دکترای علوم شیمی

عمومی

شرح برنامه

دکتری علوم شیمی شیمی یک برنامه پژوهش محور است و از مهمترین آنها در منطقه شمال غربی کشور است ، زیرا با توجه به زیرساخت ها ، بهره وری و کیفیت مطالعات انجام شده در سطح ملی شناخته می شود. این برنامه به آموزش محققان سطح بالا جهت مشارکت در توسعه علمی و فناوری ، تولید ، انتقال و بکارگیری دانش به صورت اصیل و ابتکاری در حوزه شیمی کمک می کند و نیازهای علمی و تکنولوژیکی مورد نیاز توسعه کشور

این کار از سال 1992 آغاز شد و تداوم آن به واسطه این امکان وجود دارد که گیاهان اساتید دارای شناخت عالی در زمینه های شیمی آلی ، شیمی معدنی ، پلیمرها و الکتروشیمیایی هستند.

100٪ از گیاهان دانشگاهی دارای مدرک دکتر ، 94.12٪ متعلق به سیستم ملی پژوهشگران (SNI) هستند که از این تعداد 11.76٪ دارای سطح III ، 29.41٪ سطح II و 52.94٪ سطح I. 41.18٪ هستند. اعضای SIN سطح III و سطح II. تا به امروز ، یک زیرساخت رقابتی در چهار خط تحقیق و یک کارخانه دانشگاهی جامد ترکیب شده است.

Observing samples under the microscopeاعتماد "Tru" Katsande / Unsplash

اهداف و اهداف

هدف کلی

برای آموزش محققان سطح بالا که در زمینه توسعه علمی و فناوری در حوزه شیمی و علوم مرتبط و همچنین در تولید ، انتقال و کاربرد دانش به صورت اصیل و ابتکاری فعالیت می کنند که می تواند نیازهای علمی و فناوری موردنیاز را برآورده کند. توسعه کشور

اهداف خاص

 • نیروی انسانی را با کیفیت علمی و آموزشی بالا آموزش دهید
 • ایجاد برنامه های همکاری علمی و تبادل دانشگاهی با مؤسسات ملی و بین المللی از بالاترین سطح
 • ایجاد برنامه های پیوند با صنعت منطقه ای منطقه
 • تقویت گروه های پژوهشی برنامه برای به دست آوردن بهره وری بیشتر و پیش بینی بین المللی
 • واحد ارگانیک را به عنوان یک مرکز آموزشی و پژوهشی در شیمی برتر و عملکرد بالا تحکیم کنید

اهداف

برای آموزش محققان توانمند با مشارکت فعالانه در توسعه علمی ملی ، از طریق بکارگیری دانش به روشی اصیل و بدیع ، با مدیریت تأثیرگذاری بر توسعه علمی و فناوری کشور.

مشخصات ورود

داوطلبان ورود به برنامه دکترا در علوم شیمی باید یک دوره تحصیلات تکمیلی داشته باشند. مشخصات و الزامات مهمی که یک نامزد باید برای ورود به برنامه برآورده کند ، در زیر ذکر شده است:

 • باید از دانش پیشرفته در زمینه شیمی و مهارتهای لازم برای کارهای آزمایشگاهی تجربی برخوردار باشد
 • توانایی تجزیه و تحلیل نتایج و کار تیمی
 • امکان همبستگی اطلاعات گزارش شده در ادبیات با نتایج تجربی به دست آمده در آزمایشگاه

فارغ التحصیل مشخصات

این برنامه لزوم بهبود مهارت های ارتباطی ، چه کتبی و چه لفظی شیمیدان ها و به ویژه کسانی که در بخش صنایع شیمیایی فعالیت خواهند کرد را تشخیص می دهد زیرا باعث تقویت پیوند با موسسات آموزش عالی و تحقیق شرکت کننده حرفه ای در برنامه باید بتواند زمینه ها ، موضوعات و مشکلات مورد نیاز را ردیابی کند تا پروژه های تحقیقاتی را ارائه دهد که راه حل های قابل قبولی برای بهبود اوضاع مورد مطالعه ارائه می دهد.

فارغ التحصیل دکترا در علوم شیمی دارای دانش شیمیایی عمیق و یکپارچه در زمینه های علمی ، مفاهیم ، روش ها ، پیشرفت ها و تکنیک های رشته تحصیلی خود است. همچنین این توانایی را دارد که طرح ، برنامه ریزی ، شناسایی ، ارزیابی و اجرای پروژه های تحقیقاتی اصلی و مستقل و توسعه و نوآوری در زمینه علم و فناوری شیمیایی را پیشنهاد دهد.

برای استخراج اطلاعات متناسب با کار تحقیقاتی خود از منابع تخصصی اطلاعات به روش بحرانی استفاده کنید.

این آموزش خود را بطور مستقل به روز می کند و ادامه می دهد و فعالیت های حرفه ای خود را با رویکرد اخلاقی و انسان گرایانه توسعه می دهد.

