خود به تحصیل در مقطع دکترا نیز بپردازند. در اینجا می توانید اطلاعات بیشتری درباره تحصیل در مقطع دکترای مدیریت بازرگانی بیابید.

برنامه های دکترای مدیریت بازرگانی در دانشگاههای عالیرتبه سرتاسر جهان، از جمله در بریتانیا، ایالات متحده امریکا، استرالیا، هلند، فرانسه، اسپانیا، هنگ کنگ، آلمان، چین و غیره ارائه می شود. با مدارس عالی بازرگانی مورد علاقه خود به طور مستقیم تماس بگیرید تا اطلاعات بیشتری درباره برنامه های دکترای مدیریت بازرگانی به دست آورید.