Charles University Faculty of Arts

مقدمه

توضیحات رسمی را مطالعه کنید

"از آغاز مطالعات من، من آن را ساخته شده اصل که هر زمان که یک نظر درست تر پیدا کنم، بلافاصله خود، نظر کمتر درست من را رها و شادی در آغوش نظر است که موجه تر، دانستن است که همه ما می دانیم صرفا یک قطعه بی نهایت کوچک از آنچه که ما نمی دانیم. "یان هوس، فیلسوف و کلیسای اصلاح طلب، فارغ التحصیل از دانشکده هنر دانشکده هنر دانشگاه چارلز در حال حاضر یکی از بزرگترین و مهم ترین تحقیق و موسسات آموزشی در هنر و علوم انسانی در اروپا مرکزی. قدیمی ترین دانشگاه در مرکز اروپا شرق فرانسه و شمال - دانشکده در سال 1348 توسط پادشاه چک و بعد امپراتور مقدس روم چارلز چهارم که آن را به عنوان یکی از چهار دانشکده از دانشگاه پراگ تاسیس، بعد از دانشگاه او چارلز به نام تاسیس شد کوه های آلپ. از آن زمان، بوده است مرکز فرهنگی آن سرزمین چک: فارغ التحصیلان این دانشکده، اعمال و ایده های خود را، به شکل دادن است جامعه و فرهنگ چک و در لحظات حساس از تاریخ چک، دانشکده هنر همواره در است قلب از حوادث.

با نزدیک به 1000 نفر کارکنان، بیش از 9000 دانش آموزان و جمعیت دانشجویی بین المللی رو به رشد تقریبا 1000 دانش آموز از سراسر جهان، دانشکده هنر یک محیط آکادمیک پر جنب و جوش و متنوع است. با تشکر از سیستم انعطاف پذیر از بیش از 700 ترکیبی از درجه دو موضوع، BA و درجه کارشناسی ارشد اجازه می دهد تا دانش آموزان به تمرکز بر روی دو موضوع به همان اندازه که سازگاری خود را افزایش می دهد و آنها را فراهم می کند با فرصت های بیشتر برای حرفه آینده خود است. سطح پذیرش تنها 27 درصد است که یک پیش نیاز برای یک رویکرد فردی بیشتر، لازم است اگر علوم انسانی آموزش داده می شود و مورد مطالعه قرار جدی است.

دانشجویان و محققان به کار در بیش از هفتاد نفر به دانشکده هنر آمده - یک عدد بزرگتر از اکثر موسسات مشابه در جهان می تواند ارائه دهد. دانشگاه چارلز به عنوان مثل در میان صفوف بالای 2 دانشگاه درصد در جهان و دانشکده خود را در میان 200 دانشگاه برای اولین بار در جهان در تعدادی از دانشکده disciplines.The جذب دانش آموزان با استعداد ترین از جمهوری چک و تعداد برنامه های کاربردی برای لیسانس، فوق لیسانس و دکترا به مقدار 10،000 هر سال است.

محدوده قابل ملاحظه ای گسترده ای از رشته در دانشکده هنر شامل فلسفه و مطالعات دینی؛ تاریخ و باستان شناسی؛ روانشناسی؛ جامعه شناسی و علوم سیاسی؛ تئاتر، فیلم و موسیقی و مطالعات تعدادی از برنامه های زبانشناسانه که ترکیب مطالعه دقیق از یک زبان و دوره های داده شده در پس زمینه های ادبی، تاریخی و فرهنگی مرتبط. دانشکده ارائه می دهد دوره در بیش از یک صد زبان، مرده و زنده، مانند فرانسه، اکدی، عربی، ارمنی، اوستایی، آذربایجان، باسک، بنگالی، بلغاری، چک (همچنین درجه خاص برای خارجی ها و برای ناشنوایان)، کاتالان، کلیسای اسلاوی، چینی، کرواتی، دانمارکی، هلندی، انگلیسی، Eblaite، مصر، فنلاندی، فرانسوی، آلمانی باستان، گوتیک، یونانی (باستانی و مدرن)، عبری (عهد عتیق و مدرن)، هندی، هیتی، مجارستانی، ایرلندی، ایسلندی ، ایتالیایی، ژاپنی، کره ای، لاتین، لیتوانی، لتونی، Lusatian صربی، مقدونی، مغولی، نروژی، قدیمی نورس، قدیمی ایرلندی، فارسی، لهستانی، پرتغالی، رومانیایی، روسی، سانسکریت، اسلواکی، اسلوونیایی، صربی، اسپانیایی، سوئدی، تامیل، تخاری، تبت، ترکی، اوگاریتی، اوکراینی، ییدیش و ویتنامی.

