برنامه های (PhD) دکترای برتر

PhD حروف اختصار دکترا در فلسفه است و معمولاً پس از تکمیل یک تحقیق جامع در یک رشته تحصیلی معین اعطا می شود. تحقیق مورد نظر می بایست به طور قابل توجهی به بنیان دانش کنونی کمک نماید، و نیز می بایست یک پایان نامه یا رساله ارائه شود. اغلب می بایست از پایان نامه یا رساله در برابر یک هیئت از کارشناسان در رشته مورد نظر دفاع شود و تنها پس از یک دفاع موفقیت آمیز، درجه دکترا (PhD) اعطا می شود. معمولاً تکمیل درجه دکترا حداقل 4 سال طول می کشد، اما گاهی اوقات زمان بیشتری لازم است که بستگی به دانشجو، دانشگاه، و بنامه تحصیلی دارد.دانشگاهها و برنامه های تحصیلی بسیاری وجود دارند که برنامه های تحصیلی برتر دکترا را در سطح بین المللی ارائه می نمایند. دانشجویانی که مایل به ادامه تحصیل خود می باشند، طیف گسترده ای از گزینه های برنامه های تحصیلی دکترا را پیش روی خود دارند که شامل برنامه های تحصیلی دکترا در مشاغل بهداشت و سلامت، روانشناسی، مهندسی، آموزش، علوم زیست شناسی و علوم زیست پزشکی می گردد. برنامه های تحصیلی برتر دکترا در هر کشوری وجود دارد، و بنابراین دانشجویانی که در نظر دارند در مقطع دکترا ادامه تحصیل دهند، می توانند کشور مورد نظر خود را از میان کشورها انتخاب نمایند.نگاهی بر برخی از برنامه های تحصیلی برتر دکترا که در ذیل فهرست گردیده است، داشته باشد - ممکن است برنامه برتر دکترای مورد نظر خود را بیابید!

DBAs و PhDs تازه اضافه شده

Goizueta Business School

برنامه PhD در کسب و کار

دسامبر 12, 2018
ما اعتقاد داریم که همکاری پژوهش بین دانش آموزان و اعضای هیات علمی در آموزش و پرورش دانشمندان جدید بسیار مهم است. این را از طریق پژوهش مشترک می آموزید که چگونه می توانید سوالات نظری انتزاعی را به پروژه های قابل اجرا تبدیل کنید که در مجلات عمده قابل انتشار هستند.… [+] [-]

Xiamen University - Wang Yanan Institute for Studies in Economics

دکترای اقتصاد

دسامبر 3, 2018
برنامه های بین المللی دکترا در اقتصاد و امور مالی در WISE

Kaunas University of Technology

دکترای فیزیک (علوم فیزیک)

دسامبر 2, 2018
KTU و دانشگاه جنوب دانمارک (دانمارک) برنامه دکترای مشترک در زمینه فیزیک فراهم می کند صلاحیت ها و دانش در زمینه مواد چگال، تعامل تابش و ماده، طیف سنجی نوری؛ این برنامه طیف گسترده ای از موضوعات و تحقیقات تجربی و نظری عمومی در زمینه های meso، میکرو و نانوساختارها، ساختارهای فوتونی، از جمله شکل گیری، تجزیه و تحلیل و کاربرد آنها در پلاسمونیک، بیوسنسورها و انرژی … [+]های جایگزین را ارائه می دهد. تحقیقات شامل استفاده از مواد کاربردی جدید، فن آوری های مدرن (لیتوگرافی الکترون پرتو، اکتیو پلاسما واکنشی و لایتوگرافی هولوگرافی) و روش های پیشرفته تحقیق (طیف سنجی اسپکتروسکوپی، پراکندگی Raman، طیف سنجی مادون قرمز تبدیل فوریه، طیف سنجی فرایند فوق سریع و غیره ) دانش آموزان این برنامه امکان تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه شیزووکا (ژاپن) را دارند. [-]

دکترا (PhD) دقیقاً چیست؟

دکترا (PhD)مخفف "دکتر در فلسفه" است،عبارتی که به شکلی قابل درک موجب سردرگمی می شود. همانند "هنر"، استفاده از واژه "فلسفه" معمولاً هیچ ربطی به تحصیلات در زمینه رشته فلسفه ندارد. معنای اصلی "دکترای فلسفه" آن است که شما بالاترین درجه ممکن در رشته تحصیلی دانشگاهی خود را اخذ نموده اید. بالاترین درجه تحصیلی در هر رشته ای به "درجه تهایی" معروف است. ممکن است در مشاغلی شما درجه نهایی داشته باشید: این امر درجه دکترا را از درجه کارشناسی ارشد که معمولاً یک درجه میانی است و مهارت و استادی در آن نیز کمتر است، متمایز می سازد.

