دکترای جامعه شناسی اقتصادی و سازمانی

عمومی

شرح برنامه

دکتری جامعه شناسی اقتصادی و سازمانی در سال 1991 توسط دانشگاه فنی لیسبون تأسیس شده و در سال 2009 با منطقه آموزش عالی اروپا تطبیق داده شده است. این دوره 3 چرخه با هدف ارائه آموزش های دانشگاهی با کیفیت بالا در جامعه شناسی اقتصادی و سازمانی و تولید تحقیقات اصلی در این زمینه انجام می شود. این دوره با همکاری علمی با انستیتوی علوم اجتماعی دانشگاه لیسبون (ICS / UL) و دانشکده علوم اجتماعی و علوم انسانی دانشگاه جدید لیسبون (FCSH / UNL) تدریس می شود.

مراکز میزبان

تحقیق انجام شده در مراکز تحقیقاتی ISEG ، پشتیبانی مهمی را برای دانشجویان در مقطع دکتری ارائه می دهد. برنامه ها.

برای دکتری جامعه شناسی اقتصادی و سازمانی که مرکز اصلی پژوهش میزبان SOCIUS است - مرکز تحقیقاتی در جامعه شناسی اقتصادی و سازمانی (Centro de Investigação em Sociologia Económica e das Organizações). SOCIUS یک واحد تحقیقاتی است که از طرف بنیاد علوم و فناوری (FCT) تأیید شده است ، که از سال 1999 ، تحت عنوان برنامه عالی سالیانه بنیاد برای تأمین بودجه واحدهای تحقیق و توسعه ، به عنوان "عالی" طبقه بندی شده است. حوزه اصلی فعالیت علمی ، جامعه شناسی اقتصادی و سازمانی آن به معنای گسترده ای در نظر گرفته شده است و علاوه بر سایر علوم اجتماعی درگیر مطالعه واقعیت اقتصادی و سازمانی ، از نقاط تماس بیشماری میان جامعه شناسی معاصر و اقتصاد نیز حمایت می کند.

دکتری کیست در جامعه شناسی اقتصادی و سازمانی برای؟

هر کسی که علاقه مند به کسب آموزش های پیشرفته آکادمیک و انجام تحقیقات با هدف کار در مشاغل در بخش دولتی ، بخش خصوصی یا بخش غیرانتفاعی باشد ، چه در بستر بین المللی و چه در سطح ملی. دکتری فارغ التحصیلی دانش آموزان را قادر می سازد تا در پست های تدریس و تحقیق ، سمتهای مدیریتی و اجرایی در سازمانها ، مشاوره ، آموزش ، پروژه های تحقیقاتی ، روزنامه نگاری ، برنامه ریزی ، پروژه های عمرانی ، برنامه ریزی سیاست های عمومی و ارزیابی و پروژه ها و سیاست های اجتماعی فعالیت کنند.

این دوره چگونه شکل گرفته است؟

دکتری جامعه شناسی اقتصادی و سازمانی یک برنامه سه ساله است که در آن دانشجویان باید در مجموع 180 ECTS (اعتبار) ، مربوط به سه سال کار تمام وقت کسب کنند. این شامل:

سال اول
  • سمینارهای آموزشی پیشرفته (40 ECTS)
  • سمینارهای تحقیقاتی (20 ECTS)
سال 2 و 3
  • پایان نامه (120 ECTS)

هدف از سمینارهای آموزشی پیشرفته ، دانش بیشتر در زمینه موضوعات مربوط به حوزه علمی جامعه شناسی اقتصادی و سازمانی و همچنین روش تحقیق می باشد. آنها علاوه بر تدریس کارمندان سایر دانشگاه های پرتغال و خارجی ، با آموزش کارمندان ISEG - SOCIUS و سایر واحدهای تحقیقاتی - به آنها اعطا می شود. برخی از این سمینارها شامل واحدهای اصلی آموزش هستند ، در حالی که بقیه کنفرانسهای موضوعی هستند که سالانه نشان داده می شوند. برخی سمینارها در ICS / UL و FCSH / UNL برگزار می شود.

سمینار تحقیق به ارائه و بحث در مورد پروژه های دکتری فردی خواهد پرداخت. انتظار می رود دانشجویان دکترا طرح پایان نامه را که با آنها تقاضای دکتری داشتند ، تا پایان نیمسال دوم سال تحصیلی اول ارائه دهند و نتایج تحقیقات در حال انجام را سالی یک بار در طول سالهای تحصیلی بعدی ارسال کنند. .

چه کسی می تواند درخواست کند؟

هر کس دارای مدرک کارشناسی ارشد در زمینه های جامعه شناسی ، اقتصاد ، مدیریت و سایر علوم اجتماعی است که کمیته علمی آن را کفایت می کند و هر کسی توانایی های خود را برای تحقق این برنامه نشان می دهد.

دانشجویانی که معدل 16 یا بیشتر دارند (از 20 نفر) یا در شرایط ویژه ، دانشجویانی که معدل آنها پایین تر از 16 است اما آمادگی علمی مناسب یا تجربه حرفه ای خود را نشان داده اند نیز ممکن است درخواست کنند.

چه معیارهایی برای انتخاب نامزدها استفاده می شود؟

کمیته علمی برنامه دکتری بر اساس معیارهای زیر نامزدها را انتخاب می کند:

  • مدرک کارشناسی ارشد و نمره نهایی آن است
  • دوره اول دوره (کارشناسی) و درجه نهایی آن
  • تجربه حرفه ای دانشگاهی و مرتبط
  • پیشنهاد پژوهش

برنامه های کاربردی برای دکتری جامعه شناسی اقتصادی و سازمانی بصورت آنلاین در وب سایت ISEG . متقاضیان باید اثبات عدم رضایت از شرایط پذیرش را ارائه دهند. آنها همچنین باید یک پروژه تحقیقاتی را برای پروژه پایان نامه دکتری خود درج کنند. پذیرش متقاضی بستگی به ارزیابی تجربه تحصیلی و حرفه ای آنها و تأیید پیشنهاد تحقیق دارد. به متقاضیان پذیرفته شده یک سرپرست اختصاص داده می شود و به عنوان یک مرکز تحقیقاتی میزبان در SOCIUS ادغام می شود.

آخرین به روز رسانی مارس 2020

درباره این دانشگاه

The first school of Economics and Management in Portugal, ISEG belongs to the University of Lisbon, the largest Portuguese University. ISEG Lisbon is internationally recognized and accredited by AACSB ... اطلاعات بیشتر

The first school of Economics and Management in Portugal, ISEG belongs to the University of Lisbon, the largest Portuguese University. ISEG Lisbon is internationally recognized and accredited by AACSB and AMBA, complying with the best higher education standards. ISEG’s research centers are very well rated by the Portuguese research council (FCT). With an experienced and well prepared faculty, students from more than 70 countries contribute to an ever-increasing international academic environment, and take advantage of the school's excellence and location. ISEG Lisbon has excellent modern premises at the heart of Lisbon, right next to the Parliament and the river Tagus, in a vibrant neighborhood full of social life, business and culture. At ISEG, you will find a culture of excellence and achievement, alongside a climate of inclusiveness and cooperation. This is made by the mutual collaboration of students, faculty and staff. ISEG is a School prepared for the future: with a unique blend of quantitative skills and social contextualization of economic and managerial decisions, ISEG’s faculty, professionals, students and alumni are at the forefront of those who address the UN’s 17 Sustainable Development Goals (SDGs) with an entrepreneurial and collaborative mindset. اطلاعات محدود