که نشان دهنده کیفیت هر دو از تحقیق و سطح تدریس خصوصی - خروجی پژوهشی دانشکده، اندازه گیری در تعداد جزوه و مقالات و مقالات، بزرگتر از هر نهاد دیگر در علوم انسانی در جمهوری چک است. هر سال، دانشکده میزبان تعدادی از کنفرانس های بین المللی و رویدادهای فرهنگی عمومی - نمایشگاه، کنسرت، سخنرانی ها، بحث های عمومی. در چند سال گذشته، دانشکده هنر انتشارات جوایز معتبر به دست آورده است و در حال حاضر با بزرگترین ناشران دانشگاهی در کشور های رقیب.

آیا می دانید که ...

... گروه مطالعات مصر مشغول به کار در مصر برای پنجاه سال گذشته بوده است و اکتشافات قابل توجهی داشته است؟ کشف مقبره ای از ملکه مصر ناشناخته در ابو صیر در پاییز 2014 یکی از 10 بزرگترین یافته های باستان شناسی در سال 2014 انتخاب شد.

... در سال 2014، استاد به Tomáš Halík جایزه معتبر تمپلتون اهدا شد، با توجه به افرادی که "ساخته شده سهم استثنایی به تایید بعد معنوی زندگی"؟

... پروفسور مارتین Hilský کامل از آثار ویلیام شکسپیر به چک ترجمه؟

تاریخچه

دانشکده هنر قدیمی ترین موسسه آموزش عالی در مرکز اروپا - - 7 آوریل 1348 توسط موضوع منشور بنیاد به عنوان یکی از چهار دانشکده اصلی دانشگاه چارلز تاسیس شد. چارلز چهارم، در تعقیب سیاست های دولت و سلسله خود، تلاش برای ایجاد پادشاهی بوهم به عنوان مرکز امپراتوری مقدس روم. طرح خود را به تمرکز محققان از خانه و خارج از کشور در پراگ، که شهرستان های مسکونی او شد، و در نتیجه تقویت پایه قدرت خود بود. در دوران قبل از Hussite، دو سوم از تمام دانش آموزان از دانشگاه دانش آموزان از دانشکده هنری که در آن آنها دانش مورد نیاز قادر به تحصیل در سه دانشکده دیگر (الهیات، پزشکی، حقوق) به دست آورد. یکی از امتیازات توسط دانشکده حق مشورت مدرک کارشناسی ارشد و دکترا که حامل خود را تحت عنوان به تدریس در هر دانشگاه اروپا بود.

در طول دو قرن پس از جنگ Hussite، دانشکده علوم انسانی قلب طیف دانشگاه بود. از قرن هفدهم آن دانشکده فلسفی نامیده می شد. از آغاز تا اواسط قرن نوزدهم، آن را به عنوان یک دانشکده که برنامه ای برای ارائه آموزش عالی مقدماتی برای دانشجویان آینده دانشکده های دیگر طراحی شده بود خدمت کرده است. از قرن هجدهم به بعد، تعداد رشته های دانشگاهی شروع به افزایش: علاوه بر فلسفه، ممکن بود به مطالعه زیبایی شناسی، ریاضیات، نجوم، علوم طبیعی، مهندسی، اقتصاد، آموزش و پرورش و تاریخ است. در قرن نوزدهم، جدا از مطالعات شرقی، باستان شناسی و مطالعات دینی، پیشرفت های قابل توجهی در حوزه زبانشناسی و درجه در چک گرفت، ایتالیایی، فرانسوی، انگلیسی و عبری معرفی شدند. پس از اصلاحات 1849-1850، دانشکده از تابع تحصیلات مقدماتی خود را آزاد شد و برابر با سایر استادان به دست آورد. در سال 1897، زنان به تحصیل در دانشکده فلسفی اجازه داده شد.