درجه ای که با عنوان "دکتر" همراه است، "دکترا" نامیده می شود. شاید بدانید که دانشگاهها اغلب "دکترای افتخاری" نیز اعطا می نمایند - این بدان معناست که دریافت کننده این درجه افتخاری، برنامه تحصیلی دکترا را تکمیل ننموده است، اما دستاوردی داشته است (مثلاً اختراع وسیله ای که برای جامعه مفید است) که وی را شایسته دریافت این درجه می نماید. در مقابل دکترای افتخاری، "دکترای اکتسابی" است. شما این عبارت را در تبلیغات مشاغل می بینید؛ هدف از آن این است که نشان دهد شما فقط یک دکترای افتخاری دارید، اما نمی توانید از آن استفاده کنید.

درجه های دکترای فراوانی وجود دارد و PhD یکی از آن است. به لحاظ فنی، حروف اختصار می بایست با نقطه اعمال شود: Ph.D. که در آن 'h' با حرف کوچک نشان داده می شود. اما، کشورها اصطلاحات و مقررات خود را دارند و این مقررات دستخوش تغییر است. امروزه، معمول است که درجه را با حروف بزرگ و بدون نقطه نشان می دهند: PHD.

PhD یکی از قدیمی ترین عناوین دکتراست و ارزش هایی همچون سنت، تاریخ و احترام جهانی را به همراه دارد. درجه های دکترا (PhD) به شکل سنتی درجه های دانشگاهی می باشند و نه گواهینامه های شغلی ( نه کاربردی و نه حرفه ای). اما، این تمایز در حال تغییر و تحول است. امروزه، می توانید درجه دکترا (PhD) را در رشته های کاربردی مانند مدیریت، مددکاری اجتماعی و علوم کامپیوتر نیز اخذ نمائید. می توانید درجه دکترا را در رشته های مرتبط با رشته های هنر مانند نگارش خلاق نیز کسب نمائید که پیشتر MFA درجه نهایی آن محسوب می شد.

مزایای داشتن درجه PhD شامل اعتبار، برخورداری از حق کارشناسی و تخصص، و شایستگی و مهارت جهت تقاضا برای شغل های سطح بالاست. درجه دکترا نشان دهنده مهارت های تحقیق و پژوهش پیشرفته است و صلاحیت تدریس در سطح دانشگاه را به همراه دارد. زندگی در این عصر از اطلاعات و فناوری و در دوره اقتصاد جهانی به معنای آن است که نیاز به تحصیلات بالاتر و تخصص بسیار بیشتر از گذشته می باشد.

اگر فردی اندیشمند و جدی هستید که بسیار به یادگیری علاقمند می باشید، تکمیل مقطع دکترا می تواند فوق العاده پرارزش باشد. اما اگر اخذ درجه دکترا را تنها برای رضایت شخصی خود مد نظر قرار داده اید، باید بسیار با دقت این تصمیم خود را ارزیابی کنید. ورود به برنامه دکترا دشوار و یک تعهد بسیار جدی است. پذیرس در این مقطع بسیار سخت است و در مواردی از شما خواسته می شود درجه کارشناسی ارشد ارائه نمائید، و در مواردی نیز چنین نیست. برنامه های تحصیلی دکترا به طور معمول با تئوری گذراندن مطالب و موضوعات درسی و روش تحقیق آغاز می گردد. در نهایت، امتحاناتی را به منظور تائید مهارت و شایستگی خود می گذرانید و احتمالاً آزمون شفاهی نیز خواهید داشت. برخی از برنامه های تحصیلی مستلزم کار میدانی یا کسب تجارب بالینی تحت نظارت می باشند که اغلب چند صد ساعت به طول می انجامد. این مقطع تحصیلی در نقطه اوج خود به پروژه ای منتهی می شود که رساله یا پایان نامه نامیده می شود و یک پروژه در سطح حرفه ای و قابل چاپ در رشته تحصیلی شماست. معمولاً این پروژه با یک پیشنهاد رسمی آغاز می شود، و تکمیل آن سالها به طول می انجامد و به یک دفاعیه شفاهی در برابر یک هیئت حاضر ختم می شود.

