Charles University Third Faculty of Medicine

مقدمه

توضیحات رسمی را مطالعه کنید

Vinohrady دانشگاه مراقبت های بهداشتی توسعه آن در آغاز قرن 20 توسط سپس در حاشیه های شهرستان آغاز شده است. در سال 1902، امپراتور فرانتس ژوزف من بیمارستان Vinohrady به عنوان بیمارستان اولیه برای شهروندان مناطق Královské Vinohrady و ژیژکوف افتتاح کرد. در سال 1925 موسسه بهداشت دولت مجاورت آن باز و بسته شد. هر دو نهاد به زودی شروع به بازی نقش کلیدی در توسعه مراقبت های بهداشتی در پراگ، بوهم و چکسلواکی. قبل از تقسیم دانشکده پزشکی در سال 1953، هر دو insitutions به آموزش دانشجویان پزشکی خدمت کرده است، بر اساس فعالیت سیستماتیک از کارکنان قابل توجه است.

از بیمارستان Vinohrady بودند، یعنی پروفسور وجود دارد چشم پزشکی جوزف جانکو، کاشف توکسوپلاسموز چشمی (M. Jankumi)؛ پروفسور ریه و جراحی شکم Emerich پولاک؛ بنیانگذار جراحی پلاستیک چک پروفسور به František باریان. پس از جنگ جهانی دوم: بنیانگذار دیابت چکسلواکی پروفسور جیری Syllaba، متخصص قلب معروف پروفسور Vratislav جوناس، بنیانگذار چک به تالاسمی دکتر جیری Janele، پروفسور مغز و اعصاب J. Šebek، پروفسور پزشکی قانونی E. Knobloch یا رییس توضیحات انستیتو روانپزشکی. V. Petráň.

از کارکنان موسسه بهداشت دولت یعنی: پروفسور ایوان Honl، که اولین انستیتو پاستور درمانی بر روی terrritory کشور ما است. کارکنان این موسسه در برنامه های متعددی در سراسر جهان از سازمان بهداشت جهانی پس از جنگ جهانی دوم شرکت کردند، در میان دیگران در ریشه کنی جهانی کوچک آبله (پروفسور کارل راسکا). بر اساس چنین سنت های غنی، امکان پذیر برای ایجاد یک دانشکده پزشکی جدید در پردیس مراقبت های بهداشتی Vinohrady بود.

دانشکده ما اشاره به سنت مطالعات پزشکی در دانشگاه چارلز به عنوان آن را تشکیل یکی از چهار موضوع اساسی بر پایه و اساس آن در سال 1348. آلمان و چک - از سال تحصیلی 1882-1883، دانشکده پزشکی، فقط به عنوان بقیه از دانشگاه، به دو بخش تقسیم شد. در 1939 نوامبر 17، همراه با تمام مدارس چک دیگر، بخش چک از دانشگاه بسته شد. این توقف موقت در آموزش و پرورش چک تا سال 1945 به طول انجامید. سپس، همراه با طیف دانشگاه آلمانی، دانشکده آلمان پزشکی لغو شد. اموال خود را به دانشکده چک پزشکی تحویل داده شد. دانشکده پزشکی عمومی (از جمله دهان و دندان)، دانشکده اطفال، و دانشکده بهداشت: در سال 1953 وزارت آموزش عالی دانشکده پزشکی در پراگ به سه قوه جداگانه تقسیم شده است. این دانشکده حفظ تمرکز پایه پزشکی، با وجود آن در زمینه های بهداشت تخصصی و: در حالت دوم به دانشکده 3 فعلی پزشکی در 1990.The واقعیت است که یک دانشکده مستقل بهداشت ایجاد شد در سال 1953 در مورد برخی از تغییرات اساسی آورده تبدیل شد پیشگیری. از یک طرف این تخصص را قادر به توسعه تمام شاخه های بهداشت در طب پس از جنگ ما، اما از سوی دیگر آن را در همان زمان محدود و دامنه تحقق دانش آموزان در عمل بالینی محدود شده است.

آموزش پزشکی در دوران کمونیستی با رویکرد نه صوری و کادر بر اساس مارک بود. از نوامبر سال 1989 ما قادر به انجام تمام تغییرات اساسی در این سازمان از لازم دانشکده برای تحقق برنامه درسی و مطالعه اصلاحات جدید بوده است. نام دانشکده به دانشکده 3 پزشکی، دانشگاه چارلز، که تمرکز به طور کلی اصلی آن تاکید تغییر یافت. ASSOC. پروفسور سیریل Höschl، MD، اولین رئیس دانشکده در انتخابات آزاد پس از انقلاب در سال 1989 انتخاب شد. مجلس سنا علمی سپس همراه با شورای علمی که امروزه enlists بسیاری از اعضای برجسته خارجی تاسیس شد. شد مسابقات تمام موقعیت پیشرو در خاص موسسه، درمانگاه ها، و برای موقعیت های دیگر دانشگاه وجود دارد. برنامه درسی است بازسازی شده است به طوری که طرح مطالعه نشان دهنده جهت گیری کلی از دانشکده یکپارچه سازی یک منطقه توسعه یافته از افراد پیشگیرانه. مقدار زیادی از کارمندان از اقشار مختلف وزارت بهداشت، درمان و آکادمی علوم جمهوری چک به طور مستقیم در آموزشی و همچنین فعالیت های پژوهشی دانشکده درگیر شده است.

