دکترای تحقیقات روانشناسی

عمومی

شرح برنامه

این برنامه دکتری با همکاری Universidad Iberoamericana در مکزیکو سیتی ، در فهرست ملی برنامه های تحصیلات تکمیلی کیفیت (PNPC) شورای ملی علوم و فناوری (CONACYT) ثبت شده است.

اهداف

برای آموزش متخصصان ماهر و دارای منابع برای انجام تحقیقات در زمینه بهداشت و روانشناسی فرهنگی ، که می توانند دانشهایی را ارائه دهند که به نوبه خود به راه حل هایی برای مشکلات کشور منجر شود ، حتی از نظر تأثیرگذاری در تدوین و اجرای سیاست های عمومی.

دلایل مطالعه این دکتری برنامه

ITESO با نام دانشگاه عالی دانشگاهی ، از نظر تولید دانش در زمینه روانشناسی ، از پیشروترین دانشگاه خصوصی در غرب مکزیک است.

این دکتری این برنامه بر اساس شکل گیری علمی دقیق و هماهنگی بین سازمانی و با همکاری Universidad Iberoamericana در مکزیکوسیتی انجام شده است که بیش از 10 سال است که این برنامه را اجرا می کند. این برنامه در فهرست ملی برنامه های تحصیلات تکمیلی کیفی Conacyt (شورای ملی علوم و فناوری) به عنوان یک برنامه در حال توسعه ذکر شده است. نسخه بین سازمانی آن در مراحل ثبت نام است.

دانشکده ما متشکل از اساتید تحقیقاتی است که برخی از آنها متعلق به سیستم ملی محققان Conacyt هستند که به دلیل انتشارات و مشارکت های خود در این زمینه در سطح ملی و بین المللی مشهور هستند.

ITESO 60 سال تجربه در زمینه روانشناسی دارد ، زیرا این نخستین دانشگاه مکزیک در خارج از شهر مکزیکو بود که لیسانس روانشناسی را ارائه داد. در سطح کارشناسی ارشد ، بیش از 35 سال تجربه در این رشته دارد.

انتظار می رود دانشجویان مکزیکی و خارجی هم در مقطع دکتری ثبت نام کنند. برنامه

برنامه های ITESO دسترسی به شبکه های دانش را فراهم می کند که در آن محققان خبره در پروژه های دانشگاهی ، حرفه ای ، اجتماعی و فرهنگی با دانشجویان همکاری می کنند. با تحصیل در ITESO ، شما در کنار دانشمندان برجسته ای فعالیت خواهید کرد که کار خود را با احساس شدید تعهد اجتماعی و علاقه مند به مشارکت های مرتبط با دانش و ارائه راه حل های مناسب در قالب سیاست های عمومی دنبال می کنند. به همین دلیل ، ITESO به عنوان دانشگاه خصوصی پیشرو در غرب مکزیک شناخته می شود.

اساتید ما در حوزه های خود متخصص هستند و با همکاری دانشگاهیان ITESO و سایر موسسات پروژه هایی را هدایت می کنند. آنها در پروژه‌های تحقیق و همکاری نقش فعالی دارند و متعهد به ارزشها و اصول پروژه آموزشی ما هستند

سرانجام ، سیستم دانشگاه Jesuit ، که دانشگاه ما نیز به آن تعلق دارد ، نسبت به سایر موسسات خصوصی برنامه های بیشتری را که در فهرست ملی برنامه های کیفیت (PNPC) شورای ملی علوم و فناوری ذکر شده است ، درج کرده است. ITESO همچنین با بسیاری از دانشگاه های Jesuit در سراسر جهان توافق های همکاری بین المللی دارد.psychology, confidence, professional cvpericias / Pixabay

مشخصات نامزد و دستورالعمل های مربوط به پروژه اولیه

این برنامه با هدف دانش آموزانی که علاقه مند هستند با به کارگیری روشها و روشهای کیفی و کمی ، تکنیکها و ابزارهای تجزیه و تحلیل دادهها ، به منظور تولید دانش و پیشنهادهای مداخله ، تحقیقات مربوط به مشکلات روانشناختی و اجتماعی انجام دهند.