تکمیل برنامه های تحصیلی دکترا معمولاً حداقل سه سال طول می کشد و گاهی تا 9 سال نیز می رسد. اغلب حداکثر محدوده زمانی 8 الی 10 سال است. این زمان طولانی خیلی ربطی به دشواری مقطع تحصیلی ندارد، بلکه بیشتر امور جاری زندگی عامل آن است. دانشجویان دکترا معمولاً در مرحله ای از زندگی قرار دارند که ازدواج کرده اند، بچه دارند و تحت تاثیر اتفاقات مهم زندگی شخصی خود می باشند. همچنین در برخی کشورها، احتمالاً در طول تحصیلات دکترا مقدار کمی بودجه دریافت خواهید نمود و بنابراین در کنار آن می بایست کسب درآمد کنید و این امر توانایی شما را برای تمرکز روی تحصیلات کند می نماید.

تامین بودجه برای برنامه های تحصیلی دکترا بسیار متنوع است و بستگی به رشته تحصیلی و کشور دارد. بهترین حالت اخذ پذیرس در برنامه ای است که "به طور کامل تامین بودجه شده است" و این بدان معناست که دانشگاه شما را ازشهریه معاف می نماید و از کمک هزینه زندگی برخوردار خواهید شد و یا اشتغال به کار مانند تدریس و یا تحقیق برای شما تضمین می گردد. بسیاری از بورسیه های تحصیلی یا "فلوشیپ" نیز موجود است؛ بورسیه تحصیلی به صورت پول است، اما فلوشیپ معمولاً به صورت یک شغل است مانند انترنی، که پایه بسیار خوبی برای شغل آتی شما خواهد بود.

امروزه می توانید دکترای خود را به صورت آنلاین تکمیل نمایید. برنامه تحصیلی دکترای آنلاین مزایای مشخصی در بر دارد: می توانید با با توجه به برنامه خود دوره ها را بگذرانید، و میان کار و زندگی خانوادگی خود توازن برقرار کنید بی آنکه متعهد به یک برنامه کلاسی معین و یا ملزم به آمد و شد به یک دانشگاه دور باشید. ارائه برنامه های تحصیلی آنلاین برای دانشگاه بسیار ارزانتر است زیرا مجبور نیستند برای مکان و ساختمان، وسائل و تجهیزات و غیره هزینه کنند و این صرفه جوئی ها به صورت هزینه های تحصیلی پائین تر به دانشجویان منتقل می شود.

درجه های آنلاین از محبوبیت و احترام روزافزون برخوردار می گردند. برخی از کارفرمایان هنوز هم درجه دکترای آنلاین را پائین تر از درجه دکترای سنتی قلمداد می کنند، اما برخی دیگر می دانند که ویژگی چندکاربردی اینترنت بخشی از زندگی امروز است. برنامه های تحصیلی آنلاین به هیچ وجه آسان تر از برنامه های تحصیلی سنتی حضوری نیستند (یا حداقل شما باید اطمینان حاصل کنید که اینگونه نیست) و مستلزم تعامل وافر و ارزشمند با اساتید و سایر هم دوره ای هاست.

برنامه های تحصیلی برتر دکترا با مراکز اشتغال بسیار منظمی در ارتباط است تا به شما در یافتن شغل کمک نماید، و در عین حال کمک شگرفی در طول سالهای دانشجویی شما می باشد. یکی دیگر از نشانه های برنامه تحصیلی خوب، سهولت یافتن یک استاد به عنوان مربی و رایزن است.

درجه دکترا (PhD) معمولاً با یک حقوق کاملاً متمایز و نیز اعتبار و نیکنامی به پیشرفت شما در شغل خود کمک می کند. باید پیش از اقدام برای تحصیل در برنامه های تحصیلی دکترا، چشم اندازهای شغلی موجود را مورد بررسی قرار دهید: برخی از رشته ها مانند علوم انسانی به طور روزافزون از درجات دکترا اشباع می گردند، به طوری که یافتن شغلی در این رشته ها به ویژه به عنوان استاد تقریباً ناممکن است. سایر رشته ها در حال گسترش می باشند. بر مبنای اصول منطق، اگر رشته ای در حال رشد و توسعه بوده و نیازمند تحقیق و پژوهش است، و در ارتباط با تصمیم سازی های قدرتمند سیاسی است، در این صورت اخذ درجه دکترا در آن رشته به منزله سرمایه است. درجه های دکترا (PhD) در اقتصاد، امور مالی، بازاریابی، و مطالعات توسعه که تنها چند مورد در اینجا برشمرده شده است، شرط محکم و قوی برای مشاغل آتی و چشم انداز حقوق بالا به شمار می روند.