توضیحات رسمی را مطالعه کنید

دانش آموزان دکترا به تحقیقات پیشگامانه دست پیدا خواهند کرد و به آنها کمک خواهند کرد تا تجربیات ارزشمندی کسب کنند که به کارهای هیجان انگیز، چالش برانگیز و جبران شده در زمینه علم کامپیوتر و مهندسی رایج تبدیل شده است.

برنامه HBKU علوم کامپیوتر و مهندسی PhD دانش آموزان را با آموزش جامع، اساسی و پیشرفته، و همچنین تجربه تحقیق قوی و درک گسترده ای از جنبه های مربوط به علوم کامپیوتر و مهندسی است. این برنامه با هدف تجهیز دانش آموزان با پیشرفته، دانش تاریخی علوم رایانه و مهندسی، به علاوه روش ها، ابزارها و فن آوری های مورد نیاز برای بررسی این زمینه سریع در حال تحول. این برنامه تحصیلات گسترده و چند رشته ای و پژوهشی را در حوزه علوم رایانه و مهندسی فراهم می کند و در حال ارائه جریان های تخصصی در زمینه های معاصر است که در سطح جهان مهم و همچنین مربوط به قطر هستند، مانند سیستم ها و امنیت کامپیوتر، مهندسی نرم افزار، علوم رایانه، معماری کامپیوتر و VLSI، درک ماشین رباتیک، فن آوری های حسگر، رابط کاربری انسان و کامپیوتر (HCI)، داده های بزرگ و تجزیه و تحلیل داده ها، یادگیری ماشین و هوش مصنوعی، دید و گرافیک کامپیوتری، و محاسبات بی سیم و موبایل و شبکه ها. دانش آموزان فرصت دارند انجام پژوهش در کنار اعضای هیات علمی در سطح جهانی که رهبران در زمینه های مربوطه هستند. دانش آموزان به آزمایشگاه های پیشرفته و امکانات موجود در HBKU از جمله مجتمع تحقیقاتی HBKU دسترسی پیدا می کنند. دانش آموزان مهارت هایی را به وجود می آورند که موقعیت آنها را در نقش های پیشرو در یک منطقه فوق العاده فعال و بسیار رقابتی بازار کار به وجود آورند.

دانش آموزان بدون مدرک کارشناسی ارشد، اما با عملکرد استثنایی در یک مدرک لیسانس معتبر قابل قبول می توانند در برنامه دکترا پذیرفته شوند، اما باید 9 اعتبار اضافی از دوره های کارشناسی (3 دوره انتخابی) را بپذیرند.

دانشجویان دکتری باید بعد از ترم دوم دوره معاینه نامزدی خود را منتقل کنند و پس از ترم چهارم تحصیلی خود، به طور موفقیت آمیز از پیشنهاد پایان نامه خود به کمیته خود دفاع کنند.

تمرکز برنامه

 • این برنامه بر مهارت های اصلی مورد نیاز برای ایجاد یک پیشرفت حرفه ای پیشرفته در زمینه علوم رایانه، مهندسی و فن آوری متمرکز است. این تحقیق روش های تحقیق، الگوریتم های پیشرفته و ساختار داده ها، معماری کامپیوتر و VLSI، اخلاق، نوشتن فنی و تعدادی از موضوعات مرتبط را مورد بررسی قرار می دهد.
 • دانش آموزان مجبورند تحقیقات اولیه و هدایت را با نظارت دانشکده انجام دهند که بر مسائل معاصر در علوم رایانه و مهندسی تأثیر می گذارد که در سطح جهانی اهمیت دارند و همچنین به قطر مربوط می شود.
 • این برنامه دانش آموزان را با درک گسترده ای از زمینه، همراه با انعطاف پذیری برای تخصص در زمینه های معاصر و به روز از علوم کامپیوتر و مهندسی فراهم می کند.
 • رویکرد چند رشته ای به برنامه درسی دانش بنیادی را ایجاد می کند که با پیشرفت هایی که در زمینه علوم کامپیوتری و مهندسی صورت می گیرد، پیشرفت می کند و دانش آموزان را قادر می سازد تا ابزارهای مورد نیاز برای پیروی از شیوه های مختلف حرفه ای را دنبال کنند.

برنامه تحصیلی

یک برنامه 68 اعتبار به زبان انگلیسی به طور معمول بیش از 3 سال (برای دانش آموزانی که مدرک کارشناسی ارشد دارند) و یا 4 سال (برای دانش آموزان بدون مدرک کارشناسی ارشد)

 • 3 دوره اصلی برای ارائه دانش آموزان از زمینه های متنوع با یک محیط آموزشی منسجم که آنها را قادر به مقابله با مسائل پیچیده در علوم کامپیوتر و مهندسی است. دوره های اصلی: روش های تحقیق و اخلاق؛ الگوریتم های پیشرفته و سازه های داده معماری کامپیوتر و VLSI؛
 • 3 دوره های انتخابی
 • 6 ترم از سمینارهای پژوهشی فارغ التحصیلان
 • یک پایان نامه تحقیقاتی 44 اعتبار تحت نظارت یک مشاور و یک کمیته پایان نامه دکترا.

شرایط پذیرش و درخواست

متقاضیان باید دارای مدرک کارشناسی ارشد یا لیسانس از یک موسسه شناخته شده در هر یک از زمینه های زیر باشند: علوم رایانه، مهندسی کامپیوتر، مهندسی الکترونیک، مهندسی برق، سیستم های اطلاعات و یا دیگر برنامه های مربوط به علوم کامپیوتر و مهندسی. متقاضیان از رشته های مربوطه مانند سایر حوزه های مهندسی و ریاضی نیز واجد شرایط تقاضا هستند. متقاضیان با تجربه تحقیق قبلی ترجیح داده می شوند. آنها باید یک رکورد عالی دانشگاهی داشته باشند و شواهد محکمی را نشان دهند که دارای ویژگی هایی هستند که دانشمندان، محققان و نوآوران موفق شوند.

متقاضیان ملزم به شرکت در IELTS یا TOEFL آزمون به منظور نشان دادن مهارت خود را در زبان انگلیسی. متقاضیان می توانند از این الزام معاف شوند اگر آنها از یکی از شرایط ذکر شده در زیر بهره مند شوند:

 • متقاضی تحصیلات تکمیلی خود را در یک موسسه در کشوری که انگلیسی زبان مادری آن است، تکمیل کرد
 • متقاضی یک نامه رسمی از دانشگاه ارائه می دهد که در آن مطالعات مقطع کارشناسی خود را تکمیل می کند و تایید می کند که مدرک خود را از موسسه ای دریافت کرده اند که در آن آموزش انگلیسی (اگر در غیر این صورت معاف شود)
 • زبان اول متقاضی انگلیسی است

در حالی که GRE برای پذیرش در برنامه لازم نیست، نمره GRE قوی به تقویت مواد پذیرش متقاضی کمک خواهد کرد.

برنامه آموزش در:
انگلیسی
Hamad bin Khalifa University

مشاهده 2 برنامه دیگر ارائه شده توسط Hamad bin Khalifa University »

این دوره واقع در پردیس
Start Date
سپتامبر 2019
Duration
3 - 4 
تمام وقت
بر اساس مکان
بر اساس تاریخ
Start Date
سپتامبر 2019
آخرین مهلت تقاضا
Start Date
سپتامبر 2019
آخرین مهلت تقاضا

سپتامبر 2019

Location
آخرین مهلت تقاضا
End Date
آخرین مهلت تقاضا
End Date