نامزدها باید:

 • مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی یا یک رشته مشابه ، مانند آموزش ، انسان شناسی یا جامعه شناسی.
 • تجربه تحقیق
 • امکان خواندن متن به زبان انگلیسی
 • در دسترس بودن تمام وقت

داوطلبان هنگام ارسال پروژه تحقیق اولیه خود باید نام و ایمیل خود را درج کنند. پیشنهاد تحقیق نباید بیش از 10000 کلمه باشد.

مطابق با خطوط تولید و کاربرد دانش و مباحث مطرح شده توسط دانشکده ، باید شامل موارد زیر نیز باشد:

پروژه تحقیقاتی مقدماتی (حداکثر 15 صفحه) شامل:

 • عنوان پروژه
 • یک زمینه موضوعی در مقطع دکتری. برنامه ای که پژوهش به آن تعلق دارد
 • پیشنهاد تحقیق: مسئله ، سؤال ، اهداف و فرض یا فرضیه
 • مراجع نظری و متنی
 • روش پیشنهادی
 • منابع کتابشناختی

برنامه درسی

دکتری در تحقیقات روانشناختی با هدف شکل گیری متخصصان با شایستگی های لازم برای کاوش در این زمینه از دانش انجام می شود. این بنا بر یک ساختار درسی ساخته شده است که با توجه به علایق نامزد و خط تولید و کاربرد دانش هسته اصلی دانشگاهی این دوره دکتری ، دانش و مهارت لازم را برای انجام تحقیقات مرزی در مورد موضوعات مرتبط و معاصر فراهم می کند. برنامه این برنامه شامل ترکیبی از فعالیتهای دانشگاهی ، سمینارها ، جلسات مشاوره و تحقیقات اسنادی و تجربی است.

برنامه مطالعه از 12 دوره اصلی و دو دوره انتخابی تشکیل شده است که دانشجویان بیش از چهار ترم می گذرانند.

ترم اول شامل چهار دوره است. دانشجویان در نیمسال دوم و سوم در سه دوره ثبت نام می کنند و برای ترم چهارم نیز دو دوره را ترک می کنند.

هر دانشجویی باید از ابتدا تحت نظارت یک مشاور آکادمیک روی یک پروژه تحقیقاتی کار کند. در پایان ترم ، کمیته مشاوره ای متشکل از مشاور اصلی به علاوه دو دانشگاهی دیگر که یکی از آنها می تواند از موسسه دیگری باشد ، ارزیابی را انجام می دهد.

دانشجویان حداکثر هشت ترم برای انجام تحقیقات تجربی خود و اخذ مدرک مربوطه دارند.

طرح مطالعه از 76 اعتبار تشکیل شده است: 48 اعتبار مربوط به رشته های اصلی ، 12 رشته دروس انتخابی و 16 سمینار پایان نامه است. سمینارها شامل مطالعه رویکردهای روش شناختی و نظری و همچنین طرحهای تحقیقاتی است که دانش روانشناسی علمی را توصیف می کند ، با تأکید بر استفاده مناسب از ابزارهای اندازه گیری و روشهای آماری و همچنین اجرای روشهای کیفی برای جمع آوری و تحلیل داده ها. به مباحث پرداخته شده و با یک روند مداوم بازتاب و توجیه عمل پژوهشگر.

علاوه بر این ، دوره های انتخابی دانش آموزان را به تجزیه و تحلیل تکامل مدلهای معاصر و روندهای فعلی در خطوط تولید برنامه و کاربرد دانش و همچنین مباحث نوظهور و مرزی در زمینه تحقیقات روانشناختی ، جامعه شناختی و انسان شناسی که ممکن است دانشجویان نیاز دارند ، کمک می کند. با پیشرفت تحقیقات آنها اولویت بالایی به تحقیقات انجام شده توسط دانشجویان داده می شود و هر ترم شامل یک سمینار تحقیقاتی است که در آن آنها پیشرفت های خود را ارائه می دهند و آنالیز می کنند. این سمینارها به سه عنصر موضوعی یا زمینه های دانش گروه بندی می شوند:

روش ها و تکنیک ها: این حوزه از پنج دوره تشکیل شده است: یک سمینار تحقیقاتی مقدماتی ، دو سمینار تحقیق کیفی و دو سمینار در مورد آمار تخصصی - که دانشجویان را قادر می سازد تا طرح های مختلف علمی پژوهشی را در حوزه روانشناسی بکار گیرند. آنها همچنین یک شکل گیری محکم در استفاده از برنامه های رایانه ای هم برای تحقیقات آماری و هم کیفی فراهم می کنند تا از آنها به عنوان منبع برای سازماندهی و تفسیر نتایج تحقیقات خود استفاده شود. در زیر ترتیب سمینارهایی که این حوزه موضوعی را تشکیل می دهند آورده شده است:

 1. روش ها و تکنیک ها: این حوزه از پنج دوره تشکیل شده است: یک سمینار تحقیقاتی مقدماتی ، دو سمینار تحقیق کیفی و دو سمینار در مورد آمار تخصصی - که دانشجویان را قادر می سازد تا طرح های مختلف علمی پژوهشی را در حوزه روانشناسی بکار گیرند. آنها همچنین یک شکل گیری محکم در استفاده از برنامه های رایانه ای هم برای تحقیقات آماری و هم کیفی فراهم می کنند تا از آنها به عنوان منبع برای سازماندهی و تفسیر نتایج تحقیقات خود استفاده شود.
 2. تحقیق: این حوزه از چهار سمینار ارزیابی ارزیابی متوالی پروژه تشکیل شده است که به دانشجویان این امکان را می دهد که از ترم اول خود پیگیری مداوم در مورد فعالیت های پژوهشی خود و همچنین دو سمینار انتشار ، انتشار و دفاع از پایان نامه خود را قبل از جامعه دانشگاهی انجام دهند. . این سمینارها شامل فعالیتهایی است که برای دانشجویان طراحی شده است تا در مورد محققان به تحلیل و تأمل بپردازند و همچنین در مورد ابزارهای نظری و روش شناختی مورد نیاز خود آگاهی یابند.
 3. نظریه: این حوزه از یک دوره اجباری و دو دوره انتخابی تشکیل شده است. دانش آموزان دو گزینه را انتخاب می کنند که به موضوع تحقیق خود نزدیک است. شش دوره انتخابی ارائه شده است که دانشجویان را قادر می سازد دانش خود را در مورد موضوعات خاص تعمیق دهند و آنها را طبق مطالعات یکی از سه خط تحقیقاتی که در هسته اصلی دانشگاهی برنامه ایجاد شده است ، در مطالعات تخصصی تری قرار دهند. علاوه بر این ، مطابق با انعطاف پذیری برنامه مطالعاتی ، دانشجویان می توانند در قالب یک دوره تحصیلی ترم تحصیلی در دانشگاه یا موسسه دیگری ، در داخل کشور یا خارج از کشور ، دوره انتخابی را طی کنند و با همکاری سایر محققان ، کارهای مشترک انجام دهند. دانش آنها در مورد موضوعات خاص که مربوط به تحقیقات دکترای آنها است. انتخاب دوره های انتخابی توسط کمیته مشاوره دانشجویی نظارت می شود و با ارزشیابی که توسط موسسه میزبان تحت توافق نامه بین سازمانی انجام می شود ، معتبر شناخته می شود.

آخرین به روز رسانی سپتامبر 2019

درباره این دانشگاه

ITESO is the Jesuit University of Guadalajara. Founded in 1957, it belongs to a network of over 228 Jesuit universities around the world. They all share a 450-year-old tradition of Jesuit education, a ... اطلاعات بیشتر

ITESO is the Jesuit University of Guadalajara. Founded in 1957, it belongs to a network of over 228 Jesuit universities around the world. They all share a 450-year-old tradition of Jesuit education, a tradition that has historically been at the center of the world thought, known for educating leaders in all the fields of science and art. اطلاعات محدود