دسته بندی های پرطرفدار

برنامه های DBA

دکترای مدیریت بازرگانی(DBA) یک درجه تحصیلی دکتراست که از سوی مدارس عالی بازرگانی یا دانشکده های بازرگانی دانشگاهها ارائه می شود. برنامه های تحصیلی دکترای مدیریت بازرگانی پژوهش مدار می باشد و متقاضیان را برای کسب مهارت های لازم برای موفقیت شغلی در حوزه تدریس دانشگاهی و یا به عنوان مشاورین فوق ارشد بازرگانی آماده می سازد.

بسیاری از دانشگاههای سرتاسر جهان برنامه های تحصیلی DBA را ارائه می نمایند. عناوین درسی مورد مطالعه در این برنامه های تحصیلی در حوزه رهبری و هدایت سازمانی، طراحی تحقیقات، تئوری در عمل، نشر و انتشارات و غیره قرار می گیرد.

تنوع برنامه های متعدد دکترای مدیریت بازرگانی بسیار وسیع است - پس به همین بسنده نکنید! جستجوی خود را با نگاهی بر برخی از پرطرفدارترین DBAهای موجود در فهرست ذیل آغاز کنید.

DBAs تازه اضافه شده

دانشگاه Northampton DBA - دکترا در مدیریت کسب و کار

دانشگاه Northampton DBA - دکترا در مدیریت کسب و کار

مارس 12, 2018
دکترا در مدیریت کسب و کار (DBA) مسیر جدیدی را برای یک مدرک دکترا ارائه می دهد که به طور خاص برای رهبران با تجربه در بخش خصوصی، عمومی و سوم طراحی شده است.

Southern Cross University

دکتر مدیریت بازرگانی

مارس 2, 2018
متخصصان کسب و کار به دنبال سوپر تخصص تخصص و رهبری خود را در زمینه خود را بیش از یک دکترا از کسب و کار (DBA) نگاه کنید.

Universidad del Turabo

DBA در Maganement

مارس 1, 2018
برنامه دکترا در مدیریت طراحی شده است تا مبانی نظری مورد استفاده برای ارتقاء تصمیم گیری مدیریتی را فراهم کند. این برنامه تحقیقات علمی و کاربردی را در مورد جنبه های اساسی مدیریت کسب و کار را تشویق می کند. این طراحی شده است تا دانشجویان را در زمینه مدیریت عملکرد، تدریس، و تحقیق و مشاوره آماده سازد. این تحقیقات و انتشار مقالات متمرکز بر حل مسائل سازمان… [+]ی را تشویق می کند. [-]

دوره دکترا: DBA - دکترای مدیریت بازرگانی

دکترای مدیریت بازرگانی(DBA) یک درجه تحصیلی دکتراست که از سوی مدارس عالی بازرگانی یا دانشکده های بازرگانی دانشگاهها ارائه می شود. برنامه های تحصیلی دکترای مدیریت بازرگانی پژوهش مدار می باشد و متقاضیان را برای کسب مهارت های لازم برای موفقیت شغلی در حوزه تدریس دانشگاهی و یا به عنوان مشاورین فوق ارشد بازرگانی آماده می سازد.

برنامه های دکترای مدیریت بازرگانی مجموعه ای از مطالب و موارد درسی و پژوهش های مستقل را شامل می شود. مواد و مطالب درسی با حضور در کلاس درس و یا به صورت آنلاین ارائه می شود که بستگی به نوع برنامه تحضیلی دارد. دوره های دکترای مدیریت بازرگانی موضوعاتی از قبیل زیر را مورد بررسی و پژوهش قرار می دهند:

  • رهبری در سازمان ها
  • تغییر در سازمان
  • توسعه مستمر حرفه ای
  • تکنیک های تحقیق پیشرفته
  • طرح پژوهش
  • تئوری در عمل
  • انتشار و اطلاع رسانی

الزامات درسی برنامه دکترای مدیریت بازرگانی مشابه PhD مدیریت بازرگانی است، اما این دو از نظر الزامات پژوهش و تحقیق مستقل با یکدیگر متفاوت می باشند. هدف متقاضیان درجه دکترای مدیریت بازرگانی مشارکت مستقیم در شیوه های تجارت مدرن است. با بکارگیری نظریات تئوری در برنامه های تجاری واقعی، دانشجویان دکترای مدیریت بازرگانی در پایان نامه های خود نقطه نظرات نوینی را در حوزه مدیریت بازرگانی معرفی و ارائه می نمایند.

هزینه شهریه برنامه های دکترای مدیریت بازرگانی از یک مدرسه عالی به مدرسه عالی دیگر بسیار متفاوت است. هزینه تکمیل مقطع دکترای مدیریت بازرگانی بستگی به محل دانشگاه و نوع برنامه تحصیلی دارد ( تمام وقت، پاره وقت یا آنلاین). مهم آنست که با مدرسه عالی مورد نظر خود تماس بگیرید و در خصوص هزینه برنامه تحصیلی و کمک های مالی و نیز امکان بورسیه تحصیلی سوال نمائید. با استفاده از فرم موجود در صفحه برنامه که در لینک زیر دستیابی به آن امکان پذیر است، می توانید به طور مستقیم اطلاعات بیشتری از مدرسه عالی درخواست نمائید.

بیشتر متقاضیان برنامه های دکترای مدیریت بازرگانی قبلاً مقاطع کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی، کارشناسی ارشد علوم و یا کارشناسی ارشد در رشته های مرتبط را گذرانده اند. برخی دوایر پذیرش دانشگاهها همچنین از متقاضیان سوابق و تجارب مدیریتی یا پست های نظارتی مطالبه می نمایند. آشنایی با رهبری استراتژی نیز یک مزیت برای ورود موفق متقاضیان به برنامه دکترای مدیریت بازرگانی محسوب می شود. همچنین یسیاری از مدارس عالی بازرگانی از متقاضیان مقطع دکترای مدیریت بازرگانی که زبان انگلیسی زبان دوم آنهاست می خواهند تا نمره GRE یا GMAT و IELTS یا TOFEL ارائه نمایند.

بسیاری ازمدارس بازرگانی برنامه های دکترای مدیریت بازرگانی آنلاین ارائه می نمایند که در اینصورت نیازی به آمد و شد به محل دانشگاه نیست. همچنین برخی از این مدارس عالی برنامه های تحصیلی پاره وقت ارائه می نمایند که به آنها امکان می دهد ضمن ادامه کار خود به تحصیل در مقطع دکترا نیز بپردازند. در اینجا می توانید اطلاعات بیشتری درباره تحصیل در مقطع دکترای مدیریت بازرگانی بیابید.

برنامه های دکترای مدیریت بازرگانی در دانشگاههای عالیرتبه سرتاسر جهان، از جمله در بریتانیا، ایالات متحده امریکا، استرالیا، هلند، فرانسه، اسپانیا، هنگ کنگ، آلمان، چین و غیره ارائه می شود. با مدارس عالی بازرگانی مورد علاقه خود به طور مستقیم تماس بگیرید تا اطلاعات بیشتری درباره برنامه های دکترای مدیریت بازرگانی به دست آورید.