دانشکده اهمیت آن در زمین چک حتی پس از تقسیم دانشگاه پراگ به یک بخش چک و بخشی آلمان در سال 1882 باقی می ماند. در طول به اصطلاح نخست جمهوری چکوسلواکی (1918-1938)، زندگی از دانشگاه به خصوص توسط جدایی از دانشکده علوم طبیعی در سال 1920 و با کسب یک ساختمان جدید در خاکریزی مولداو شکل گرفته بود - یکی که در آن شما هنوز هم بسیاری از ادارات و سالن های سخنرانی را پیدا بسته شدن دانشکده های اشغال نازی ها در سال 1939 توسط آزار و شکنجه وحشیانه از هر دو معلمان و دانش آموزان به دنبال داشت. مولد، سال مشتاق پس از پایان جنگ جهانی دوم در سال 1948 با کودتای کمونیستی و در بر داشت زیر چهل سال از رژیم کمونیستی به پایان خشونت آمیز بود. خروج اجباری ده ها تن از معلمان برجسته و معرفی افراد مارکسیست-لنینیست منجر به کاهش سریع تحقیق و تدریس. امید برای تغییر اجتماعی گسترده در 1960s اواخر، به اصطلاح "بهار پراگ" که در طی آن دانشکده شروع به دعوت تماس شخصیتهای مهم آن زمان، مانند فیلسوف ژان Patočka، توسط تهاجم شوروی در اوت سال 1968 سرکوب شد. در ژانویه سال 1969، یان پالاخ، دانشجوی دانشکده، خودکشی از طریق خودسوزی در اعتراض سیاسی متعهد است. مربع که در آن ساختمان اصلی واقع شده است و دانشکده هنر کتابخانه مرکزی نام خود را تحمل کند. پس از سقوط رژیم کمونیستی و از خروج از پیروان به خطر بیافتد آن در سال 1989، دانشکده خود را بار دیگر به عنوان یکی از موسسات معتبر در علوم انسانی هم در جمهوری چک و در مرکز اروپا تاسیس شده است.

فارغ التحصیلان ما و اعضای سابق هیات عبارتند از:

اصلاح طلب کلیسا و فیلسوف یان هوس (ج. 1370-1415)، که افکار الهام مارتین لوتر ریاضیدان، منطقدان و فیلسوف برنارد بولزانو (1781-1848) زبان شناس جوزف Jungmann (1773-1847)، یکی از سازندگان زبان چک مدرن زبان شناس و شرق شناس بازی، Bedřich Hrozný (1879-1952)، به افشاگری از زبان هیتی باستان بنیانگذاران و اعضای با نفوذ پراگ زبانی دایره، مانند ویلم ماتسیوس (1882-1945)، ولادیمیر Skalička (1909-1991)، ژان Mukařovský (1891-1975)، بوهوسلاو Havránek (1893-1978) و رنه ولک (1903-1995 ) شیمیدان یاروسلاو هیروفسکی (1890-1967)، مخترع Polarographic روش و برنده جایزه نوبل در سال 1959 نویسندگان معروف آلویس Jirásek (1851-1930)، کارل Capek (1890-1938)، لادیسلاو Fuks (1923-1994)، جوزف Škvorecký (1924-2012) و Michal Ajvaz (1949) سیاستمداران میلان راستیسلاو Štefánik (1880-1919)، توماش مازاریک (1850-1937) و ادوارد Beneš (1884-1948)، دو مورد آخر رئیس جمهور چکسلواکی شد جامعه شناس و سیاستمدار آلیس ماساریکوا (1879-1966)، بنیانگذار آموزش و پرورش اجتماعی در چکسلواکی تاریخ هنر و باستان شناس Růžena Vacková (1901-1982) ژان Patočka (1907-1977)، یکی از مهم ترین فیلسوفان مرکزی اروپا در قرن بیستم، دانشجو مارتین هایدگر، ادموند هوسرل و یوجین فینک یان پالاخ (1948-1969)، دانش آموز که خود را در اعتراض به حمله شوروی به 1968 قربانی روانشناس رو به Zdeněk Matějček (1922-2004)، نویسنده از مطالعات زمین شکستن در روانشناسی کودکان

مکان ها

پراگ

Address
Faculty of Arts
Charles University in Prague
Jan Palach Square 2
116 38 Prague 1

پراگ, پراگ, جمهوری چک