نگارشی ، پس از اتمام موفقیت آمیز برنامه دکتری ، فارغ التحصیل قادر است:

 • انجام پروژه های تحقیقاتی اصلی
 • برنامه ریزی و اجرای تحقیقات
 • به گروههای تحقیقاتی بپیوندید و / یا رهبری کنید
 • دانش خود را به طور مؤثر منتقل کنید
 • نتایج تحقیقات خود را در مجلات ملی و بین المللی منتشر کنید
 • توانایی انتقال فناوری برای انطباق آن با شرایط خاص کشور یا صنعت را توسعه دهید
 • منابع انسانی سطح بالا را تشکیل دهید

شرایط ورود و خروج

الزامات ورود

متقاضیان ورود به برنامه دکترا در رشته شیمی در شیمی باید با توجه به پیشینه برنامه درسی برنامه که متقاضی و مدارک تحصیلی آنها در شیمی دریافت کرده اند ، دارای مدرک کارشناسی ارشد علوم در یک حوزه مرتبط با برنامه باشند. . در صورت فارغ التحصیلی از برنامه کارشناسی ارشد خارجی ، کمیته پذیرش در مورد پذیرش احتمالی تصمیم می گیرد.

کمیته پذیرش از چهار استاد دانشکده دکترا تشکیل شده است که به صورت کلی اما نه دقیق ، از رئیس دانشکده ، یک استاد هسته اصلی ، هماهنگ کننده تحصیلات تکمیلی و رئیس بخش تشکیل شده است. کمیته پذیرش وظیفه تجزیه و تحلیل و ارزیابی مهارت علمی و توانایی انجام تحقیقات متقاضی را از طریق الزامات زیر دارد:

 • تأیید امتحان پذیرش
 • مدارک تحصیلی را با مدارک پشتیبان کار تحقیقاتی خود ارسال کنید
 • تحویل دو نامه توصیه دانشگاهی ، خطاب به هماهنگ کننده برنامه و امضا شده توسط متخصصان شیمی
 • مصاحبه را با کمیته پذیرش کامل کنید
 • مهارت های خواندن و درک نوشتارهای فنی را به زبان انگلیسی نشان دهید

امتحان پذیرش در دو بخش ارائه می شود ، بخش اول چهار حوزه اصلی شیمی را شامل می شود: شیمی آلی ، شیمی معدنی ، شیمی تحلیلی و فیزیکوشیمی. بخش دوم شامل یک بررسی عمیق تر در حوزه ای است که در آن متقاضی مایل است کارهای تحقیقاتی خود را توسعه دهد.

علاوه بر این ، هنگامی که متقاضیان فارغ التحصیل برنامه کارشناسی ارشد ما در شیمی هستند که حداقل معدل 88 کسب کرده اند و کمتر از دو سال فارغ التحصیل شدن هستند ، می توانند بدون پوشش شرایط ورود به جلسه آزمون دکتری وارد شوند. در این حالت ، یک تحلیل برنامه درسی توسط کمیته پذیرش و توصیه مشاور پایان نامه کارشناسی ارشد شما برای ورود به برنامه ضروری خواهد بود.

روشی که برای پذیرش دانشجو و متعاقباً ثبت نام در برنامه دکتری علوم در شیمی به شرح زیر است:

برای درخواست گزارش در مورد خطوط تحقیقاتی ارائه شده توسط این مرکز و مستندات لازم جهت تکمیل مراحل مربوطه ، با هماهنگ کننده تحصیلات تکمیلی علوم در شیمی تماس بگیرید.

مستندات زیر را ارسال کنید:

 • نامه قصد ورود به هماهنگ کننده ، با بیان دلایل ورود به برنامه دکترا
 • مدرک حرفه ای کارشناسی ارشد یا اثبات درخواست در انتظار
 • رشته تحصیلی
 • کپی شناسنامه ، برای بیگانگان این سند باید قانونی باشد و یا رسوائی آن
 • کپی شناسنامه رسمی (INE ، گذرنامه) ، بیگانگان (شناسنامه ، گذرنامه)
 • کپی از کد ثبت نام منحصر به فرد جمعیت (CURP) ، هنگامی که متقاضی تابعیت مکزیک است
 • کپی گواهینامه با مدارک کارشناسی ارشد با حداقل معدل 80 (برای درخواست آزمون ورودی)

نام و ایمیل سه مرجع دانشگاهی را با فرمی که از قبل توسط هماهنگ کننده تنظیم شده است ، نامگذاری کنید. برای اینکه هماهنگ کننده درخواست نامه های پیشنهادی را بخواهد ، متقاضی موظف است اسامی و اطلاعات تماس (ایمیل) معلمان را که مایل به صدور توصیه های دانشگاهی هستند ، تهیه کند.

پس از دریافت مدارک ، یک تست دانش عمومی شیمی و معاینه حوزه تخصص شما برنامه ریزی می شود. علاوه بر این ، مهارت های خواندن و درک نوشته های فنی به زبان انگلیسی با ترجمه مقاله به زبان انگلیسی به اسپانیایی یا استفاده از امتحان قابل ارزیابی است. این ارزیابی ها ممکن است چهره به چهره در همان مرکز یا از طریق اینترنت باشد.