در سپتامبر سال 1992 یک ساختمان جدید دانشکده در روسکا خیابان افتتاح شد. این خانه دفتر دین، گروه های مختلف نظری، گروه بهداشت و موضوعات پیشگیرانه، و، آخرین اما نه کم، مرکز اطلاعات علمی، به تازگی در سال 1992 تاسیس شده است. در ماه مه 1991 خانم مارگارت M. برتراند، استاد کانادا زبان انگلیسی، تاسیس یک جایزه برای بهترین دانش آموز از دانشکده به طور متوسط ​​سالانه در مراسم فارغ التحصیلی اهدا می شود. شرایط را برای مطالعه و کار علمی با افتتاح طبقه 6 به تازگی ساخته شده از ساختمان دانشکده اصلی در ماه مه 2000 بهبود یافته است، انطباق در میان دیگران گروه تغذیه و آزمایشگاه شیمی و زیست شناسی مولکولی. بهبود بیشتر است مه سال 2006 با بخش recontructed از کالج پرستاری در روسکا 91 که در آن گروه اخلاق پزشکی، پرستاری و زبان های خارجی در حال حاضر بر اساس آمده است. بازدیدکننده داشته است دانش آموزان دوره در خارج از کشور در حال تبدیل شدن به بخشی پاک نشدنی از آموزش در دانشکده. شرکت در برنامه ها و سخنرانی ها توسط متخصصان خارجی علمی و پژوهشی بین المللی فعال در دانشکده به گسترش بال خود و ایجاد فرصت های مطالعاتی علمی دو طرف سودمند است. این تسهیل بهبود در کیفیت مواد آموزشی، مطالعات از روش های جدید، روش ها، و روش، در نتیجه باعث ایجاد شرایط فنی ضروری برای دستیابی به یک سطح بالاتر از آموزش و پرورش.

3 دانشکده پزشکی دوره های تدریس خود را به بسیاری از شخصیت های برجسته در سه سال گذشته اعطا، در میان برجسته ترین بود: پروفسور رو به Zdeněk Neubauer در زیست شناسی، توضیحات. ایوان M. هاول در هوش مصنوعی، و پروفسور Luboslav Stárka در غدد. در همان زمان، چند ده ها تن از سخنرانی توسط متخصصان خارجی شناخته شده محل در حوزه دانشکده صورت گرفت. اجازه دهید ما حداقل برنده جایزه نوبل در فیزیولوژی اعصاب پروفسور J. اکل، متخصص معروف در روانپزشکی پروفسور ص Grof، و daseins تحلیلی پروفسور Condrau اشاره کرد. همانطور که توسط شورای علمی دانشکده، سر کارل ریموند پوپر (1902-1996)، معرفت شناس، طرفداران جامعه باز، یکی از بزرگترین فیلسوفان قرن بیستم پیشنهاد، درجه دکتر causa honoris در طب در 1994 مه 25 اهدا شد. دانشکده پزشکی 3 یک حزب در اعطای دکترای افتخاری به یکی از کاشفان DNA، برنده جایزه نوبل، پروفسور جیمز واتسون بود. به همین ترتیب، به مناسبت سالگرد 650 از پایه و اساس دانشگاه چارلز، ما پیشنهاد کرد که یکی دیگر از برنده جایزه نوبل، یک neurophysiologist در سراسر جهان شناخته شده است، استاد هاکسلی از بریتانیا، توان همچنین دکترای افتخاری در سال 1998 تعلق می گیرد.

MUDr. پ. چک از دانشکده ما از قرار دادن پلاک افتخاری در حافظه از برندگان جایزه نوبل در پزشکی آقای آغاز و خانم فرزند آدم به خانه زادگاه خود را در Salmovska و Petrska خیابانهای پراگ در پروژه شهر پراگ-فرهنگی اروپا 2000. همکاری بین دانشکده های منحصر به فرد از دانشگاه، در دانشکده خاص پزشکی، در حال افزایش است. دانشگاه از رقابت سالم در فعالیت های ورزشی بین دانشکده و دانشجویان نیز در بخشی از رویدادهای مختلف اجتماعی و فرهنگی نه تنها در این کشور بلکه در خارج از کشور. دانشکده منتشر مجله VITA NOSTRA، منعکس کننده زندگی دانشگاهی از جامعه و به نمایندگی از طرف متنوع از دانشکده در دو موضوع عملکرد متمایز: VITA NOSTRA نمایشنامه انتقادی، مجموعه سه ماهه از مقالات، نظرات، و بازتاب، و VITA NOSTRA SERVIS، یک بولتن اطلاعات که بیرون می آید به صورت هفتگی. در سال تحصیلی 1991-1992 در دانشکده دانشجویان خارجی در پزشکی عمومی با تمرکز بر پیشگیری گرفت. زبان آموزش زبان انگلیسی است. حقوق و وظایف دانشجویان خارجی در قراردادهای بین دانش آموز و رئیس دانشکده امضا تصریح شده است.

خواسته های جدید از طب مدرن در پزشکان در برنامه درسی جدید پزشکی، که دانشکده شده است از سال تحصیلی 1996-1997 اجرای منعکس شده است.

اساس آموزش از 3. LF شامل دانشکده بیمارستان Královské Vinohrady، روانپزشکی مرکز ارسال، بیمارستان سدیم Bulovce، بیمارستان Thomayer، موسسه مادر و مراقبت از کودکان، بیمارستان سدیم Homolce، بیمارستان نظامی مرکزی و موسسه ملی بهداشت عمومی. کارشناسان برجسته آکادمی چک علوم و موسسه پزشکی بالینی و تجربی نیز در آموزش شرکت کنند.

مکان ها

پراگ

Address
Third Faculty of Medicine
Charles University in Prague
Ruská 87, 100 00 Prague 10
Czech Republic

پراگ, پراگ, جمهوری چک

برنامه ها

این مرکز تحصیلی همچنین ... ارائه می نماید: