دانشگاه ها در

اطلاعات دقیق درخصوص مکان های مختلف تحصیل

روی لینک های زیر کلیک کنید تا درباره تحصیل در کشورهای مختلف اطلاعات بیشتری کسب نمائید. در اینجا حقایقی درباره کشورها در اختیار شما قرار خواهیم داد و در خصوص نظام محلی تحصیلات عالی، هزینه شهریه، چگونگی روند سال تحصیلی، امکانات تحصیلی برای دانشجویان بین الملل و موارد دیگر با شما سخن خواهیم گفت. همچنین راهنمایی های مفید و اطلاعات عملی درباره بیمه درمانی، ویزای دانشجویی و هزینه زندگی در اختیار شما قرار خواهیم داد.

دانشگاهها بر اساس کشور - PhD در سرتاسر جهان

PhD چیست؟
در تمامی کشورهای جهان، دکترای فلسفه (PhD) آخرین درجه در رشته های دانشگاهی محسوب می شود. این درجه تحصیلی که در دانشکده های علوم فیزیکی، علوم انسانی، علوم اجتماعی، مدیریت، علوم بهداشت و سلامت، آموزش، هنر، مهندسی و غیره ارائه می شود نمایانگر آنست که فارغ التحصیلان این مقطع در رشته تحصیلی خود صلاحیتی برتر دارند. درجه PhD یک درجه تکمیلی است که پس از درجه حداقل کارشناسی و اغلب پس از کارشناسی ارشد یا معادل آن می توان قابل دستیابی است. با اخذ درجه PhD به دارنده این درجه عنوان "دکتر" اطلاق می شود.

مزایای اخد درجه PhD در خارج از کشور چیست؟
بسیاری از دانشجویان تصمیم می گیرند تا برنامه PhD را در دانشگاهی خارج از کشور خود بگذرانند. اخذ درجه PhD در خارج از کشور مزایایی چند در بر دارد. یکی از آنها این است که دانشجویان می توانند با فرهنگ جدیدی آشنا شوند که این به نوبه خود باارزش بوده و مزایای بسیار دارد. دانشجویان دوره PhD که در خارج از کشور تحصیل می نمایند این امکان را دارند که مهارت های ارتباطی بین فرهنگی خود را که در بازار جهانی کنونی بسیار حائز اهمیت است، تقویت نمایند. به علاوه، برخی برنامه های PhD در دانشگاههای متعدد سرتاسر جهان به دلیل شیوه های سختگیرانه تحصیلی، کتب منتشر شده موفق و اساتید مشهور بسیار معروف و مورد توجه است. دانشجویان مقطع PhD که در کشورهای مختلف خارجی تحصیل می نمایند، این شانس را دارند که پژوهش دست اول خود را در آن کشور انجام دهند، جایی که محیط و شرایط طبیعی، اجتماعی، سیاسی یا اقتصادی ممکن است با کشور خودشان بسیار متفاوت باشد. در نظر گرفتن تحصیل در مقطع PhD در خارج از کشور این مزیت را دارد که متقاضی از میان دانشگاههای مطرح جهان که رشته تحصیلی مورد نظر وی را ارائه می نمایند، می تواند انتخاب نماید، بی آنکه محدود به تحصیل در کشور خود باشد.

در دوره PhD خارج از کشور چه مطالبی را مطالعه می کنیم؟
دانشگاهها و موسسات آموزش عالی که برنامه های PhD ارائه می نمایند را می توان به چند مقوله مجزا شامل دانشگاههای عمومی ( که بر تحقیق و مطالعه مواد درسی در رشته های بسیار متنوع متمرکز می باشند)، مدارس عالی بازرگانی، موسسات فنی، مدارس هنر و موسسات آموزش جهت آموزش معلمان ابتدایی و دوره متوسطه تقسیم نمود. برنامه های PhD در مدارس سرتاسر جهان تقریباً در تمامی حوزه ها و رشته های دانشگاهی ارائه می شود. در اکثر برنامه های PhD، متقاضیان می بایست تحقیق مستقلی را انجام دهند و رساله ای بنویسند تا سهم خود را در پیشبرد رشته مورد نظر ادا نمایند.

با اخذ درجه PhD چه پیشرفت شغلی را می توان انتظار داشت؟
فارغ التحصیلان برنامه های PhD در سرتاسر جهان با دریافت درجه دکترای خود چشم اندازهای شغلی بهتری پیش روی خود خواهند داشت. اگر هدف شما ورود به مشاغل دانشگاهی یا تحقیقاتی یا رسیدن به مناصب مدیریتی و اجرایی در یک سازمان عمومی یا خصوصی است، و یا حتی اگر مایلید کسب و کار مورد نظر خود را راه اندازی نمائید، اخذ درجه PhD برایتان مفید خواهد بود. آن دسته از فارغ التحصیلات دوره دکترا که در خارج از کشور خود تحصیل نموده اند از این مزیت نیز برخوردارند که تجربه زندگی در یک کشور دیگر را داشته اند و در یک مدرسه عالی مطرح در یک کشور دیگر تحصیل نموده اند و تحقیق مستقلی را در یک جامعه خارجی و در یک شرایط سخت تر انجام داده اند.

اخذ درجه PhD در خارج از کشور چه میزان هزینه در بر دارد؟
هزینه ثبت نام در مقطع PhD در خارج از کشور از دانشگاهی به دانشگاه دیگر و از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. بسیاری از متقاضیان درجه PhD در سرتاسر جهان متقاضی دریافت کمک هزینه تحصیل یا کمک های مالی از موسسات دانشگاهی یا از سازمان های عمومی و خصوصی و یا صندوق های اعطای کمک مالی می باشند. بخش پذیرش دانشگاهها اغلب اطلاعات، رهنمودها و کمک های لازم در زمینه تامین بودجه تحصیلات دوره PhD را در اختیار متقاضیان قرار می دهد.

چرا درجه PhD آنلاین را از دانشگاهی در خارج از کشور خود دریافت داریم؟

یکی از راههای مناسب برای اخذ درجه PhD از دانشگاهی در یک کشور دیگر تحصیل به صورت آنلاین است. تحصیل در مقطع PhD به صورت آنلاین به دانشجویان امکان می دهد تا مواد و مطالب درسی را مطالعه نمایند، و تحقیق مورد نظر را انجام دهند و با استاد راهنمای خود از طریق ابزارهای آموزش از راه دور روزآمد در ارتباط باشند. هزاران نفر هر ساله در برنامه PhD آنلاین در دانشگاههای خارج از کشور خود ثبت نام می نمایند. با اخذ درجه PhD آنلاین از دانشگاههای خارجی، دانشجویان می توانند از بسیاری از مزایای تحصیل در مقطع PhD در خارج از کشور بهره مند گردند بی آنکه مجبور گردند خانواده، کار، دوستان و یا سایر تعهدات خود را ترک گویند.

برنامه های PhD از چه لحاظ از کشوری به کشور دیگر متفاوت می باشد؟
برنامه های PhD از کشوری به کشور دیگر بسیار متفاوت می باشند. به عنوان مثال، برنامه های PhD در ایالات متحده جهار یا پنج سال به طول می انجامد و مستلزم تقریباً دو سال دوره آموزشی پیش از آغاز تحقیق و پژوهش می باشد. در انگلستان و فرانسه متقاضیان درجه PhD اغلب می بایست مواد و مطالب درسی را مطالعه نمایند، اما دانشجویان در انتخاب دوره ها برای تکمیل مقطع دکترا آزادی انتخاب دارند. دانشگاههای آلمان و استرالیا نیز دانشجویان را تشویق می نمایند تا به طور عمده بر روی تحقیق و پژوهش خود متمرکز گردند و بنابراین معمولاً در مقطع دکترا نیازی به گذراندن دوره و عناوین درسی نیست. جهت اطلاعات بیشتر در زمینه برنامه های PhD در کشور مورد نظر خود می توانید صفحه جزئیات بیشتر برنامه را مطالعه نمائید و یا در عرض چند ثانیه اطلاعات بیشتر را از مدارس عالی یا دانشگاههای مورد نظر خود درخواست نمائید.

اطلاعات بیشتر اطلاعات محدود