پس از به دست آوردن نتایج آزمون ، هماهنگ کننده کمیته پذیرش را برای مصاحبه با هریک از داوطلبان احضار می کند. مصاحبه را می توان در دفاتر مرکز تحقیقات یا از طریق کنفرانس از طریق اسکایپ انجام داد.

پس از مصاحبه ، کلیه اسناد داوطلبان توسط کمیته پذیرش مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد. پس از این تصمیم در مورد پذیرش یا رد دانش آموزان با توجه به شایستگی ها ، توانایی ها ، ارزش ها و مهارت های نشان داده شده در ارزیابی ها و اسناد ارائه شده توسط متقاضی اتخاذ خواهد شد.

پس از پذیرش دانشجو ، نامه رسمی پذیرش برای برنامه ارسال می شود که توسط کمیته پذیرش امضا و تصویب می شود.

در مورد دانشجویان خارجی ، آنها برای پردازش فرم مهاجرت مکزیکی خود راهنمایی و پشتیبانی می شوند.

به محض حضور دانشجویان در این مرکز ، آنها به طور رسمی در سیستم ثبت نام کرده و در موضوعاتی که در ترم اول می گذرانند مرخص می شوند. علاوه بر این ، به آنها یک مربی پیگیری داده می شود تا در طول دوره تحصیلات تکمیلی خود راهنمایی و پشتیبانی را ارائه دهد.

پس از ورود به برنامه ، دانشجو خط تحقیق مورد نظر خود را تصمیم می گیرد و مدیر پایان نامه را برای تهیه یك طرح پایان نامه تحقیق انتخاب می كند ، كه توسط مدیر پایان نامه پیشنهاد می شود.

12 ماه پس از ورود دانشجو به برنامه ، کمیته آموزش پایان نامه متشکل از 5 عضو تعیین می شود که توسط مدیر پایان نامه پیشنهاد می شود و توسط مجلس سنا دکترا تصویب می شود.

نیازهای خروج

برای به دست آوردن درجه دکتری علوم شیمی ، دانشجو باید:

 • اعتبار کلیه موضوعات و فعالیتهای دانشگاهی متناسب با برنامه با حداقل میانگین عمومی هشتاد (80) ، بدون در نظر گرفتن اعتبارات پایان نامه
 • ارائه نتایج یک تحقیق تحقیقاتی مجزا در یک مقاله پایان نامه ، که در آن توانایی تولید مشارکت اصلی در زمینه دانش برنامه را نشان می دهد
 • تسلط بر زبان دوم ، که باید توسط یک امتحان معتبر شود ، به پیشنهاد مجلس سنا دکتر
 • برای انتشار مقاله علمی با نتایج پایان نامه خود پذیرفته اید
 • اجازه چاپ پایان نامه صادر شده توسط رئیس بخش مطالعات تحصیلات تکمیلی را به پیشنهاد کمیته آموزش
 • ارسال و گذراندن مدرک دکترای علوم در آزمون شیمی
 • در مدت چهار سال از روزی که وی شروع به تحصیل کرده است ، حساب کنید. پس از این مدت ، دانشجو باید از آدرس محل دانشگاه درخواست مجوز کند

برنامه تحصیلی

در برنامه درسی دکترا 164 اعتبار باید پوشش داده شود. این شامل موضوعات زیر است: سمینار پیشرو ، امتحان پیش دبستانی ، سمینار تحقیقاتی ، پروژه های تحقیقاتی I تا V و پایان نامه ، که باید در یک دوره حداکثر 48 ماه (8 ترم) پوشش داده شود.

موضوع ها

مرکز تحصیلات تکمیلی و تحقیقاتی در شیمی چهار خط تحقیق دارد. خطوط تحقیق محوری است که از طریق آن فعالیتهایی که از کار علمی کارشناسی ارشد حمایت می کند ، انجام می شود ، به عنوان مجموعه فعالیت های انجام شده توسط گروه های محققان و دانشجویان ، با هدف تولید و یا استفاده از دانش ، درک می شود.

129728_tabla.png

آخرین به روز رسانی مارس 2020

درباره این دانشگاه

Instituto Tecnológico de Tijuana یک مؤسسه آموزشی است که 47 سال خدمت در نهاد باجا کالیفرنیا دارد ، 16 مدرک لیسانس و 8 برنامه تحصیلات تکمیلی را که در 17 سپتامبر 1971 تأسیس شده است ، آموزش می دهد. ... اطلاعات بیشتر

Instituto Tecnológico de Tijuana یک مؤسسه آموزشی است که 47 سال خدمت در نهاد باجا کالیفرنیا دارد ، 16 مدرک لیسانس و 8 برنامه تحصیلات تکمیلی را که در 17 سپتامبر 1971 تأسیس شده است ، آموزش می دهد. اطلاعات محدود